Özgüvensiz erkekler konusunda kızlar ne düşünüyor?

Gizli Üye
merhabalar. öncelikle ufaktan kendimi tanıtayım. ben 19 yaşında 185 boyunda uzun saçlı, mavi gözlü bir erkeğim. güzellik kavramı kişiden kişiye göre değişir (mesala ben görüntü olarak güzel kızları değil de zeka, kültür olarak üstün olanlardan hoşlanırım) fakat genel açıdan gittiğim yerlerde yakışıklı olarak kabul görüyorum. fakat benim özgüven sorunum var. özgüvensizliğim tipimle ilgili değil. utangaç olduğum için pek konuşkan değilim, alakasız şeyler konuşup insanları sıkmaktan korktuğum için çok az konuşurum. haliyle böyle olunca da hep kenarda kalıyorum. durum böyle olduğu için kızlarla konuşamıyorum. sadece 1 kez ciddi bir ilişkim oldu. ama o ilişkinin olması için tam 1 sene beklemeli oldum. kızla aynı sınıfta olduğumuz halde bitürlü kızla konuşamıyordum. hatta kız beni facebook üzerinden eklemişti, ordan konuştuğumuz halde sınıfta selam bile veremiyorduk. kız baya insaflıydı ama 1 sene sonra sonunda onla konuşmayı başarınca sevgili olmuştuk. neyse işte o kızdan ayrılalı 2 sene oldu. şu 2 senede hoşlandığım kızlar oldu, ilk başta onlar da benden hoşlandı fakat ilk bir kaç buluşmada nasıl çekingen biri olduğumu anladıkları zaman soğudular benden. şöyle ki facebook üzerinden konuşmuş olduğum bir kızla hayatta tesadüfen karşılaşınca selam bile veremiyorum. bazen tam hayalimdeki gibi bir kızla karşılaşınca, tanışınca kıza yürümüyorum. çünki her zaman hoşlandığım kızları kendimden üstün görüyorum ve "bu bana bakmaz","benden daha iyileriyle takılıyordur bu, benim hiç şansım yok" düşünceleri aklımdan çıkmıyor.

şimdi sormak istediğim şey, tüm kızlar gerçekten özgüven konusunda bu kadar takıntılı mı? hayatta takıldığım, konuştuğum kızlar hepsi bana aynı şeyi söylüyor: "bişey söylesene ya, biraz konuş". neden bu konular kızlar için bu kadar önemli? ben anlamsız, alakasız şeyler konuşmak yerine hoşlandığım kişiyle sadece yürümeği, bakışmayı tercih ederim. peki bu kızların dünyasında hiç mi böyle değil? özgüvensiz olduğum sürede hep kayıp mı edeceğim?
Özgüvensiz erkekler konusunda kızlar ne düşünüyor?