• Sor
  • Bence

Zeka geliştirme yolları nelerdir?

zekamızı geliştimek için neler önerirsiniz. mesela hergün yada arada ne yaprsak zekamız gelişir öyle interneten bulup hazır site istemiyom varsa bildiğiniz uyguladığınız yada şöyle yaparsan zekanı geliştirebilirsin gibi bişey bilen varsa yazsın ales sınavına girdin 2. gircem o yüzden acilen şu zekamı bi çözüm bulmam lazım daha pratik olmak için sayıları yada düşünceleri hafızamda daha iyi tukmak için...

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Benim zekam gelişmiş veya gelişmemiş demiyorum ama; ben küçüklükten beri hep görünenin arkasındaki görünmeyeni aramışımdır. Her olaya şüphe ile bakmışımdır. Küçüklükten beri aklımı bu yönde kullanmışımdır. Sürekli mantığımla hareket etmişimdir. Duygularım hep bastırılmış durumdaydı. Şu yaşıma kadar yalan söyleme, blöf yapma, kumar oynama, dolandırma, istediğim kişiyi istediğim konuda ikna etme gibi alanlarda çok başarılı oldum. Birşeyi yüz kez düşünmeden uygulamazdım. Aklımda hep bir şüphe, hep bi kurnazlık hep bi cambazlık vardı. Aklımda bin tilki varmış gibi yaşadım bugüne kadar. Ama Allah'ı var çok kitap okudum. Macera doğa kitapları değil, aklı geliştirme, zekayı istediğimiz doğrultuda yönetme konularında kitaplar okudum. Okulda dersleri çok iyi dinledim, eve gelince tekrar yaptım. Sınav zamanı hiç çalışmadan en yüksek notları aldım. Bir duyduğumu hiç unutmadım. İnsan 21 gün boyunca tekrarladığı birşeyi alışkanlık haline getiriyormuş, bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu gibi bilgileri kullanarak kendimi geliştirmek istedim hep; ve istediğim alanlarda geliştirdim. Bulmaca çözerek, zeka oyunları oynayarak sivri zeka olamazsınız. İyi akşamlar herkese..

Erkekler Ne Diyor 8

• Herkesin kendine yetecek kadar zekası vardır.

• sudoku iyi diye duymştum

• "Zeka geliştirme yollları nelerdir ?" sorusunun cevabını ales sınavında başarılı olmak için istiyorsan. Hiç uğraşma git bir kursa yazıl ezberle bütün kalıpları sınavı geç. Reklam olarak anlaşılmasın! Ales konusunda Tasarı dershanesi iyidir.

• ben hayatımda hiç dershaneye gitmedim diyebilirim sadece öss zamanında mat özel ders almıştım dersane gereksimi duymadın yanı buralara kadar gelebilgim bilgisayar yazılım mühendisiyim ve kendi üniversitemde görev yapmk isityorum yani bence dersaneden ben bişey öğrenemem sadece zekamı dahada gelişrmk istiyorum

• Ales sınavının en can alıcı soruları sayısal-sözel mantık sorularıdır, zannedersem onlarda takılıyorsun. Dershanede bu tip soruların çözümü için nasıl bir yol izlenmeli gösteriliyor. Kısa yolları gösteriliyor. Çok yararlı oluyor. Çok hızlı bir şekilde çözebilecek hale geliyorsun.

• bulmaca çöz,birşey birşeyleri oku ve özetini cıkar.

• Herkesin beyin ve zeka yapısı farklıdır.Zekanı belli yere kadar geliştirirsin fakat aklın sonu yoktur ve akıl zekayı kullanma sanatıdır.Kişisel gelişim kitapları okuyabilirsin, matematiksel kitaplar okuyabilirsin ... Önce aklını kullan zeka yapını ,nasıl işlediğini ve ne şekilde geliştirebileceğini çöz.Sonra zekanı ve aklını birleştir zekanı geliştirmeye bak.Kısacası kişinin beyni makine gibidir, nasıl çalıştığını ve geliştireceğini bilirsen sorun yaşamazsın.

• Satranç

• Ahmet Buhan kitapları demişlerdi zamanında.. Sırf bu yüzden omuz kaslarım, zekamdan daha çok gelişti.Teşekkürler Ahmet Buhan amca. :))

Kızlar Ne Diyor 7

• Satranç,sudoku,bulmaca,ders çalış

• En güzeli kitap okumak :)

• Puzzle zeka geliştirir.Arada yapmaya çalışıyorum ama beceremiyorum :S

• Sinavlarin zekayla alakasi var tabi ama bu sacma bi dusunce bence adam gibi calis rahat ol sakin ol yaparsin... Ama zeka gelistirme yontemleri diye bir yazi okumustum bulmaca cozmek,disini fircalarken herzaman kullandigin el disinda bir el kullanmak (sag elle fircayi tutuyorsan solla tutacaksin) gibi google yazarsan cikacaktir bir suru

• tamamda ales sınavına gireceğim ve orda işin içinden zor çıkılan mantık sorularıda var o yüzden çobuk ve doğru şeyi düşünüp yapmam gerek.. (yinede düşüncelerin için teşekkürler)sağ sol el,hergün gittiğin yolu farklı sokaklardan gitme bunları duymuştum ++1

• Düşünceleri hafıza tutmanın en kalıcı yolu hayal ederek düşüneceksin.Ne demek istediğimi şu videyoyu izleyince anlarsın. link

• pratik olmak istiyorsan zeka sorularına yönelmelisin...sudoku oyunu olasılıkları barındıran bir oyun bu olabilri şu olabilir diye düşünüyorsun yani sadece ihtimaller üzerine dayalı , satranç strateji bu da sudoku tarzında...en önemli bol soru ve zeka soruları...

• Satranç oyna, sudoku çöz.

• hayır. beyni şaşırtmak yeterli. mesela her sabah dişini sağ elle fırçalıyorsan birgün sol elle fırçalaman bile beyninin şaşırtır ve dinç kalmasını sağlar. herşeyin sürekli aynı şekilde gitmesi beynin maksimum seviyede çalışmasını engeller.

• Mantıklı

Yükleniyor...