Zeka geliştirme yolları nelerdir?

zekamızı geliştimek için neler önerirsiniz. mesela hergün yada arada ne yaprsak zekamız gelişir öyle interneten bulup hazır site istemiyom varsa... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Benim zekam gelişmiş veya gelişmemiş demiyorum ama; ben küçüklükten beri hep görünenin arkasındaki görünmeyeni aramışımdır. Her olaya şüphe ile bakmışımdır. Küçüklükten beri aklımı bu yönde kullanmışımdır. Sürekli mantığımla hareket etmişimdir. Duygularım hep bastırılmış durumdaydı. Şu yaşıma kadar yalan söyleme, blöf yapma, kumar oynama, dolandırma, istediğim kişiyi istediğim konuda ikna etme gibi alanlarda çok başarılı oldum. Birşeyi yüz kez düşünmeden uygulamazdım. Aklımda hep bir şüphe, hep bi kurnazlık hep bi cambazlık vardı. Aklımda bin tilki varmış gibi yaşadım bugüne kadar. Ama Allah'ı var çok kitap okudum. Macera doğa kitapları değil, aklı geliştirme, zekayı istediğimiz doğrultuda yönetme konularında kitaplar okudum. Okulda dersleri çok iyi dinledim, eve gelince tekrar yaptım. Sınav zamanı hiç çalışmadan en yüksek notları aldım. Bir duyduğumu hiç unutmadım. İnsan 21 gün boyunca tekrarladığı birşeyi alışkanlık haline getiriyormuş, bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu gibi bilgileri kullanarak kendimi geliştirmek istedim hep; ve istediğim alanlarda geliştirdim. Bulmaca çözerek, zeka oyunları oynayarak sivri zeka olamazsınız. İyi akşamlar herkese..