• Sor
  • Bence

Bir kız çocuğunun büyümesi ne zaman biter acaba?

18 yaşını doldurunca mı, evlenince mi, saçına ilk ak düşünce mi? Bence hiçbiri değil. Bir kız çocuğu büyümez. Kaç yaşına gelirse gelsin asla... Daha Fazla

En İyi Görüş

• " Bir insan evladı ancak Ebeveyinlerini kaybettiğinde kendini Büyümüş olarak his eder..! "..İmza.. :: " Ausname "

• +1

Erkekler Ne Diyor 17

• ilgimi çektide sorularına bakılacak olursa genelde aktörlük ve başrollük üzerine neden ...nickinden dolayımı:)soruna cevap verecek olursak bir erkeğin hayatında bayan nasıl başroloynuyorsabir kadının hayatında erkek okadar aktördür ( yön verendir )

• sen hangi eskinin yeni üyesisin:)

• sen ne kadar eskiysen bende okadar yeniyim..:)

• ne güzel tespitler... ne yazık ki anca iyi bir aile hayatıyla mümkün. kalbi onlar için atan, kandan değil candan aile bağlarıyla büyüyen şanslı istisnalarla birlikte. yalnız kalan çocuk, çocukluğunu- çocukları öldürmeye programlı maalesef.şekerin klişesi olmaz: her çocuk şekerli hayatı hak ediyor; bu dünyadaki en büyük zulüm, onlara yapılan bu yüzden.ölüyorlar en başta... bu yüzden büyüyemiyorlar.kendi arzularıyla büyümedikleri yaşamlara kavuşmalarını diliyorum bu duygusal soruya cevap olarak.

• kızlar asla büyümez büyüse bile partnerinin ondan daha cok büyümesini ve böylece daha cok sahip cıkmasını ve onu cekmesini ister :)

• Kız cocugu veya erkek cocuk buyutmesi cok zordur herhalde öyle düşünüyorum. öyle domates biber yetiştirir gibi yetiştirisek 25 de desen bos 30 da desen bos. 25 gibi olup cocuk alt beyinine sahipte olabilir. Cocuk biraz açık çekingen olmayan sorumluluk sahibi girişken cocuk yaşlarda önderlik edebilecegi tarzda yetitirmek lazım. Silik bir tip felan olmaması için. hayatı ögretmen lazım.

• Kız çocuğu erken yaştan büyür. Çünkü daha tam olarak çocukluğunu yaşamadan birtakım sorumluluğun altına girmeye başlıyor özellikle bizim toplumumuzda.. Bu sorumluluklar yemek,temizlik.. diye giden bir zincir halka şeklindedir..*ama aşk konusuna geldiğinde büyümesi yılları alabilir.Çünkü az önce saydığım sorumluluklardan ve ergenlik döneminde hemen etrafındakilerin ilgisini çekmesiyle adete aşka balıklama atlamasından yaşadığı herşeyin (en güzel zamanlardan tutalım da pişmanlıklarına kadar) sonradan farkına varar kanımca..;)

• kabullenilmesi gerekilen bir durum yok ben büyümedim hala içimde bir çocuk var geçin bunları büymek değişmektir olumlu yada olumsuz yaşayışına bağlı tecrübedir başka hiçbir yerde bulamazsın kendinle başbaşa kalmaktır bunu anlaya biliyor ve sorguluyorsan büyümüşsündür

• bence bır yanı hıc buyunmez ıcınde hep bır cocuk vardır

• Bu yaşlanmak korkusu kadınlarda neden var ? Anlamıyorum yani...

• ... :)

• Öncekileri Göster
    • eksiledim:D

• ahahaha :))) bu gerçeği değiştirmez... :P

• Şaşmayan aktör değişebiliyor... Eşinden çocuguna geçebiliyor... Çocuguyla beraber büyümeye devam ediyor

• ... aysel gürel ölürken bile renkliydi :)

• 21 yaş idealdir

• kız çocukları evet çabuk büyürler ama tabiki bedenen.. ruhen hiç büyümezler hep birilerinin ona sahip çıkmasını isterlerr

• tam aksine bir kiz cocugu cok cabuk buyur, ancak onun ruhunda heyecan her daim vardir :) buyumeyen cocuklar erkeklerdir, bir kiz cocugu kucukken bile evcilik vb diye duzeni kurmusken erkek aradaki sacmalayan elemandir

• Biz kadın asla büyümez. Annemden şunu öğrendim ki: "Kadın hep 16sında kalır" Her zaman heyecanlı, arzulu, seviçli, biraz kadınsı biraz çocuksu ^^ Onun içindeki minik kız çocuğunu görmek öyle güzel ki.. kırmızı rugan pabuçlarıyla...

• Ailenin belirli yaşlarına göre kızın büyümesi ve büyümemesi sağlar veya sağlamaz yan aile ne kadar iyi olduğunu gösterir, küçük bi kız çocuğu ilk ailesinde örnek alır.erkek arkadaşından değil.

• :)) sabah sabah ne yaptın sen yine? sanırım hafta sonunun neşesi seni eski günlere götürdü :P ama yaşlaneden kabul etmek zor olsa bile :P

• ... maymuş :)

• Ben ne yazmısım yaa :S Ablaa yaşlandın bunu kabul et demek istedim :D

Kızlar Ne Diyor 14

• insan yaşlanır ama içindeki o küçük kız çocuğu hiç büyümez.

• Ne kadar sorumluluk alsada , küçük yaşda annesi babası çalışırken kardeşlerine baksada , erken yaşta çalışmaya başlasa aynı zamanda okusa da , deli gibi sevip ayrılmak zorunda kalsa da ,çoluğa çocuğa karışsa da , tek başına yaşayıp bir dolu arkadaşı ,stabilize dostlukları olsa da ,acılar çekip doğruyu bulsada, çok mutlu olup kahkahalar atsa da ,yıllar geçse yüzünde çizgileri olsa da ; İçindeki çocuğu öldürmediği heyecanını arzularını soldurmadığı , yaşama sevincini kaybetmediği ,yılmadığı yıkılmadığı sürece geçen sadece zamandır ve biyolojik yaşı değişir . Bir kız çocuğu olarak yaşamaya ,kendisini ve sevenlerini mutlu etmeye devam eder . (hayatımı hiçbir zaman ne bir erkeğe ne bir başkasına bağlı olarak yaşamadım , ben deli dolu mutlu mesut yaşıyorum )

• 'Hayatımı hiçbir zaman ne bir erkeğe ne bir başkasına bağlı olarak yaşamadım , ben deli dolu mutlu mesut yaşıyorum' işte budur;)

• :)) tavsiyemdir ..

• Galiba ben de hiç büyümeyeceğim:)

• ben hiç büyümeyeceğim :(

• büyümeyelim diyeceğim ama büyüyoruz bee durdurulamıyor :(

• Gerçek bir acıyı çekene kadar. ÖYle bir acı kı gece sıçratmalı onu , hayatını bundan öncesi ve sonrası diye ikiye bölmeli, gözleri ne kadar gururlu olursa olsun yaşlarla dolmalı, kalbi sıkışmalı ve insanların yüzüne daha farklı bakmalı, yaşadığı acı hiç bitmeyecek gibi elmeli.. işte boyle bir acı yaşadığı zaman büyür kız çocuğu yaşı hiç farketmeden.

• aynenn :=((

• kız çocugu çabuk büyür ama ruhu hep çocuk kalır büyümek istemiyorum :)

• içimizdeki kız çocuğu büyümez...

• ben buradayim beni duyun, benim de fikirlerim var moduna girdiginde büyümeye baslamistir.

• Ben hic buyuyemiyecegim..Hala babamla annemin arasina girip yattigim oluyor:))

• ohh... :D anla :)))

• ne uyuzsun yav:D

• :)

• Büyümek isteyen kim :)))

• ... eksiledim hayırlı olsun:)

• Öncekileri Göster
    • dostummmm
      hoşgeldin.

• :))) hoşbulduk...

• o kizin üstüne bi başka insanın sorumluluğunu verirsen öyle bir büyür ki... Kendini 20yaş olgun hisseder

• ölünce biter ancak. büyümeye devam ediyoruz.

Yükleniyor...