• Sor
  • Bence

Beğenmediğin biriyle evlenmek?

Karşınızdaki kişiyi beğenmeden, hoşlanmadan evlenir misiniz? Ama şöyle düşün, karşınızdaki kişi sizden çok hoşlanıyor tüm kriterlerinizi kabul... Daha Fazla

Güncellemeler:
Peki hemen karar verebilir miydiniz? Hemen reddeder miydiniz yani?:.

En İyi Görüş

• Allah'ın emri ile, Peygamber kavli ileİki gönül nikahta 'evet' der bile bileBu şekilde kurulur yepyeni bir aileEvlilik bir ilimdir; basit gözle bakmayın!Yuva kurun ey gençler; kurun ama yıkmayın!Olmaz olmaz diyordum, sonunda o da olduSon yıllarda boşanmak adeta moda olduUcuz ucuz hırslara yuvalar feda olduBu modayı sakın siz kapınızdan sokmayın!Yuva kurun ey gençler; kurun ama yıkmayın!...Eş ararken ilgimiz eline yüzünedirYa boyuna posuna ya ela gözünedirGüzellik mücevherse, iyi huy hazinedirGörünüşe aldanıp süse müse takmayın!Yuva kurun ey gençler; kurun ama yıkmayın!...Eskiden de vardı bu; boşanmak eski derttirBoşanmanın sebebi ya üçtür ya da dörttürLakin şimdi öyle mi; nedir bu carttır curtturEften püften sebeple mahkemeye çıkmayın!Yuva kurun ey gençler; kurun ama yıkmayın!...Eş seçerken düzgün seç; sütü bozuk, pis değil!Şehveti aşk belleme; bunlar aynı his değil!Çocuğuna ana seç, yatağına süs değil!Genç dediğin sudur su; her çukura akmayın!Yuva kurun ey gençler; kurun ama yıkmayın!...Tedbir nedir? Dikkattir, anlamak dinlemektirHer önüne gelenle hemen evlenmemektirAile bir milletin çekirdeği demektirÇekirdeği bozup da çürümeyin, kokmayın!Yuva kurun ey gençler; kurun ama yıkmayın!...Ozan Arif diyor ki, erkek erkek olmalıKız kısmı ceylan gibi biraz ürkek olmalıBir güzelin fethi zor, fatihi tek olmalıFethi kolay şeylerle başınızı yakmayın!Yuva kurun ey gençler; kurun ama yıkmayın!(Ozan Arif)

Erkekler Ne Diyor 22

• olmaz sorunlar çıkar ileride türk filmlerinde yaygın olarak bu örnekle karşılaşmaktayız

• sen mantık evlili bile değil, para evliliği yapacaksın galiba.

• Mantıksızlık neresinde?

• burada görünen amacın para. mantık ikincil sırada kalmış

• Tüm kriterler derken ? Sado mazo ?

• Evet red ederdim ben yapamam kalbim devreye girer asık olmak lazım

• Ask Lazım ask lazım kimse böyle bisey yapmak istemez sonuçta sonsuza dek onunla olacaksın bende de böyle durumlar var o yüzden böyle yalnız takiliyorum karşılıklı olacak hersey eğer dediğim gibi olsaydışu anyanımda sevgilim olurdu bende isyemiyorum öyle ;) herkez istemezmi yanındaki kisi tam istediği gibi yanına gitmek için can atar insan ama oburturlu nasıl olur tahmin edebiliyor musun saygılar

• evlenmem dostum iki insan birbirini sevmeli ama ben görüyorum ki herkes mantık evliliği yapmaya başlıyor evin var mıvar evlenelim , yok ise yok mu ? bu mudur

• Evlen evlen bir süre sonra kardeş kardeş oturursunuz o evde :))

• beğenmediğin biriyle evlenilir mi

• Tabiki de hemen karar verirdim ama ben yaşadıklarımdan dolayı kendime de karşımdakine de gaddarım. Ama senin olmıyacagını bile bile düşünmen, zaman geçirmekten başka bişey diildir bence. Hem o insanı da daha cok bağlama kendine.

• evet evlenmezdim,yürümezdi biyerden sonra

• Karşındaki kişi maddi anlamda rezalet ve eli hiç açık olmadığı halde senden çok hoşlanıp tüm kriterlerini kabul etse yine onla olurmuydun? Evet ise evlen hayır ise uzak dur ileride daha çok üzer ve üzülürsün.

• isterde kralin kizi olsun begenmiyosam biter benim icin hoslanmanim begenim bana bu önemli

• evet evlenirim zaten yazdığın gibiyse hoşlanırım öyle bayandan

• hayır evlenmem

• evlenmem benimlede sırf bu yüzden evlenecek birinide istemem git açık açık söle karşındakinin fikrinide al

• bu zamanki kızlar evlenir

• evlenmem manyakmıyım ben

• İsterse kendini parçalasın. Beni seviyor diye hayatımı heba etmek en büyük aptallık olur. Hayat benim, hoşlandığım kişiyle evlenmek isterim.

• zamanla insan şimdiki aklım olsa asla evlenmezdim diyor:D

• Evlenilmez, insanlar bu yüzden birbirlerini aldatıyor işte.

• Sana eli çok açık , maddi anlamda çok iyi biri sana değeri verir hacı.Sonra seninle evlenir.Sen maddi açıdan güçsüz kaldıkça o çalışıyorum işler uzadı diye diye çıkar dışarı başkalarına da eli açık davranır değeri verir verdikçe coşar.Bi süre sonra iyice şımarır.Sen de onu zaten beğenmiyorsan gider başkalarına değeri verirsin.Menkul kıymetler borsası anasını satayım.

Kızlar Ne Diyor 7

• beğenmiyosam nasıl sevişicem,nasıl aynı sofrada defalarca yüzüne bakmaya tahammül edicem?evlenmem,turşumu kursunlar

• beğenmediğim biriyle neden evleniyim geçermi bir ömür her sabah kalktıgında yatağında beğenmediğin bir adamla uyanmak yok yok evlenmem.

• bana karşı nasıl olursa olsun bende o kişiye karşı bir elektrik hoşlanma yoksa bırak evlenmeyi arkadaşlık istegini bile kabul etmem.

• evlenmem. sen de evlenme. o vaatler icin evlenip, üstüne bir de o vaatler yerine gelmezse dımdızlak kalırsın ortada. elde ne kalır? bir adet pipi. istedigin seyleri kendi cabanla elde et.

• güncelleme; evet.

• sevdigim adam benden ayrilip baskasiyla evlendiyse bende bu adamla evlenirim..yoksa da bunu asla yapmam.

• eger cok sevdıgım kısı tarafından terk edılmıs ve ondan baskasıyla evlenmyı dusunmuyorken bana bunu yapmssa evlenrm

• hic elektrik alamadiysam evlenmem... sonucta bir ömür gecirmek zorundayim ve o adamla ayni yataga girmeliyim... ic güzelli iyi hosta hic etkilenmedigi birinde zamanla hep kusur arar insan... para da hersey degil... aski satin alamazsin... mantik evliligi iyi ama biraz da hoslanmak gerek yani hayalindeki adam olmasa bile biraz olsun isinmak gerek

Yükleniyor...