• Sor
  • Bence

Şiveli konuşma nasıl düzelir?

Şiveli konuşan biri bunu hiç değiştiremez mi, kitap okumasına rağmen hala şiveli konuşuyorsa nasıl gidecek bu?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Sesli kitap okuması ve kelimeler üzerinde sık sık tekrar yapması gerek.

Erkekler Ne Diyor 6

• Şiveden uzaklaşmak icin farklı yerde ve aynı şive dışında olanların icinde bir süre kalmak lazım

• Ben trakyada 1 hafta kalayım şive gidiyor , istanbula gelince düzeliyor .Tamamen yok olsun istiyor iseniz diksiyon kurslarına müracat etmeniz gerekir .

• Şiveli konuşulan yerden uzaklaşman gerekli :)

• neden? önyargı yapmak neden

• Önyargı değil tecrübe.
      Ben hangi ilde yaşadıysam oranın ağzıyla konuşmaya başladım. O ilden ayrıldıktan bir süre sonra şive filan kalmadı.

• link belki işine yarayabilir :)

• Kelimeleri en az 1000 kere tekrarlarsan beyin hafızana yazılır ve çıkması zor olur 5000 den sonra içgüdüselleşir artık.Kurs falan hikaye sen yalnız istemdışı olarak şiveli konuşuyorsun sanırım tekrar en iyi yöntem.

• o zaman kitaba devam öyle mi?

• Kursa verecek param yok diyorsan öyle ben çok fonksiyonluyumdur mesela istediğim zaman şiveli istediğim zaman şivesiz konuşabilirim.
      Her bir kelimeyi en az 5000 kere tekrar yapsan içgüdüsel olarak artık o kelimeyi içnde barındıran bir cümleyi şivesiz konuşursun.

• benim şivemde farklı ama gayet güzel konuşabiliyorum yani ve bunun için çaba göstermeme bile gerek kalmadı

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...