Dünya olmasaydı ne yapardık?

Ben inanıyorumki herkesin bir yaratılış sebebi vardır hiç bir kimse boş yaratılımamıştır bence bu benim fikrim. Herkesn dünyada bir görevi vardır görvsiz olan kimse yoktur bence, bazıları bu dünyaya yalan dünya diyorlar bazılarıda çenent diyorlar hepsinin fikrine saygı duyarım kimseyi eleştirmem çünkü ben eleştirmeyi sevmem ve herkesin fikrini duymak isterim sadece kendim duymak istediklerimi değil insanların gerçekten ne demek istediklerini duymak isterim.Bence herşeyin yaratılış sebebi vardır neden diye sorarsanız çünkü herkes bir imtihanda bakalım geçecek mi kalacakmı bazıları çok çalışır geçer bazılarıda tembellik yapar kalır sınıfta çünkü hayat bir imtihan başka birşey değil hepimiz imtihandayız şimdi Müslümanı Hirstiyanı hepsini diyorum ben.Herkes Cenneti gitmek ister ama ölmek istemez nedeni bence basit çünkü günahlarından korkuyorlar dünyayı terk etmek istemiyorlar çünkü mezarda yatmaktan korkuyorlar bence ama toprak sende topraktan yaratılmışın hey insanoğlu ne diye korkarsınki ölümden veren Allah alır canı. Allah seni insan olarak layık gördü sen ona Teşekkür etmen lazım çünkü sende bir karınca olarak yaratılabilirdin ama insan olarak yaratıldın kıymetini bil bence hepimiz kıymetini bilelim. Sen ben hepimiz dünyaya gelmeden önce hiç birimiz yokdük ama bizi yaratan bizi ne güzel yaratmış okadar güzelki o güzelin değerini bilmek lazım dua etmek lazım dinin için birşeyler yapmak lazım bence böyledir.Dünya olmasaydı halimiz ne olurdu diye hiç düşündünmü ben düşündüm ve yök olurduk diye düşünüyorum evet öyle gerçek hiç olmazdık hep yalan olurduk bunun için kıymetini bil bunun şansın var hala dünyada iyi kullan şansını cennete hediyen olsun. İçki dinimizde yasaklandı ama bazialri diyorki ben müslüman ve hala içiyor sizce İçki iyi birşey olsaydı yasaklanırmıydı bence hayır ama sizce içkinin kötülüklerini anlatım, kafan yerinde değil ne yaptını bilmiyorsun belki çok büyük bir kötülük yaparsın kim bilir. Biz dinimizde domuz yemek haram neden biliyormusun çünkü domuz en pislik hayvandır hayvanalr aleminde binün için onlar kendi şeylerini yiyorlar. Biz neden oruç tutuyoruz biliyormusun çünkü oruç tutunca yemek bulamayanalri düşünüyoruz onun için yani.Hayat Dünya hepsi yalan hepsi hi. biri gerçek değil dünyadan çok büyük adamlar geçti sizde bunu biliyorsunuz hangisi dünyada temelli kaldı hiç biri gösterin hangisi gösteremesiniz çünkü yok hayat kısa değerini bil boşa harcama hayatını dinini öğren ve yasa bence. Yaşadın bütün aşklar hepsi yalan hepsi boş hepsi birgün bitecek aşkınızı hatırlayan olmayacak. Sen söyle bakalım şimdi sen ne yapıyorsun dinini için kendin için hiç düşünüyormusun öbür tarafı benim halim nolacak diye biraz düşün benç eama iyi düşün kafan rahatken özaman anlarsın dinin değerini bence. Kötülerle arkadaşlık yapma satarlar seni birgün üzülürsün kendin için birşey yap iyilik için birşey memleket sevdası için birşey yap yararlı ol memleketine bak Mustafa Kemal Paşaya çok büyük bir adamdı adam gibi bir adamdı.

Güncellemeler:
Ozur dılerım Yurt dışında yaşıyorum onun ıçın turkçem sızınkı kadar ıyı olmayabılır ama yınede okursanız sevınırım

Yazdıklarımın Kısacası

Hayat ıçın ne yapıyorsun hıç cennetı duşunuyormusun gıbı şeyler yazdım.
Adanalı - Şu ayrılık olmasaydı.avi link

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Hayatı karmaşıklaştırmayı sevmiyorum. Her şeyin bir anlamı olması gerekmiyor benim için. Dünya olmasaydı olmazdı işte. Burdan sonrası da yok benim için. Zaten rüyamda intihar ettim yine. Bak geldim yine burdayım :)

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 5

• paran varsa cennet, paran yoksa yalan...

• 35gün

Çok güzel bir paylaşım. Eminim bu yazdiklarini okuyan birçok akıl sahibi insanlar (ben dahil) tekrar düşünürler. Teşekkürler

• Düşünüyorum ve elimden geldiği kadar allaha şükrediyorum ve ibadetlerimi yapmaya çalışıyorum.

• Çok uzun okuyamadım türkçe de çok kötü kullanılmış. Güncel'de bir özet geçermisin?

• başka yerde ve zamanda yaşardık

Yükleniyor...