Konuşacak konu bulamıyorum, aynı sıkıntıyı yaşayanlar siz neler yapıyorsunuz?

Hoşlandığım birisi var, konuşuyoruz. yalnız bende bir sorun var, konuşurken aklıma konuşacak hiçbir konu gelmez...O da hep buna kızar, benimle konusasın yok der... Halbuki bütün gün aklımda, bütün gün onunla konuşmak istiyorum. Ne yapsam ki ben?Konuşacak bişey bulamıyorum, aynı sıkıntıyı yaşayanlar siz neler yapıyorsunuz?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Şu bir gerçek ki, eğer karşında ki çocukta senden hoşlanıyorsa o da senin düştüğün durumda olacaktır.. Karşında herşeyi 4-4 lük olan kusursuz birini bekleme.. O da seninle konuşamıyor veya muhabbet açamıyorsa, sorun tek sende değildir.. hatta bu bir sorun bile değildir :) Ben buluşmaya gideceksen bile, provasız gitmenden yanayım.. Yani "şimdi şu konuyu açsam, o bittiğinde bundan bahsederim.. sıkılırsak sinema, o da olmadı kafeye gideriz.." falan gibi düşünme.. Yine bir planın olsun ama kesine bağlama.. Çocuk sana derse "sen bilirsin!" diye o zaman yaparsınız.. Hem sen bunları düşünürken yarın buluştuğunuzda o çocuk çok büyük bir pot kırıp senin onun hakkında kötü düşündüğünü düşünecek ve sende kendi hatalarının oldugunu onun bundan hoşlanmadığını düşüneceksin.. Yani ikiniz birbirinizden habersiz böyle şeyler düşüneceksiniz.. Ama çocuk senden hoşlanmadıysa şayet( ki erkekler bunu çok belli ederler..) bunların hiç biri olmayacak ve seninde herhangi bir çaba göstermen gereksiz olacak.. Sözün özü şudur ki; çocuk senden hoşlanıyorsa, hep kendi hatalarını düşünür ve senin bir sünepe olduğunu asla düşünmez.. Ama hoşlanmıyorsa ve senden kaçmak istiyorsa, sürekli sende bi kusur bulur.. Ve kendini buna inandırır.. Düşünme sen bunları.. Hayat planlar kuracak kadar kompleks bir yapı değil..:)

• Bu cevap da kelimenin tam anlamıyla sorumun kapağı oldu. Doğru söze ne denir... Saol:)))

• Rica ederim.. kapak olsun diye söylemedim.. her insanın başına gelebilecek şeyler sonuçta..:)

Erkekler Ne Diyor 38

• link buyrun .

• inanin bunu bile okudum ben 1kac gun once)))

• Başına gelen ilginç olayları anlatabilirsin , ortak noktalarınız var ise onlardan konuşabilirsin , müzik sinema , dans çeşitleri , tiyatro .

• ben o duruma düştüğümde direk muhabbeti bel altına getiriyorum.m.etme %90 kızlar konuşuo o konuda, sadece 1 kere ters tepti bu denemem.

• ben bi kizim bunu unutma ;))

• tamam kızma :D o zaman sen de futbol ya da kariyer hakkında konuş ;)

• Muhabbeti olmayan bir kizla beraber olmaak tam bir iskencedir ama sanirim ayni sey hoslandigin kisidede var muhtemelen o da konulari senden bekliyordur.

• bekliyo...haklıda..cunkı konuşuyosak onun sayesinde çok sıkıcı oluyorum ben arada..

• Öncekileri Göster
    • Ne demek rica ederim :)) her zaman destekliyorum seni.

• :))

• sabah günaydın - akşam iyi geceler öpücüğü..doldurulmuş vitrin ilişkileri bu ne ya..git bi kitap oku tamam mı .. sonra kitap üzerine tartışın.ya ne bileyim, evlilkte çiflerin özgürlük ve kıskançlık sorunsalını tartışın.aahha buldumm20 gün olmuş.. gidin sevişin üstüne de 1 sigara için :)

• seni seviyom jokerim yaa

• ben de seni

• Sen konusma bırak o konussun sen sadece dinle ve sorulanlara cevap ver..Hakimiyet kendisinde sanır, hoşuna gider...Sadece cevaplarında samimi ol ve sıkılmış gibi bir ifade takınma.

• otur sakinleş ve düşün. en iyi arkadaşınla hangi konuları konuştuğunu hatırla, sana sorulan soruları hatırla sonra onları hoşlandığın kişiyle yaptığını hayal et antreman misali :) sonra hayalini gerçekleştir :)

• ya mesela sen ne konusurdun?cinsellik disinda yani..genel..

• Öncekileri Göster
    • sana tavsiyem buluşmadan önce 4-5 sağlam konu bul belirle önceden sonra git aç birini gerisi gelicektir unutma konu konuyu açar. eğer susar gibi olursanız diğer konuyu aç.

• tamam)))

• sünepe:))))) bu kelimeyi 90 larda duyardımm:))

• siz de konuşmayıverin kardeşim :)illa gece gündüz birbirinizin kafasını şişireceksiniz diye bi kural yok ki.

• demekki sadece tipinden hoşlanıyorsun, gerçek bir hoşlanma olsaydı zaten istesende susamazdınız, bu ilişki fazla sürmez demedi deme.

• sorun büyük. bence biraz konu bulmak için çalışmak bile gerekebilir. Telefonda az konuşun, beraberken daha çok konunuz olur.

• :)))))) Sizzzz Aşıkkkk olmuşşsunuz haberiniz yokkk .Allah yardımcınız olsunnnn

• Biraz sıkıntılı görünüyorsun,aslında bu sorunun cevabı sende sordunmu kendine hiç?Yeri gelince bazen cümleler biter buda insanın doğasında birtakım değişiklikler olduğunu gösterir. Sendede var düşüncelerin eskisi kadar basit gelmiyor,ve yazmış olduğun boş konuşmamak kelimeside değişiminin göstergesi.Daha olumlu bakıyorsun sanırım.Karşındaki kişiyle kendinmiş gibi konuşmaya bak tabi abrtı olmadan.Birde fazla seçmece davranmak iyi değildir olduğun gibi.Hayattan,doğadan,eski arkadaşların,yeni tanıdıkların,ailen,yaşamak istediğin şeyler,yapmak istediklerin,gelecekteki plan,ve umutların vs.vs

• en iyi si kızla dalga geç bılader aşktan bçcekten konuscaksan onu saten kendı uslubunda ıdare edrsen yanında ıse dalgaya al kızı kızdır felan daha çok hoşalnıyolar kufur et bırebır bunlar tepkısını olç..

• kendini onun yanında hiç kasma rahat olmaya çalış konuşulacak çok konu bulacaksın

• erkek sanırım yalnız buluşacağın kişi :) bırak o bulsun zaten sen bulma genelde böyledir :))ayrıca genel olarak insanlarla konuşma konusunda herhangi bişiden bahsedebilirsin yani karşındaki de senin gibi biri havadan sudan rahat olursan gerisi hallolacaktır :))

• Sadece onun İlgilendigi seyLerle ilgiLenme. güncel haberlere bak ortak noktalarınaza bak birlikte nasıl zaman geçirebilirz diye düşün. ama asla kendinden vazgecme neysen o olmalısın çünkü eger seni sevecekse veya hoslanacaksa sen oldugun için olmalı bu baska birisi oldugun için degil. :) İyi sanslar.

• tesekkurler)))

• burlardan gir dirsegini yalayabilirmisin den cık ben kızlarla ne kadar sacma muhabbetlere giriyom maksat laf olsun :D sen kızsın bide bisi bul erkek istiyosa gelir istemiyosa bırakır =)

• özel bi konu aramana gerek yok merak ettiklerini sor arada saçmala alay ederse küs felan işte kızlar genelde böyle muhabbet eder :)

• hmmm ii fikir))

• telefonda da mı konuşmuorsunuz

• mesajlaşarken bile konu bulamıyoruz ki telde ne konuşçak konu bulucaz.

• o zaman ilişkinizin sonu görünmüyor gibi

• ortak arkadaşlarla kendi konularınızı açmaya çalışın ondan sonra devamı gelir

• sevdiğiniz yemekleri, gitmek istediğiniz beğendiğniz mekanları konuşun...şimdiye kadar birbirinizin hangi yönlerini sevdiğinizi paylaşın, olumlu,olumsuz yönlerinizi birbirinize anlatın..evlilikle ilgili birbirinizin düşüncelerini alın..ilk tanıştığınız zamanlarda neler hissetiniz onları paylaşın.sevdiğiniz müzik türünden tutunda,şarkıcılara kadar, hayat felsefenizden,giyim tarzınıza kadar pek çok şey konuşabilirsiniz..

• Ne konuşacağım diye kendini kasmasan gerisi gelir...iş,arkadaş,güncel konular ...v.s. ya o kadar çok ki...

• okuyosa okulu çalışıyosa işi hakında hobileri,sevdigi müzikler, gb basit konulardan konuşabilirsin : )

• Sakin ol

• gayet sakinim

• Öncekileri Göster
    • yeni görmüş olamazmıyım?

• TAbiki ne demek. olabilir tabiki.Ben manyak biriyimdir kusuruma bakma

• olduğun gibi davran bırak kedini ...

• tamam)))

• güncel haberleri takip et..mutlaka faydasını göreceksin...

• yani guncel derken onun ilgilendigi seylerinmi?

• Dikkatini veremiyo olabilirsin,Onun sana fazla geldiğini düşünebilirsin,Ondan sıkılmışsın ama farkında olmayabilirsin,Depresyonda olabilirsin.Doktora gidip yardım alabilirsin.

• ölsün daha iyi be ya

• benm bu aralar sinirlerm iyi degl.o ayrı...ama bunu ona yansıtmamaya calışıyorum..bazen butun gece konusuyoruz uyumadan...ama ne bileym işta cogunlulukla o soruyo ben cevaplıyorum..benm aklıma hiç bişey gelmiyo (((

• ikinizde başak burcumusunuz yoksa

• hayır sevgilim oğlak burcu ben ikizler.

• tencere düşmüş kapağını bulmuş ne diyim ikinizden birisi su grubu olsaydı konuşacak bir şeyler bulurdunuz

• Benim anladığım pek bir sosyal aktivitede bulunmuyorsunuz.. Tabii birşeyler paylaşmadığınız için rutine bağlamış. Ya erken tüketmişiniz bir şeyleri yada erken tükenmişsiniz.. Heyacan lazım , heyecan katın biraz. Bence yerinden kalk ve bu pazar için birşeyler organize et.. ;)

• Böyle durumlarda konuşmamak daha iyi yeni konu falan da açılmaz aklına gelmez çünkü en iyisi az konuşmak yada soru cevap şeklinde gidin.

• Siz bitmişsiniz ya.

• 20. gunde konusacak konunuz yoksa sizin is yurumez :)

• ... Sen kahveleri ısmarlarsan,siteden bir kaç kişiyle gelir masanıza oturur,sohbet konusu oluşturabiliriz :)

• ben bir erkek olarak gereksiz konuşan kadından nefret ediyorum...boş boş konuşmak yerine hiç konuşmamasını tercih ederim..konuşmaması ona olan sevgimi azaltmaz aksine onun ne kadar hanım olduğunu düşündürür...

• Beni maça götür de stada gitmek istiyorum de yada onun ilgi alanından bişeyler söyle ve arkası gelir ;)

• güncel konular, aile ilişkileri, müzik zevkleri. o kadar çok konu var ki.

• biraz genel kultur biraz havadan sudan... aklina eseni konus iste

• sende konuşma ozaman

Kızlar Ne Diyor 28

• Aslında bu kadar kısa süre içerisinde konuşacak çok şey bulmanız gerekir çünkü brbrnizi yeni yeni tanıma aşamasındasınız.

• İkinizin ortak noktalarını yakalamaya çalış ve hobi fobi üzerine konuşun bunları gerçekleştirmek için fırsatlar yaratmayı teklif edin birbirinize.

• Ikı sevgılı yanyana gelınce nasıl konuşamıyor benım de aklım bunu almıyor

• Sevgilim olsa hiç sıkıntı olmayacak zaten ama değill. Arkadaş desem belki ve benim ondan hoşlandığımı yüksek ihtimalle biliyor, yüksek ihtimalle o da benden hoşlanıyor. Sıkıntı burda işte. Geriliyorum!

• gerılmemelısın ama hoş vakıt geçiremiyorsan onla sonrası nasıl geçeçecek bırde bunu düşün..

• her şeykitap film insanlar diye bir başla eğer karşıt görüş değilse din siyaset sonra gelir devamı

• Aynen ya bende kitleniyorum dilim dolanıyo fln :( ama böyle anlarda sakin olmamız gerek sonuçta karşımızda ki de insan aynı bizler gibi...konuya gelince okul, müzik, film, günlük yaşantı aslında konu çokta işte nedense kitleniyoruz öyle anlarda...ilk dönemler de böyle olsa da, alışırsınız birbirinize zamanla ozmn daha farklı olur merak etme...

• 20. gunde nasıl bulamıyomusunuz canım galıba konusmayı sevmıyosunuz ondan

• aslında bi konuşmaya başlayınca laf lafı acar yani o anda aklından ne geçiyosa söyleyebilirsin gunluk rutin konuşmalar da olabilir bu özel ilgi gösterir sözlerde rahat ol ve karşındakine yogunlaş

• ah bi konuşsam dimi))))

• biraz naz yap ;) konusacak çok sey ancak o zaman olur...

• şimdi burda konu söylesek konuştuğun ortama zamana uymaz. o ana göre konu zaten oluşur konu bulucam diye zorlama kendini onlar konu açar sen devam edersin.. içten davran zaten rahat hissettiğin insanların yanında böyle bir sıkıntı olmaz her an herşeyden konuşursunuz.

• önceden bi konu seç bari :)

• iyide sece bilseydm önceden secerdm de aklıma hiç bişey gelmiyo diyorrum(((

• Öncekileri Göster
    • pek anlıcak bşy yok bebeğm ztn onun burcu neyse müneccim.com dan bak orda gayet detaylı anlatıyo

• hmm sımdı bakıyorum canım.tesekkurlerrrr)))

• bak nasılsın de ktüyüm derse neden kötüsün de bana anlatabiirsin de ... iyiyim derse ben ktüyüm de iyi bile olsan sonrada laf lafı açsın

• aynı şeyi bende yaşıyorum 4 yıldır sevdiğim bi çocukla ilk defa 4 gün önce konuşmaya başladım çocuk okulun en yakışıklısı çok rahat konuşuyorum iyi güzel oda benden hoşlanıyo bende ondan ama tabi çıkmamız için 4 günden fazlası gerek ama ona mesaj atmadan önce ne diceğimi falan düşünüyorum ve konu arıyorum ütfen konular söyliyin ama hangi rengi seversin hayvanın varmı falan gibi esra erol soruları vermeyin lütfen yardım edin

• aynı dertten bende de var :) sana gelen cevaplara bakcam artık :)

• bak canım bak)))buluruz belki bişey))

• Öncekileri Göster
    • valla çatlarlar ama sonra nazarları değer falan :)

• merak etme yaa)))sen dediklerimi yap)))her sey duzelcek)))

• konu konuyu açar aslında yeterkı konu bul ıyıyım ıste ne olsun cumlesıne geldıgı an olay gunun nasıl geçtı neler yaptın de bıseyler sor o sana sorsun boylelıkle muhabbet uzar gıder

• bak ben işta onu yapamıorm...iyim saol diyo iyi deyip gecıyorm))

• Öncekileri Göster
    • :))))yok soru hazırlıcam bol-bol olmuyo bole))))

• :)

• Bitmiş bence uzatmalardasınız. Neden bulamıyorsunuz anlamadım görüştüğünüzdede mi ? Yada hep görüşüyorunuz iş ortamında falanda sonra eve gidince mi bulamıyorsunuz? İkincisi normalde eğer birincisiyse bitmiş bana kalırsa

• ama biz birbirimizi çok seviyoruz sanki ondan ayrılırsam onsuz asla yapamam gibi geliyo bi kaç kere kavga ettik mesajlaşmadık adeta delircektim onsuz.

• tam da benim sorunum bende kilitleniyorum hatta şunda bile kilitlendik. Cevaplar önemli..

• o zaman ilgi alanlarınız birbirine denk değil ayrılırsınz

• Sen rahat ve sakin ol kafi.Konusulacak konu o an illaki bulunur sıkıntı yapma.Bende mesafeliyimdir once izlenimde bulunurum karsımdaki nasılsa ona gore davranırım.

• ayyy benim gibisin.. bende iliskimizin baslarinda boyleydim, inan 7ay gecti, yeni yeni konusuyorum, konular kendiliginden geliyor. simdi hic susamk bilmiyorum ama eskisi gibi konusma firsatimiz olmuyo, once cok arardik birbirimizi.. yani anliyacagin, zamanla, ve onu tanidikca acilirsin. bendende beter olamazsin:))

• ya canım korkum onu o zamana kadar elimde tutamamak yaa(((arada oluyo butun gece uyumayıp konusuyoruzda ama oda onun sayesınde...e oda haklı kızıyo artık konusmuyosn dıe

• Öncekileri Göster
    • yani sana karsi durust olmadiginimi dusunuyorsun?.. bende onunla dertlesmek iserdim, benle herseyi konussun isterdim, ama surekli gunluk yasantisini anlatirdi, bende sIkilirdim, konusacak bisey bulamazdim bende, ondan konu acmasini beklerdim ama acmazdi iste.

• yok yanı yalannını gormedım daha da.ailesini sordm 1 tek ablam var dedi baskada bişey demedi..konusma istemiyorum ailem hakkında dedi.sonrada aradm buldm varmış bi ablası.arasıda ailesiyle iyi..

• İki protonun füzyona uğrayarak bir nötron ve bir protona dönüşmesini gösteren çizmin kimin tarafından oluşturulduğunu tartışın.

• 3 duble viski iç bülbül gibi şakırsın

• Hmm ok.

• :))) tabii)))

• Ortak alanlarınız kesinlikle vardır. onları bulmaya çalış.

• 20 gun sohbet edecek mevzu bulamamnz icin cok erken.Okuyorsa sayet kitapla alakali sohbet acabilirsin.vizyon gelen filmler hakkinda konusulabilir.Ya aslinda bylede olmazki nebileyim gidersin bi mekana icersiniz birlikte kahvelerinizi mutlaka sohbet acilir :S hic sevgilimle ne konussam diye dusunmedim.

• Ortak noktalarınız az sanırım .Yenı konular türet bende konudan konuya çok atlarım siz nasıl başardınız bunu ,nasıl konuşacak konu bulunmaz ,gündemden bahsedın mesela

• dogaclama yapin

• Sinemaya gidin bence. Hem bitiminde film üzerine kritik yaparsınız

• süpersin teşekkür ediyorum!

• Öncekileri Göster
    • demek istediğim o değildi.. Mesela herkes iyi bir sinema izleyicisi değildir..Sadece izler..Filmlerdeki tüm kötü adamlar aynı adam, tüm iyi adamlar kahraman ve tüm ölenler masumdur gibi varsayımlarla da hareket edebilir.. Ki tanıdığım çoğu kişide böyledir.. Tarantino'yu hala bir örümcek türü olarak bilenleri tanıyorum.:)

Muhalefet olsun diye söylemiyorum ama durum bu..Hem olay sadece vakit geçirmek midir? Ben böyle başlayacak olan bir ilişkinin çok devamlı olacağını düşünmüyorum açıkçası..

• yahu, elbette ne koşulacak? ilgi alanları, hobiler, ot böcek müzik o bu :) Yani ben, mesela film izle hakkında konuş diye örnek verdim. Tarantinoyu örümcek sananlara selam olsun, ben de severim eklem bacaklıları

• Ortak bi' arkadaşınız varsa nelerden hoşlandığını, neleri sevdiğini, ilgi alanlarını vs öğren. Bunların üstüne gidersin.

• Müzikten, sinemadan, kitaplardan, gündemdeki konulardan, hayvanlardan, astrolojiden,hobilerinden, aşktan, erkeklerden, kızlardan, annelerden...vs

• bence sen olmuşsun olmuş:)

• anlamadım

• yani herşey anlamsız geliosa boş konusmak istemediğin için sustuğunu farkediosan diğerlerini pek takmıosundur ve hani biraz inzivaya çekimişsndr olgunluk anlamında söledm biraz daha olgunlaşmşsndr..tabi bu göreceli bişi bazen olgunlaşmak insan için ii olmayabilir hayat sadeleşir

Yükleniyor...