Alevi bir erkekle şafii bir kadın evlenebilir mi?

arkadaşlar alevi bir erkekle şafii bir kadın evlenebilirmi ? araştırdım sordum soruşturdum ama herkes başka bişy söylüyo bide size sorayım dedim

En İyi Erkek Görüşü

• Ben normalde kiblenin yönünü bile bilmiyorum ama bu tür dini bilgilerde üstüme yoktur:) insani ve dini olarak bi engel yok, evlendigin kisi ister alevi ister putperest olsun onun dinimizce isledigi hic bi gunaha ortak olamazsin zaten, sen kendini bildikten sonra bir sorun yok ama kultur örf adetler farkli oldugu icin ikiniz anlassaniz bile aileler arasindaki catismalarinda ortasinda kalabiliersiniz. Bide alevilerinde cesitleri vardir bir cesidi bizden bile daha dindardir.

• evet kızılbaşlar kendilerini ALLAH yolundan feda etmişlerdir sadece ahiret için çalışırlar

• Öncekileri Göster
    • E daha nee kesinlikle onemli degil ben kefilim sana korkma:)) ama sana tavsiyem oyle cok sapkinsa bi kere daha dusunebilirsin cunku sanirim sen inancina duskun birisin sonra seni sinir etmesin:))

• yok sapkın değil ya alevi ama cem evi yerine camiye gidiyo bikerecik olsun cem evlerine gittiğini görmedim şafii ler gibi ibadet ediyo