Bir insana verilen değer feda edilebileceklerle mi ölçülür?

Değer vermek kavramı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşır mısınız? Değer ölçülür mü? Eğer ölçülürse bu ölçüm neye göre olur?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kişiye verilecek değer o kişinin hakettigiyle orantılıdır.

Yani bir kişiye değer verecek isen ; o kişi sana karşı yaptıgı davranışlarıyla , hal ve hareketleriyle , yerine göre davranmasıyla , sevginin anlamını bilmesiyle , ve senin güvenini kazanması bir o kadar da sadık biri olmasıyla ölçülür

Senin deger vermen için karşındakinin sana tüm ictenligiyle kaptırmış olması gerekir kendini.

Tabi karşındaki kişi de aynı şeyleri düşünebilir. Ama değer yargıları o kadar geniştir ki bazen gözlerinin senden başkasını görmemei ve sana sürekli saf duygular beslemesi ile oluşan bir olgudur.

Gerçek ile sahte duyguları ayırdedebildigin zaman deger verebilecegin kişiyi de görmüş olursun

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Verdiğin değer , karşıdan aldığın değerle orantılıdır .

1|0
    0|0
  • Ben değer vermediğim insana, değer vermediğim bir nesneyi veya kişiyi de feda edebilirim... Birşey feda etmek, feda ettiğin kişiye değer verdiğin anlamına gelmez.

1|0
    0|0
    • değer ne peki sana göre?

• İnsan sevginizden şüphem yok dostum.Ben insanları feda etme cümlesini soyut kullandım acaba değiştirme şansımız var mı insanı yoksa değiştirmeye çalışmak bir tahakküm kurmak mı?

• Sizle aynı fikirdeyim... Tahakküm kurmak değil de, hata düzeltmek diyebiliriz.

• sevgili tubimm aslında insanlara değer verilmez insanlar o değeri eğerki kendisi kazanıyorsa senin gözünde işte o pahabiçilemezdir. Yani ne bilim değer işte

1|0
    0|0
  • İlgisiz bir insansa Verdiğin değerin anlamı kalmaz.. Bir taşı sevip kalbine bassan daha çok işine yarar.

Fedakarlık yapıyorsan birşey ile ölçmeden karşılıksız yapmalısın. İçinden gelmeyen fedakarlık pişmanlıklar doğurabillir.

1|0
    0|0
  • Bir insana değer veririm,onun için elimden geleni yaparım ama iş fedaya gelince orda işler değişir.

1|0
    0|0
  • daha çok onunla yapabildiklerinle eş değer bence

1|0
    0|0
  • Samimiyet ile arasında korelasyon vardır.

0|0
    0|0
  • zaman gösterir. biri seni seviyorum der en ufak zorlukla karşılaşınca siler, biri sevdiğini söyleyemez ama aşmadığı engel kalmamıştır senin için. işte değer böyle ölçülür sanıyorum.

0|0
    0|0
  • ben asla birine verdiğim değeri ölçmem

0|0
    0|0
  • Sevgi eylem gerektirir. (Fenerbahçe)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bence verdiğin değer çırpınmandır:))

elinden ne geliyorsa o üzülünce senin de üzülmen çare araman sevinince senin de onla sevinip svincine ortak olmaktır

tek kelime ile değerlendirecek olursak

değer veriyorsa

vefalı

olmalııııı

1|2
    0|0
  • Değer dersen?Kimse için bir şeyimi feda edemem.En fazla zor zamanında yanında olurum kafi.Çokta fazla değil tabi.E daha ne olsun değil mi ama?

0|0
    0|0
  • sevdiğim insanı mutlu etmek benim için fedakarlık değildir mutluluğundan mutlu olurum çok sevdiklerim için geçerli

0|0
    0|0
  • Değer veririm verdiğim değeri ölçmem. Ama değer verdiğim kişinin bana da değer vermesi gerekir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...