• Sor
  • Bence

Bir insana verilen değer feda edilebileceklerle mi ölçülür?

Değer vermek kavramı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşır mısınız? Değer ölçülür mü? Eğer ölçülürse bu ölçüm neye göre olur?

En İyi Görüş

• Kişiye verilecek değer o kişinin hakettigiyle orantılıdır.Yani bir kişiye değer verecek isen ; o kişi sana karşı yaptıgı davranışlarıyla , hal ve hareketleriyle , yerine göre davranmasıyla , sevginin anlamını bilmesiyle , ve senin güvenini kazanması bir o kadar da sadık biri olmasıyla ölçülürSenin deger vermen için karşındakinin sana tüm ictenligiyle kaptırmış olması gerekir kendini.Tabi karşındaki kişi de aynı şeyleri düşünebilir. Ama değer yargıları o kadar geniştir ki bazen gözlerinin senden başkasını görmemei ve sana sürekli saf duygular beslemesi ile oluşan bir olgudur.Gerçek ile sahte duyguları ayırdedebildigin zaman deger verebilecegin kişiyi de görmüş olursun

Erkekler Ne Diyor 11

• Verdiğin değer , karşıdan aldığın değerle orantılıdır .

• Her zaman değil

• Her zaman olması mümkün değil , yapılması gereken budur ama uygulamak kolay değil .

• Samimiyet ile arasında korelasyon vardır.

• sevgili tubimm aslında insanlara değer verilmez insanlar o değeri eğerki kendisi kazanıyorsa senin gözünde işte o pahabiçilemezdir. Yani ne bilim değer işte

• +1 hoş bir yorum

• zaman gösterir. biri seni seviyorum der en ufak zorlukla karşılaşınca siler, biri sevdiğini söyleyemez ama aşmadığı engel kalmamıştır senin için. işte değer böyle ölçülür sanıyorum.

• ben asla birine verdiğim değeri ölçmem

• İlgisiz bir insansa Verdiğin değerin anlamı kalmaz.. Bir taşı sevip kalbine bassan daha çok işine yarar. Fedakarlık yapıyorsan birşey ile ölçmeden karşılıksız yapmalısın. İçinden gelmeyen fedakarlık pişmanlıklar doğurabillir.

• gene çok hoş bir yorum teşekkürler

• Sevgi eylem gerektirir. (Fenerbahçe)

• Ben değer vermediğim insana, değer vermediğim bir nesneyi veya kişiyi de feda edebilirim... Birşey feda etmek, feda ettiğin kişiye değer verdiğin anlamına gelmez.

• değer ne peki sana göre?

• Öncekileri Göster
    • İnsan sevginizden şüphem yok dostum.Ben insanları feda etme cümlesini soyut kullandım acaba değiştirme şansımız var mı insanı yoksa değiştirmeye çalışmak bir tahakküm kurmak mı?

• Sizle aynı fikirdeyim... Tahakküm kurmak değil de, hata düzeltmek diyebiliriz.

• Bir insana değer veririm,onun için elimden geleni yaparım ama iş fedaya gelince orda işler değişir.

• mesela?

• daha çok onunla yapabildiklerinle eş değer bence

Kızlar Ne Diyor 4

• bence verdiğin değer çırpınmandır:))elinden ne geliyorsa o üzülünce senin de üzülmen çare araman sevinince senin de onla sevinip svincine ortak olmaktırtek kelime ile değerlendirecek olursakdeğer veriyorsavefalıolmalııııı

• şeker şey seni :) ne güzel konuştun öyle

• Öncekileri Göster
    • bu kadar hassas düşünen bir insanın dilerim kalbini kimse kırmaz.

• :))kıran oluyo da
      ben kıyamıyorum kimseye ne yapıyım:))

• Değer dersen?Kimse için bir şeyimi feda edemem.En fazla zor zamanında yanında olurum kafi.Çokta fazla değil tabi.E daha ne olsun değil mi ama?

• En çokdeğeri kendine vermeli insan

• Kendime bayılırım

• Değer veririm verdiğim değeri ölçmem. Ama değer verdiğim kişinin bana da değer vermesi gerekir.

• sevdiğim insanı mutlu etmek benim için fedakarlık değildir mutluluğundan mutlu olurum çok sevdiklerim için geçerli

• Beni de sever misin:)

• seni sahiplerin sevsin

• muck:)

Yükleniyor...