Size huzur, hüzün, özlem, dejavu , mutluluk veren koku hangisi?

bazı kokular vardır bir seyler anımsatır insana... geçmişe alır götürür

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• küçükken, anneannemi ziyarete gittiğimizde bazı geceler onunla birlikte sarılır uyurduk. yaş daha 7-8 filan... kadıncağız kışın öyle bir yorgan altında uyurdu ki, yorganın kilosu var 50 kilo... yorganın üstüne bir de battaniye atıyor...off diyorum. yattığım gibi kalırdım. hareket etmek imkansızdı o küçük bedenimle... ama tüm bunlara rağmen o yatağa girince hafif bir rutubet kokusu ve soğukluk ve bana huzur verirdi. işte o anneane yorganlarındaki kokuya çok derin özlemler içerisindeyim.

Erkekler Ne Diyor 48

• Kız arkadaşımın kokusu ve onun kokusuyla benim kokumun karışımasıyla oluşan o şahane koku

• ten konusu oluyo bazen geliyo onu anımsatıcak

• Hepsını bır arada yaşayan ınsan ınsanlıktan çıkmış kayışı sıyırmıştır zaten :D

• toprak kokusu ve gül kokusu huzur verir daima bana yasemin kolanyası veya parfümü götürür beni 10 yıllar öncesine

• Birde raki kokusu :) 10 yil öncesinde ne var anlat

• Kızarmış ekmek ve çay kokusu... Çocukluğumun hafta sonu sabahlarını hatırlatır bana. Annemle babamın biz uyanmayalım diye fısır fısır konuşmaları ve çay kaşığının tıngırtısı eşliğinde bu koku ile uyanmak benim için hala mutluluğun tarifidir :)

• beyaz lagos blanc , kokunun tillahı dibi kare kökü oluşumu ham maddesikralı :) benim anlatıcaklarım bu kadar

• Bunun sebebi o koku ile yaşadığınız hatıralardır. Portakal çiçeği.. Köyümüzde çocukken dolaştığımız portakal bahçeleri aslında cennetmiş şimdi anlıyorum..

• Arap ın ayak kokusu. Ardaşımdır kendisi evime meteor düşse anca onun kadar sevebilirim.

• Kavun kokusu özlemi gül yağı kokusu ise birisini hatırlatır bana

• bok kokusu. çünkü dünyada daha güzellerinin oldugunu o kokuyu duyunca anımsayabiliyorum bu da mutluluk huzur özlem hepsini beraberinde getiriyo

• Biçilmiş çimen kokusu.,biçildimi daha iyi gelir o koku.

• Yağmurdan sonra toprak kokusuhuzur

• Bunların hepsi bir şeyler hatırlatıyor bana.. Deniz ve toprak kokusunu inanılmaz severim aklıma çocukluğum geliyor. Evimiz deniz kıyısındaydı.. Yanımız da bahçeler vardı.. Sabah erkenden yürüyüşe çıkardım, mis gibi toprak kokusu ve deniz kokusunu alır ailem uyanmadan eve dönerdim.

• Eski sevgilimin parfüm kokusu tabiki:(

• Ben o yazdigin duygulari ayni anda yasayamiom ya. Zaten oyle koku olmasin. Kisa zamanda huzunlendikce mutlu olur hale gelirim ve huzuru ozleyip intihar ederim..

• kurumuş yosun kokusu sabah saatlerinde sahil kenarında olur genelde..

• Kadın kokusu, tabi sadece erkeklere özel bir kokudur, endofrinle karışır. Kadının ensesine saçlarının arkasına doğru eğilinir derin bir nefes alınır işte o an dünya durur. şöyleki ; link

• Burberry adli parfüm ilk sex yaptigim bayani hatirlatiyor, ne zaman burnuma gelse saga sola bakip onu ariyorum :(

• kokulu silgi, ve simit kokusuilkokul sıralarını, gürültülü koridorları, siyah önlük ve zrrrr diye çalan ders zilini hatırlatır

• deniz,çimen,ıhlamur

• portakal ağaçlarının kokusu:D

• Bazen küçük bir çocuğun sevindirmek bazen yalnız kalıp sakince müzik dinlemek bazen büyükler ile cami avlusunda sohbet etmek bazen ajda pekkan şarkıları kimler geldi kimler geçti

• lolita lemprica parfum

• guzel anilari var.

• +1

• Sevdiğimin kendine has parfümsüz kokusu .

• BAHAR KOKUSUKÜÇÜK BAHÇELİ EVLERİN OLDUĞU SOKAKLAR ARASINDA ÇİÇEK KOKULARI YAYILIRHANIMELİ ÇİÇEĞİMÜTHİŞŞ BİŞEY

• ossuruk kokuma bayılıyorum :D

• Safran kokulu eski ahşap binalar. Bu binaların su faturaları genellikle eskiden Rum/Ermeni bir zamanlar bu binalarda yaşamış insanların adına size fatura edilir. Ne anılar vardır şimdi burada diye iç geçirirsiniz. Nereye gittiler acaba? ve bu kadar yalnızlaştırdılar bu şehri...

• vajina kokusu...

• bk kokusu...

• bok kokusu. nede olsa bok insanı düşündürüyor

• tabii ne sandın<3

• @soran sizinki isitmalı mı bu fakirler bilmez <3

• @spa evet cilveleğim<3

@kupa çogzel <3

• Öncekileri Göster
  • Dalgaların kıyıya vurduğunda ki o ses paha biçilemez. Koku yok.

• Dejavu veren koku ne ya.

• neyli olsun :/

• git bi soda iç

• künefe yedim en son :/

• Öncekileri Göster
  • Belki kızan eksi verenler olacak.Ama çıktığında huzur,rahatlama hissi veren tek koku var haksız mıyım o.O

• O dalganın kıyıya vurdukça çıkarttığı ses ve denizin o kokusu kesinlikle huzur veriyor insana.

• Kavun,sulu erik kokusu

• kavun +1

• 12 yıl oldu hala parfümünün kokusunu alınca anlık felç gibi bişi oluyo :((

• 12 değil 50 yıl da geçse gene olur

• ooo haziran ayının ortalarında akşam vakti IHLAMUR ağacının altında kokusu almak senin dediğin gibi huzur,hüzün,özlem, dejavu herşeyi yaşatıyor

• bok kokusu küçükkenki tuvalet anılarımı hatırlıyorum :/ bazen kabızlığımı hatırlayıp üzülür bazen de foşş diye saldığımda sevinirim.bazen nan ben daha önce de buraya zıçmıştım sanki deyip dejavu oluyorum nerde eski zıöçışlar :/

• hayal edeme zaten :D sloganım azimle zıçalım.

• :d huuw hayal edemedım o derece ürktüm:D

• evet kızlar kızlar dönüp dönüp bakıyo ne güzel popo bu popo zıçıo olamasın nolur diolar :/ eskisi gibi zewkli zıçamıyorum ya.ama geçen dönercide acı yedim baya ekşınlı geçti :D

• Öncekileri Göster
  • şu an bi dejavu yaşıomda da :D

• Temiz bir kadından gelen sabun kokusunu hiç bir koku tutamaz..

• yanmış demir kokusu. bana çoçukluğumu hatırlatır. dedemin demirci atölyesinde demir dövüşünü hatırlatır.

• dalga vurdukça gelen deniz kokusu...

• fırıında pişen kurabiye/poğaça kokusu annemi hatırlatır tabi eve gittikçe acısını çıkartıyoruz :)

• +1 güzel

• toprak.

• Yağmurdan sonraki toprak kokusu cok hoşuma gider huzur verir sanki insana.

• Rakı kokusunu hiç bir şeye değişmem. Alır beni götürür layık olduğum yerlere.

• anladım seni rahat ol

• yok sanki ben cahilmişimde rakıya kokusunu veren şeyin anason olduğunu bilmiyomuşumda buraya pat diye rakı yazmışımda pff toparlayamadım sen anladın beni kafam güzel ona ver

• :( ama artistlik yapmamştm

• Öncekileri Göster
  • vanilya kokusu bende çok hoş duygular uyandırıyor, yiyesim geliyor böyle.

• ovv güzel

• o dediğinin hepsini kapsayan bi tek koku biliyorum !

Kızlar Ne Diyor 24

• Çimen kokusu

• Dalga vurdukca gelen deniz kokusu

• bir parfüm.. adını bilmiyorum.

• Dalga vurdukça gelen o deniz kokusu..

• Bizim köye girerken o güzel ormanın kokusunu alırsın. Ohh be dersin; hayat bu!

• Deniz kokusu ve beyaz cikolata kokulu parfum. Bana herzaman onu hatirlatir. Deniz kenarinda sabaha kadar muzik dinlememiz... Beyaz cikolata ise farkinda olmadan ikimizinde kullandigi kokuymuss ahhh ahhh nerde o gunlerrrr :'(

• sansiro e15 miydi neydi bi erkek parfumu o eski sevgilimi hatırlatıyor :P çok güzel bi kokuydu ama :P:P

• :))

• Eskilerde mazilerde kalanların kokusu...Özlem'in kokusu

• Rahmetli anneannemin değişik şekilde yaptığı evin her tarafını saran mis kokulu tarhana çorbası..

• çocukluğum

• Hindistan cevizi, vanilya, çilek, kiraz kokusu..

• Jean paul le mall..

• bir parfüm kokusu ...

• toprak kokusu :)

• çilek kokusu

• deniz huzurdur, huzur mutluluktur

• bok kokusu.

• eskiden uzerinde ari maya olan silgiler vardi kokuluydular yakin zamanlarda oyle kokan bir silgi buldum koklaya koklaya tum kokuyu bitirdim :)

• karın üzerine yağan yağmur kokusu.

• Toprak kokusu,Zannedersem topraktan yaratildigimiz o oraya gidecegimiz icin o koku burnumuza hos geliyor.

• Bakkal kokusu.

• Toprak kokusu.

• hepsi diyebilirim bir yemek kokusu bile bir duygu getirebiliyor ayrım yapmam

• Yenı dogmus bebek kokusu

Yükleniyor...