Size huzur, hüzün, özlem, dejavu , mutluluk veren koku hangisi?

bazı kokular vardır bir seyler anımsatır insana... geçmişe alır götürür

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• küçükken, anneannemi ziyarete gittiğimizde bazı geceler onunla birlikte sarılır uyurduk. yaş daha 7-8 filan... kadıncağız kışın öyle bir yorgan altında uyurdu ki, yorganın kilosu var 50 kilo... yorganın üstüne bir de battaniye atıyor...off diyorum. yattığım gibi kalırdım. hareket etmek imkansızdı o küçük bedenimle... ama tüm bunlara rağmen o yatağa girince hafif bir rutubet kokusu ve soğukluk ve bana huzur verirdi. işte o anneane yorganlarındaki kokuya çok derin özlemler içerisindeyim.

Erkekler Ne Diyor 48

• Kavun,sulu erik kokusu

• kavun +1

• toprak kokusu ve gül kokusu huzur verir daima bana yasemin kolanyası veya parfümü götürür beni 10 yıllar öncesine

• Birde raki kokusu :) 10 yil öncesinde ne var anlat

• kurumuş yosun kokusu sabah saatlerinde sahil kenarında olur genelde..

• Arap ın ayak kokusu. Ardaşımdır kendisi evime meteor düşse anca onun kadar sevebilirim.

• Kavun kokusu özlemi gül yağı kokusu ise birisini hatırlatır bana

• o dediğinin hepsini kapsayan bi tek koku biliyorum !

• Sevdiğimin kendine has parfümsüz kokusu .

• lolita lemprica parfum

• +1

• guzel anilari var.

• Belki kızan eksi verenler olacak.Ama çıktığında huzur,rahatlama hissi veren tek koku var haksız mıyım o.O

• Bunların hepsi bir şeyler hatırlatıyor bana.. Deniz ve toprak kokusunu inanılmaz severim aklıma çocukluğum geliyor. Evimiz deniz kıyısındaydı.. Yanımız da bahçeler vardı.. Sabah erkenden yürüyüşe çıkardım, mis gibi toprak kokusu ve deniz kokusunu alır ailem uyanmadan eve dönerdim.

• Kızarmış ekmek ve çay kokusu... Çocukluğumun hafta sonu sabahlarını hatırlatır bana. Annemle babamın biz uyanmayalım diye fısır fısır konuşmaları ve çay kaşığının tıngırtısı eşliğinde bu koku ile uyanmak benim için hala mutluluğun tarifidir :)

• Biçilmiş çimen kokusu.,biçildimi daha iyi gelir o koku.

• ooo haziran ayının ortalarında akşam vakti IHLAMUR ağacının altında kokusu almak senin dediğin gibi huzur,hüzün,özlem, dejavu herşeyi yaşatıyor

• kokulu silgi, ve simit kokusuilkokul sıralarını, gürültülü koridorları, siyah önlük ve zrrrr diye çalan ders zilini hatırlatır

• beyaz lagos blanc , kokunun tillahı dibi kare kökü oluşumu ham maddesikralı :) benim anlatıcaklarım bu kadar

• Ben o yazdigin duygulari ayni anda yasayamiom ya. Zaten oyle koku olmasin. Kisa zamanda huzunlendikce mutlu olur hale gelirim ve huzuru ozleyip intihar ederim..

• Safran kokulu eski ahşap binalar. Bu binaların su faturaları genellikle eskiden Rum/Ermeni bir zamanlar bu binalarda yaşamış insanların adına size fatura edilir. Ne anılar vardır şimdi burada diye iç geçirirsiniz. Nereye gittiler acaba? ve bu kadar yalnızlaştırdılar bu şehri...

• Yağmurdan sonraki toprak kokusu cok hoşuma gider huzur verir sanki insana.

• 12 yıl oldu hala parfümünün kokusunu alınca anlık felç gibi bişi oluyo :((

• 12 değil 50 yıl da geçse gene olur

• Burberry adli parfüm ilk sex yaptigim bayani hatirlatiyor, ne zaman burnuma gelse saga sola bakip onu ariyorum :(

• Yağmurdan sonra toprak kokusuhuzur

• fırıında pişen kurabiye/poğaça kokusu annemi hatırlatır tabi eve gittikçe acısını çıkartıyoruz :)

• +1 güzel

• Bunun sebebi o koku ile yaşadığınız hatıralardır. Portakal çiçeği.. Köyümüzde çocukken dolaştığımız portakal bahçeleri aslında cennetmiş şimdi anlıyorum..

• Eski sevgilimin parfüm kokusu tabiki:(

• deniz,çimen,ıhlamur

• BAHAR KOKUSUKÜÇÜK BAHÇELİ EVLERİN OLDUĞU SOKAKLAR ARASINDA ÇİÇEK KOKULARI YAYILIRHANIMELİ ÇİÇEĞİMÜTHİŞŞ BİŞEY

• bok kokusu. nede olsa bok insanı düşündürüyor

• Pislik ahahaha

• Öncekileri Göster
    • @soran sizinki isitmalı mı bu fakirler bilmez <3

• tabii ne sandın<3

• O dalganın kıyıya vurdukça çıkarttığı ses ve denizin o kokusu kesinlikle huzur veriyor insana.

• şu an bi dejavu yaşıomda da :D

• dalga vurdukça gelen deniz kokusu...

• vanilya kokusu bende çok hoş duygular uyandırıyor, yiyesim geliyor böyle.

• ovv güzel

• Bazen küçük bir çocuğun sevindirmek bazen yalnız kalıp sakince müzik dinlemek bazen büyükler ile cami avlusunda sohbet etmek bazen ajda pekkan şarkıları kimler geldi kimler geçti

• Kız arkadaşımın kokusu ve onun kokusuyla benim kokumun karışımasıyla oluşan o şahane koku

• ten konusu oluyo bazen geliyo onu anımsatıcak

• Hepsını bır arada yaşayan ınsan ınsanlıktan çıkmış kayışı sıyırmıştır zaten :D

• bok kokusu. çünkü dünyada daha güzellerinin oldugunu o kokuyu duyunca anımsayabiliyorum bu da mutluluk huzur özlem hepsini beraberinde getiriyo

• Kadın kokusu, tabi sadece erkeklere özel bir kokudur, endofrinle karışır. Kadının ensesine saçlarının arkasına doğru eğilinir derin bir nefes alınır işte o an dünya durur. şöyleki ; link

• portakal ağaçlarının kokusu:D

• vajina kokusu...

• bk kokusu...

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 25

• Bizim köye girerken o güzel ormanın kokusunu alırsın. Ohh be dersin; hayat bu!

• bir parfüm.. adını bilmiyorum.

• deniz huzurdur, huzur mutluluktur

• Yenı dogmus bebek kokusu

• hepsi diyebilirim bir yemek kokusu bile bir duygu getirebiliyor ayrım yapmam

• toprak kokusu :)

• bok kokusu.

• Dalga vurdukça gelen o deniz kokusu..

• Çimen kokusu

• 13gün

Dalga vurdukca gelen deniz kokusu

• çocukluğum

• Bakkal kokusu.

• bir parfüm kokusu ...

• Rahmetli anneannemin değişik şekilde yaptığı evin her tarafını saran mis kokulu tarhana çorbası..

• çilek kokusu

• eskiden uzerinde ari maya olan silgiler vardi kokuluydular yakin zamanlarda oyle kokan bir silgi buldum koklaya koklaya tum kokuyu bitirdim :)

• karın üzerine yağan yağmur kokusu.

• Toprak kokusu.

• Deniz kokusu ve beyaz cikolata kokulu parfum. Bana herzaman onu hatirlatir. Deniz kenarinda sabaha kadar muzik dinlememiz... Beyaz cikolata ise farkinda olmadan ikimizinde kullandigi kokuymuss ahhh ahhh nerde o gunlerrrr :'(

• sansiro e15 miydi neydi bi erkek parfumu o eski sevgilimi hatırlatıyor :P çok güzel bi kokuydu ama :P:P

• :))

• Eskilerde mazilerde kalanların kokusu...Özlem'in kokusu

• Hindistan cevizi, vanilya, çilek, kiraz kokusu..

• Toprak kokusu,Zannedersem topraktan yaratildigimiz o oraya gidecegimiz icin o koku burnumuza hos geliyor.

• Dalga vurdukca gelen deniz kokusu

• Jean paul le mall..

Yükleniyor...