İnsan ahlaki bir eylemde bulunurken özgür müdür?

İnsan ahlaki bir eylemde bulunurken özgür müdür?___________________________________________________

Anket Sorusu

• A seç Hayır değildir. Dıştan bağlayıcı şeyler vardır. (Din,kültür,toplum ve norm gibi)
  • B seç Evet özgürdür, ahlaki eylemi hiç bir şey belirlemez ya da sınırlandırmaz
  • C seç İnsana bağlıdır. Kimi zaman özgürdür, kimi zaman değildir

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 7

• ahlak ve etik kurallar, dini kurallar, kişisel irade gösterimi, hepsi herşey konusunda özgürüz. Sonuçları düşünme-değerlendirme kabiliyeti bizi uzak tutar. Yani bizi engelleten yargılar değil, yürütme bizi engeller. Cesaret edemeyiz veyahut en başta kendimiz yanlış buluruz.

• ülkeye göre değişmekle birlikte kısmen özgürdür.

• herne kadar ınsanımız din allah korkusu sebebıyle ahlaki davranışlarda bulunuyor olsa da ben insana saygı duyarak bulunurum bu da benim özgür ve insani düşüncemden kaynaklanıyor

• İnsan düşünen bir varlıktır.Yaptığının sonucunu kestirmeden eylemde bulunan kişi sonuçlarına katlanır.Soru çok kaliteli ya tebrik ederim kardeşim.

• Tesekkur ederim

• Ahlak kıstası toplumlara göre değişkenlik gösterdiğine göre direk dış etkenler tarafından karar verildğini bildiririm burdan herkese

• ahlaki ölçütler içerisinde özgürdür

• soru ters olmamış mı? Gayr-i ahlaki mi demek istedin?

• Hayir aynen sordugum gibi. Ahlak icinde gayr-i ahlakinda oldugu kapsamli bir olgu.

Kızlar Ne Diyor 6

• kişi kendi kendine izin verebildiği kadar özgürdür,dış etkenleri umursayıp umursamamak kendi elimizde

• İnsana bağlıdır. Kimi zaman özgürdür, kimi zaman değildir

• tabıkı degıll yada erkekler ozgur kızlar degıl

• ahlaksız bir eylemd ebulunurken özgürüm.. ahlaki degeri yüksek bir eylemde bulunurken daha az özgürüm

• İnsanın kendiyle bile çelişen aklı olduktan sonra. bence özgir değildir. çevreyi hesaba katmıyorum bile.

• İnsana bağlıdır. Kimi zaman özgürdür, kimi zaman değildir

Yükleniyor...