• Sor
  • Bence

Kendimi geliştirmek ve konuşmamı ilerletmek istiyorum. Ne tür kitaplar okuyabilirim?

Sessiz sakin biriyim. kendimi geliştirmek ve konuşmamı ilerletmek istiyorum. Kendimi ifade edemiyorum. diksiyonum düzgün degil. bazen ortamlara giriyorum tıkanıyorum. iki cümleyi bir araya getiremedigimi görüyorum. ne yapmam lazım? kitap okumamı öneriyorlar. ne tür kitaplar okumam lazım? yardımcı olun

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• her bulduğunu oku. ikincisi de özgüvenini geliştir. ben bundan 4 sene önce (şu anda topluluk önünde sunum yapıyorum neredeyse her gün) 2li konuşmalarda bile çok pasiftim. bunu farkettim ve kendimi zorladım herkesle her yerde konuşmaya başladım. kulaklarımın kızardığı anlar da oldu ama takmadım. şu anda iletişimde kendimi geliştirmiş görüyorum ve halimden çok memnunum. sosyal olarak aktif biri haline geldim. önemli olan kendi hatanı farkedip üstüne gitmen. kitaplar sadece konusmanı düzeltebilir zekanı açar fakat özgüven senin elinde.

• bende konuşmamı ilerletmek istiyorum bu yüzden istedim kitap önerileriniz var mı diye işe girmek istiyorum hem cevrem olur hemde daha çok iletişimde diyalogda bulunurum böylelikle kendimi açmış olurum diye düşnüyorum faydası olurmu bilmiyorum

• kitap önerisi diye bir şey yok. bulduğunu oku. ben küçüklüğümden beri 1000 kadar kitap okudum ve hala ne bulursam okuyorum. cok faydalı.

Erkekler Ne Diyor 11

• Hayata katıl, Cesur ol cekinme olumlu pozitif ol düşün dogal ol ya o kadar kötü bir sorun degil

• Kitap okuman ufkunu genişletir ,kelime hazinen fazlalaşır ama konuşmanı düzeltmez.Konuşmanın düzelmesi için diksiyon kursları var oralara git.Tıkanmana gelincede özgüven eksikliği var sende.Ama kitap okuya okuya birazda sosyal oldun mu özgüvenin yerine gelir.

• Doğan Cüceloğlu'nu özellikle tavsiye ederim

• elinizden geldiyince tekerleme okuyun ve tekrarlayın bol bol kitap okuyun ama dilinizin altına kalem koyarak çok faydası var egzersizler yapın diksiyon kitaplarında bunlar mevcuttur ve size tavsiyem hemen bir tiksiyon kitabı almanız saaygılar

• Kitap faydalı olabilir ama senin her ortamda bulunup asıl istediğini bulman lazım bence. bende konuşamayan ve içine kapanık biriydim ama sonra ortamlar içinde bulunup kendimi öyle geliştirdim. Misal okullu isen derste parmak kaldırıp tahtaya kalkma, soruları cevaplama ile başlayabilirsin. Bu seni dahada cesaretlendirir. Ardından film ve haber gibi güncel sosyal organları takip edip toplum içinde konuşmak için bilgi ve birikimin olabilir...

• açıktan okuyorum pek cevremde yok kendimi geliştirmek için kitap okumam daha mantıklı diye düşünüyorum önereceginiz kitaplar var mı aşk türü kitaplar ilgimi çekmiyo daha çok bilgi içerikli kitaplar önerirseniz memnun olurum

• Peki sizi ilgilendiren tür ne olabilir kitap olarak...

• kurslar daha faydalı olacaktır senin için :)tiyatro , diksiyon , salsa kurslarını öneririm şiddetle :)'Yes Man' filmini de izle bu arada

• bence ne tür değil, bulabildiğin her şey...önemli olan kelime dağarcığını zenginleştirmen...

• Diksiyonun için çeşitli kurslar var. Gülgün Feyman gibi insanlar ders veriyorlar hatta. Cüzi paralara..

• içinden şunu söyle ben kendisine güveni olan biriyim ve buradaki herkes aynı benim gibi etten ve kemikten kişiler

• Insanları ikna etme kabiliyeti diye bir kitap var ben okumuştum çok faydalı sende oku iyi gelir. Hem benim için çok faydalı oldu bu kitap hayatımı değiştirdi. Bide ana haberleri takip et devamlı iyi gelir.

• kitapla alakası yok konusurken söylenen cumleleri birinin nasıl anlamlarda kullanıldıgını hangi anlamlara geldiğini öğretmesi gerek kitaptaki cümleleri oku dur...anlamını bilmedikten sonra ordaki kelimeleri konusuşp durursun kitabı mı okucaksın biriyle konusurken ona :)

• ne alaka o kadarda degil konuşuyorum bazen anlatmak istedigimi dile getiremiyorum bunu anlatmaya çalışıyorum yani o kelimeyi bulamıyorum bununiçinde kitap okumanın faydalı olacagını düşünüyorum ne tür kitaplar okumalıyım

• farketmez roman oku sıkmaz hem... dan brown romanlarını okuyabilirsin agata kristina mı ne var dı oda gusel :)

Kızlar Ne Diyor 2

• kişisel gelişim kitapları okuyabilirsin bence aslında senin ne tür kitap okumak istediğin sana bağlı yani macerayı mı sewersin aşk mı sewersin ona göre al yani senin seweceğin bir kitap seçersen senin ilgini çekecek bir kitap seçersen o zaman yazanları daha iyi kawrarsın anlarsın canım ..

• seni sıkmayacak konusu olan birşeyler seçti sıkılıp bırakma..kitapçıya gidersen o sana uygun kitap önerisinde bulunur.

Yükleniyor...