Kendimi geliştirmek ve konuşmamı ilerletmek istiyorum. Ne tür kitaplar okuyabilirim?

Sessiz sakin biriyim. kendimi geliştirmek ve konuşmamı ilerletmek istiyorum. Kendimi ifade edemiyorum. diksiyonum düzgün degil. bazen ortamlara... Daha Fazla

En İyi Görüş

• her bulduğunu oku. ikincisi de özgüvenini geliştir. ben bundan 4 sene önce (şu anda topluluk önünde sunum yapıyorum neredeyse her gün) 2li konuşmalarda bile çok pasiftim. bunu farkettim ve kendimi zorladım herkesle her yerde konuşmaya başladım. kulaklarımın kızardığı anlar da oldu ama takmadım. şu anda iletişimde kendimi geliştirmiş görüyorum ve halimden çok memnunum. sosyal olarak aktif biri haline geldim. önemli olan kendi hatanı farkedip üstüne gitmen. kitaplar sadece konusmanı düzeltebilir zekanı açar fakat özgüven senin elinde.

• bende konuşmamı ilerletmek istiyorum bu yüzden istedim kitap önerileriniz var mı diye işe girmek istiyorum hem cevrem olur hemde daha çok iletişimde diyalogda bulunurum böylelikle kendimi açmış olurum diye düşnüyorum faydası olurmu bilmiyorum

• kitap önerisi diye bir şey yok. bulduğunu oku. ben küçüklüğümden beri 1000 kadar kitap okudum ve hala ne bulursam okuyorum. cok faydalı.