Engelli insanlar hakkında ?

Engelli insanlar hakkında merak ettiğiniz şeyler varmı yaşam tarzları netür zorluklarla yada karşılaştıkları yada bu durumların nasıl üstesinden geldikleri ile ilgili sorularınız neler olmuştur ...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• elbette düşünürüm .mesela en basiti kışın düşüp bileğimi o hafta kullanamamıştım. elimi tamamen sargılamak zorunda kalmıştım . hareketlerim çok kısıtlanmıştı o zaman üstünde çok düşünmüşüm . gerçekten zor bir yaşam . büyük çabalarla büyük emeklerle eğitimini almış engelli insanlar için çok seviniyorum gerçekten .bende hep esra eroldan örnek veriyorum da orda iki üç tane aday var .vetek başlarına hayatlarını idame ettiriyorlar çalışıyorlar . bunlar çok güzel . ama eve kapanıp kalmış hayattan uzakta kalanlar içinse çok üzülüyormum Allah herkese fırsat ve olanak versin

Kızlar Ne Diyor 1

• bizim okulda böle kapılarda oda numaraları yazıo görme engelliler için ama o kapıyı nasıl bulupta hangi oda olduğunu anlıcaklar onu merak ediom

• kabartmalı yazı yada kapıya onların elleri ile kontrol edebilecekleri simgesel birşey konulacaktır anlamaları için artı görmeyen insanlar bir iki defa gittikleri yeri kafalarında gps gibi haritasını çıkararak kendiliğinden bulmaya başlarlar bi süre sonra öyle bir yetileri vardır...

• işte o kabartmalı yaziyi anlamalari için önce o kapiyi bulmaları gerekir peki nasil bulcaklar

• ilk etapta sizlerin onlara orayı göstermeniz ve yardımcı olmanız gerekecek siz götüreceksiniz daha sonrasında kendisi gidecektir ama özel eğitim aldıysa sen yardım etmesede orayı bulur ama illaki okulun mimari yapısını bilmiyor ise sorar .

Erkekler Ne Diyor 3

• İyi bilirim, muhatabımdır.

• Benim merak ettigim birşey var dalga geçiyormuşum gibi anlamayın.Görme engeli olanların zihninde beyin nasıl oluşuyor ? Kabartmadan ibaret değil hayat.bir süre sonra Diğer duyularıyla bir dünyamı şekillendiriyorlar kafalarında ?

• Görme engelliler onlar için oluşturulan kabartmalı kanun ve ders kitaplyarı ile çalışırlar göremedikleri için sohbet etmeyi çok severler bide şöyle birşey vardır herkes bilmez görme engelli insanlarda rüya görürler zaman içerisinde içgüdüsel yani 6.his dediğimiz duyguları ve işitme duyuları aşırı derecede ilerleme gösterir ve çok rahatlıkla dokundukları veya gezdikleri ortam ile ilgili kroki oluşturabilirler bey inlerinde anlıyacağınız sizin ve benim gibi hatta daha fazla geliştirebilirler ...

• Öncekileri Göster
    • mümkün ama bazı durumlarda da mümkün değil bende bedensel engelliyim trafik kazası sonucu oldu benimde ama sana en güzel bu durumu anlatacak sorularının cevabını verecek olan şey budur diyorum ve diğer arkadaşlarda izlesin ve empati kursunlar isterim madem görme engellilerden açtınız sohbeti link bu izleyeceğiniz filmdeki kız hem görmüyor hemde duymuyor ama nasıl üstesinden geliyor ?

• Geçmiş olsun kardeşim.Üzüldüm.Bu filmi en yakın zamanda izleyeceğim.Herşey için azim gerekli istek olunca yapılamayacak şey yoktur diye düşünüyorum.Ve en sevdigim tanım : Hiçbirşey imkansız ve doğaüstü değildir.

• her zaman saygım sonsuz .her zaman gördüğümde bende onlar gibi olabilirim diye düşünürüm .benin canım yandığında onları daha iyi anlarım .tabi onlar gibi düşünemen ,anlayamam .

Yükleniyor...