Kendimi nasıl geliştirebilirim?

ben pdr okumak istiyorum fakat at gözlüğüyle değil geniş caplı bakmak istiyorum elhamdulillah müslümanım ve neden islam nedenleri mantıklı bir... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• İLk olarak üni kazanman lazım ki bunun için de ( atlara gözlük takarlar ya sadce öne dogru gitsin dye) at gibi çalışman lazım. yanlış anlama sistem bunu gerektiryo. ikincil olarak da tv, net olmaması lazım. kesin. çünkü bunlar varken çalışmak zor. ben de kendimi her yönden geliştirmek isteyen biriyim ama net, tv ve uyku yaptırtmıyor. mesela bazen cemaat evlerine gidiyorum orda ne net var ne tv ders çalışmayı orda yapıyorum çok süper de oluyor. ikinci olarak Kuran'ı anlamak için meal yetmez. Kuran bir sonsuz okyanus gibidir. meal sadece okyanusun çizilmiş tablosusur. sadece yüzeysel anlam verir (yanlış anlamayın ama küçümsemiyorum) ama İslamı öğrenmek yetrli değil. Bi sürü tefsir okuman lazım. Fikrini begendim. ben de aynı düşüncedeyim ama dedğim nedenlerden dolayı daha yapamadım. devam et fikrinde, karalı ol. inş başarırsın.

• çok haklısın bende arada yurtta kalıyorum gercekten her anlamda yardımları çok büyük risaleler okumaya basladım yavastan adım atmaya çalışıyorum işte.. uyku tv net gercekten engelliyor ve onların ağına takılıp boş gecen zamana üzülüyorum. islamı öğrenmek yetmez hissetmek yaşamak yasarken mutlu olmak günümüz asrının modernliklerini Allah için terketmekten duyulan haz olması lazım amin inşaallah başarırım

• Öncekileri Göster
    • ilgi meselesi kimine ilgi çekici geliyor seviyor :)

• doğru sizin gibi hoşlananlar da var :)