• Sor
  • Bence

Depresyon, erkekler ve kadınlar....

Depresyon kadınlarda şöyle ilerler; Bunalım... Bunaalım... Bunu alım... Bunu alayım... Bunu da alayım... Bunu al bunu... Al bunu da... Bunu da bunu... Daha Fazla

En İyi Görüş

• "Erkeklerdeyse, depresyon kadınlardan daha az görülmekle birlikte, intihar oranı daha yüksektir. Depresyon erkeklerde genellikle alkol, kimi uyuşturucu haplar ya da toplumsal olarak kabullenilmiş fazla çalışma alışkanlıklarıyla maskelenir. Ayrıca depresyon erkeklerde umutsuzluk ya da karamsarlık hissinden çok huzursuzluk, sinirlilik ya da cesaret kırılması biçiminde kendisini hissettirir. Erkekler depresyonda olduklarını hissetseler bile, yardım arama çabaları kadınlara oranla çok düşük kalır. Yeni bir çalışma, her ne kadar depresyonun hem kadınlarda hem de erkeklerde kalp damar hastalıkları riskini artırdığını gösterse de, erkeklerde bu yüzden gerçekleşen ölüm oranının da daha fazla olduğunu ortaya çıkarmıştır."

Erkekler Ne Diyor 8

• Hepsi değil ama :D

• kadınlar "alma" erkeklerde "ara" sevdalısı demek mi istedin yani :))

• aynen öyle demek istedim :)

• hahahhaha... .))))

• benim şöyle oluyo bunalım bunalım buna mı kaldım , boşver olum buna mı kaldın dışarda birsürüm kız var..

• hı bunamı kaldın aa yaaaaa .. şunu söylemek istiyorum ben bu zamana kadar bayanlarda ve erkeklerde sunu gözlemledim dünyanın en çirkin erkeğinde olan özgüven egercekten dünyanın en güzel kadınında yoktur hep dedikleride bu olur bunalım bunalım bunamı kaldım dısarda ne hatunlar var :)

• ee öyle yani, ne sıkacam canımı :)

• çoğu bayanlarda alıs-veriş sorunu var.erkeklerde kişinin yaşantsına göre degisiyor galiba.gezmek isteyen gezer içen içer vs :)

• bunalım-bunu alayım,bunalım bununla çıkayım :)güzel mantık çok beğendim :)

• Her erkek için geçerli değil her kuşun eti yenmez :D

• yemes yemessssss :))

• off düğmemi nereye koymuşlar,lanet olsun bulamıyorum,depresyona sokan varken(ben) başkaları ile neden uğraşayım...

Kızlar Ne Diyor 5

• kadınların çılgınlar gibi alışveiş yaptığı, erkeklerin ise önüne gelenle yattığı bir dünya için depresyona gerek yok. bunlar bazı kişiler için gerçek olabilir ancak herkes için geçerli olduğu gibi varsayımda bulunulamaz.

• KAdınlarda dah sık ve uzun süreli şiddetli oluşur.Tekrar olasılığı daha çoktur.Çünkü ayrıntılı düşünürüz.

• Kadınlar için doğru erkekler adına konuşamiyeceğim

• önemli olan boyutu değil işlevi haaa nee aa bu başka sorunun cevabıydı galiba pardon

• boy önemli öyle deme

• Öncekileri Göster
    • kadınlar için önemli olan benim için de önemlidir evet

• bazen safa yatmakta zekanın beriltisidr

• valla ben depresyondayken genelde bunuda yiyim bunuda yiyim yatıyım bunu da yiyim ohh modunda oluyorum :D ama erkeklerinki doğru bence. bunu da arıyım şunla da çıkym bunla da yatym. gerçi depresyon hali olmayan böyle tipler de var...

• haa orjinalı böyle olanlarda var haklısın tabi onlar ayrı bir tartışma konusu olur :)

Yükleniyor...