Bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulurum?

Bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulurum? Hiç girmemekten bahsetmiyorum ideal süre ne kadar ve nasıl bağımlılıktan kurtulurum?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• 1- öncelikle online oyunlar oynuyorsan, facedeki bubble oyunları farmville türü REKABET içeren oyunlar varsa tereddütsüz kapat uygulamalarını sil.. ben 3 sene önce tum zamanımı farmville de geçiriyordum. şimdi ne kadar pişman olduğumu anlatamam.. artık faceye bile sadece ne var ne yok diye 2-3 günde bir 15-20 dk bakıp çıkıyorum..2- Face, twitter gibi paylaşım sitelerinde sadece senin ilgilendiren şeylere bak, oradaki akışı takip etmeye kalkarsan, şuna da bakıyım şunu da okuuyum şunuda yorumlayım dersen BALA KAPILMIŞ SİNEK GİBİ debelenir durursun.. kızlarsoruyorda öyle. sadece seni ilgilendiren sorulara bak çık!..3- Dışarı çık. gez alış veriş yapmasanda yeni ürünlere bak. yanında bir arkadaşında olsa iyi olur. senle gezecek arkadaşın yoksada kendisinden hoşlanmasan bile seninle dolaşmaya hayır demeyen biri çıkar mutlaka..4- Kendini geliştirecek seveceğin hoşlanacağın uğraşlar edin. ben bazen resim yaparım, geçici dövme yaparım. rakip bulursam satranç oynarım. canım hiç bir şey yapmak istemediği zamanlar için beğendiğim okumak istedim 3-5 kitap hazırda bekler. ARKADAŞLARIMA YARDIMCI OLURUM. mesela bazen arkadaşlar fikir danışır yardım ister ama herkez kaçar ya uğraşmak istemez ben bilakis ilgilenirim.. ama arada bir ...

• HA UNUTTUM,
      bir de internette geçirdiğin zamana sınırlar koy. ve uymaya çalış..
      uyamazsan şöyle hayal gücü geliştir.. Mesela; Çok harika bir işte çalışıyorsun, yada en sevdiğin bölümde en yakışıklı hocanın dersi var ve internet için sınır koyduğun kadar zaman kalmış derse (örneğin 2 saat) asla kaçırmamalısın.. böyel hayal et..

• Öncekileri Göster
    • 3. e katıldım.

• yorum yazacaktım ama gerek kalmamış :)

Erkekler Ne Diyor 24

• Zaman planlaması yap... Örneğin;08:00 Kahvaltı09:00 Duş09:30 Hazırlık10:00 Gezme12:00 Kitap okuma13:00 Yemek14:00 Kitap okuma15:00 Bilgisayar16:00 Aile ile vakit geçirme18:00 Tv20:00 Kitap okuma21:00 Bilgisayar23:00 Uyku

• Ya da:

08:00 Bilgisayar
      09:00 Bilgisayar
      09:30 Bilgisayar
      10:00 Bilgisayar
      12:00 Bilgisayar
      13:00 Bilgisayar
      14:00 Bilgisayar
      15:00 Bilgisayar
      16:00 Bilgisayar
      18:00 Bilgisayar
      20:00 Bilgisayar
      21:00 Bilgisayar
      23:00 Bilgisayar

• :))

• buna robot bile uyamaz ortaam

• TTnet sitesinde bilgisayarı zamanlı acmaya izin veren programı indir kur , kendine bir zaman ver ve programa bunu ogret, ancak sifreyi baskası girsin ve asla sana soylemesin .Istesen de istemesen de o zaman aralıgı dısında calısmaz bilgisayarın

• kitap okuycaksın tabi ki okumayı keşfettiğinde kitaplarla arkadaş oluyosun sonrasında bilgisayar aklına bile gelmez..

• 3-4 saat iidir

• kurtulamazsın

• boşver kurtulma. kurtulan adam mı oluyo sanki? evrim mi geçiriyo?

• camdan atarak

• yavaş yavaş azaltarak.. öncelikle ne kadar girdiğini tespit et =) 20 dk azalt yarında 20dk azalt böyle böyle devam et.. her gün azaltamıyosan haftada yarım saat azalt diğer hafta bi yarım saat daha azalt

• o biraz zor sanırsam sürekli evde isen olmuyor

• bilgisayar bagımlılık yapıyo diyorlarda ben 24 saat başındayım bişiy olmuyo hıamna

• kaç saat takılıyon hafta içi hafta sonu fark var mı

• valla kaç saat kaldığımı bilmiyorum ama sürekli başındayım

• Öncekileri Göster
    • dersaneye gidiyorum ama

• dersaneye gidiyosan dersçalşman lazm :)) bnde hafta sonu çok takılırm ama hafta içi çalışyrm ayrıca ögrenciyim bnde önce ortalama nekdar süre bılgısayr basında kaldıgını belirle 2-3 saattn fzlysa sakıncalı bölüme giriyorsun demktir profosyonel olrak bu bagmlılkla ılgılı bolumler var ama bnce hersey snde bitiyr baska ugraslar bulmaya çalş

• 3-5 kafa dengi arkadaş bul aktivitelere katıl

• bilgisayarında film varsa hepsini sil, interneti kapat. Bilgisayarın ne kadar boş olduğunu anlayacaksın. Hatta yapabiliyorsan bilgisayarı komple temizle. İki gün önce Harici diskim arızlandı. Bilgisayardan soğudum.

• dışarı çıkıp vakit geçirmelisinhala heves gibi birşey sende bilgisayar

• seks partneri bul ve onunla seviş...kurtulursun...ama seks bağımlısı olma aman...

• Ben çok iyi bir yol biliyorum ama buradaki çok bilmiş tipler hemen alay etmeye kalkarlar.Eğer öğrenmek istersen özelden mesaj bırakabilirsin

• ben alay etmezsem kimse etmez söz alay etmeyecem söyle kankaaa

• Bende 1,5 sene öncesine kadar bilgisayar bağımlısıydım , içine kapanık , asosyal , beceriksizin biriydim . Tavsiyem yapabileceğin şeylerle meşgul olmaya çalış yani sürekli yapabileceğin hobiler seç kendine . Yapmaya başladığında devam ettirmeye mecbur olduğun şeylerle uğraş . Zaten zamanla uzaklaşıcaksın :) , ben çok uğraştım uzaklaşmak için ama öyle oyun kapat faceye girme demekle denemekle olcak şeyler değil işte kafana koysanda yapamıyosun yine çekiyor kendine :/ , dediğim gibi ona ayırdığın vakitten daha çok vakit harcayacak (HARCAMAK ZORUNDA OLDUĞUN) şeyler bulmalısın kendine :)

• Bilgisayarını bana ver.

• sakla makinanı

• interneti kapattır..

• ben kurtuldum bir türlü nasil olduysaa bilmiyom kankayla takildigimda falan pcden kurtuldum ona baglandim

• pazar günü bizim gibi plan yapmazsan böyle sap gibi pc basında kalırsı n sende

• ks yi kapat öncelikle. bir de facebook twitter.. maksimum bir iki saat takılır çıkarsın o zaman.

• erkek arkadaş bul kendine

Kızlar Ne Diyor 5

• kurtulamazsın örnek ben

• Hobilerinle uğraş.(bilgisayar dışında)

• Netini kapattır

• aslında sen de azaltsan fena olmaz =)

• Bağımlıysan dışarı çıkıp eğlenmelisin.Bilgisayardan başka güzel şeyler oldugunu anlaman lazım.anca öyle kurtulabilirsin.Evde oturucaksan uğraşcak birşey bulman lazım.Eğer yoksa bi zaman sonra sıkılıp tekrar oturursun zaten

• dışarı çık gez kitap oku ,*asla yalnız kalma!

Yükleniyor...