Bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulurum?

Bilgisayar bağımlılığından nasıl kurtulurum?

Hiç girmemekten bahsetmiyorum ideal süre ne kadar ve nasıl bağımlılıktan kurtulurum?

En İyi Erkek Görüşü

• 1- öncelikle online oyunlar oynuyorsan, facedeki bubble oyunları farmville türü REKABET içeren oyunlar varsa tereddütsüz kapat uygulamalarını sil.. ben 3 sene önce tum zamanımı farmville de geçiriyordum. şimdi ne kadar pişman olduğumu anlatamam.. artık faceye bile sadece ne var ne yok diye 2-3 günde bir 15-20 dk bakıp çıkıyorum..

2- Face, twitter gibi paylaşım sitelerinde sadece senin ilgilendiren şeylere bak, oradaki akışı takip etmeye kalkarsan, şuna da bakıyım şunu da okuuyum şunuda yorumlayım dersen BALA KAPILMIŞ SİNEK GİBİ debelenir durursun..

kızlarsoruyorda öyle. sadece seni ilgilendiren sorulara bak çık!..

3- Dışarı çık. gez alış veriş yapmasanda yeni ürünlere bak. yanında bir arkadaşında olsa iyi olur. senle gezecek arkadaşın yoksada kendisinden hoşlanmasan bile seninle dolaşmaya hayır demeyen biri çıkar mutlaka..

4- Kendini geliştirecek seveceğin hoşlanacağın uğraşlar edin. ben bazen resim yaparım, geçici dövme yaparım. rakip bulursam satranç oynarım. canım hiç bir şey yapmak istemediği zamanlar için beğendiğim okumak istedim 3-5 kitap hazırda bekler.

ARKADAŞLARIMA YARDIMCI OLURUM. mesela bazen arkadaşlar fikir danışır yardım ister ama herkez kaçar ya uğraşmak istemez ben bilakis ilgilenirim.. ama arada bir ...

• HA UNUTTUM,

bir de internette geçirdiğin zamana sınırlar koy. ve uymaya çalış..

uyamazsan şöyle hayal gücü geliştir.. Mesela; Çok harika bir işte çalışıyorsun, yada en sevdiğin bölümde en yakışıklı hocanın dersi var ve internet için sınır koyduğun kadar zaman kalmış derse (örneğin 2 saat) asla kaçırmamalısın.. böyel hayal et..

• Öncekileri Göster
    • 3. e katıldım.

• yorum yazacaktım ama gerek kalmamış :)