• Sor
  • Bence

Kitap okumanın insan üzerindeki etkileri nelerdir?

merhaba arkadaşlar. bugüne kadar sayılı kitap okumuş birisi olarak bir de üniversite okumuş son sınıf öğrencisi olarak kendimden utanıyorum çünkü... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Kitap okumanın en büyük artısı hayal gücüdür benim için. O yüzden filme nazaran kitapları tercih etmişimdir hep. Filmi çekilen bir filmde başkasının hayal gücünü izliyorsun ama kitapta herşeyi sen kuruyorsun kafanda en büyük artısı budur benim için.Diğer getirileri; konuşurken kullandığın kelime sayısında muazzam bir artış söz konusu olur. Kendini çok daha iyi ifade edersin. Bakış açıları kazanırsın. Okuduğun kitaplarda öğrendiğin bir şeyi araştırma isteği oluşturur bu da denize açılmanı sağlar.İşin özü kitap okumak eğlencedir benim için

• "Filmi çekilen bir kitapta" olacak

• +1 kaılıyorum kelime haznem bi ara çok genişti

• teşekkür ederim dostum.

Kızlar Ne Diyor 3

• Tuhaf derken ne gıbı :) Kokutma beni :))kItap okuyunca ne olur? Bakış açın genişler. Sabıt fıkırden çıkarsın. Bir hede uzerınde yorum yaparken çok yönlü düşünürsün..Belkide hiç tatmadığın duyguları yada ortamları orada keşfedersin..Aynı bu site gıbı düşün bak bir sürü insan var bir sürü olay anlatıyor ve bınbır turlu bakış açısı var..:))Ama senın arkadaşları merak ettım.. Nedır güvende misin panpaa:)))

• üsttee yazdıklarının yüzde 99 unu yasadım kitap okumayı bırakınca hepsi aklımdan gidiyor nedense ama daha farklı şeyler yaşanıyor mu ki :)) bunuda çok okuyan bilir :)) çok okuyanında burda ne işi olur dimi:)) nerden sorduk bu soruyu:)) ayrıca ''Ama senın arkadaşları merak ettım.. Nedır güvende misin panpaa:)))'' bu cümleni anlamadım :) ?

• Öncekileri Göster
    • vermeye çalışırım ... her soruya bakamıyorum.. netteyken henelde başka yerlere de bakıyorum .. bakıım soruna :)) Güzin abla haydar dümen mode on ken bende:Pp

• :))))

• bir kere insanın kültürü gelişiyor. fark etmeden bir çok kelime anlamı öğreniyorsun. Sözel zekan gelişiyor. olaylara daha mantıklı bakabiliyorsun. ayrıca kitap bir ilaçtır. insan okudukça deşarj oluyor kendini iyi hissediyor. ben okumayı söktüğümden beri kitap okuyorum :)

• kitap okumak bagimlilik yapar. dengeyi sagliyamazsan dünyayla baglantin kesilebilir.

• en büyük sorun ahha bingo :) !

Erkekler Ne Diyor 6

• kelime dağarcığın genişler,hayal gücün gelişir,bakış açın genişler,kendini kitaptaki karakterlerin yerine koyarsın empati yeteneğin genişler,kültürün artar.iyidir yani kitap okumak :D

• ben bi kere bi kitap okumuştum... inanır mısın o kitaptaki kadına aşık olayazdım... fena kaptırmışım... ama sorsan kitabın ismini hatırlamıyorum...

• kitap okumak kelime hazineni zenginlestirerek konusma kulturunu gelistirir konusma kulturu iyi olan kiside hayatta hep karsisindakini ikna etmede etkili olur

• Daha fazla kelime dağarcığı, konuşmada akışkanlık, kendini kolay ifade edebilmek,bilgi,farklı bakış açıları öğrenme ve o açılardan bakabilmek,pratik zeka ve daha nicesi.

• ... Akıcı,net,kısa cümleler kurdurur.Her yerde daha kısa zamanda anlaşılabilir olmanı sağlar ki,buda senin hayatı daha kolay yaşamanı sağlar.

• seni tanıyorum seni engelledim bunu bil :( -1 senin kitap okumadığına eminim!

Yükleniyor...