Alfa erkek ne demek? Nedir bu Alfa Erkek akımı?

Alfa erkek ne demek tam olarak? Yada diğer erkeklerden farkı ne?

Güncellemeler:
Hakkımda Alfa erkek dendiğini duydum bir çok kişiden,açıkcası bu kadar yorum beklemiyordum yazan arkadaslarımın hepsine çok teşekkür ederim.Sanırım hem iyi hem kötü bir şey benim açımdan

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Alfa erkek tanımı sürü halindeki hayvanlar için kullanılır.Örneğin bir kurt sürüsünde alfa erkek ve alfa disi sadece çiftlesebilir. diğer kurtlar çiftlesemez. Aynı zamanda alfalar avları ve sürüyü de yönetirler. Alfa erkekle dövüsüp yenen erkek alfa olur. Ve yendiği kurt sürü dısına atılır.

• yani alfa lider erkek oluor...

• Öncekileri Göster
    • eksileyenler neyi beğenmemişler anlayamadım doğrusu.bilimsel bi gerçeği anlattım kendi fikrim değil ki :S ne garip insanlar var. :)

• ++

Kızlar Ne Diyor 25

• lider özelliği olana denir

• Erkek grubundaki lider erkek demek. Mesela biraz konu dışı olabilir ama Polat Alemdar.

• Adam gerçekte Beta bile değil direk Teta :Dh

• nerde tanıştın ki?

• Her erkekte biraz alfalık olmalı

• alfa candır.

• saçma bana göre

• Benim köpeeğimin adı Alfa .

• beta oluyor bizim ki bile bile lades dedik valla arada sümsük gibi geliyor ama yapcak birşey yok buna da sükür en azından istedigimi yaptırıyorum..

• Alfanın diğer bir örneği :))

• karizmatik emme velakin içi boş demek:-)

• Nick 10 Numara. Neden se Feci Hoşuma gitti :D

• bunlar Alfa beta charlie,wiskey,tango diye gidiyor

• Alfa yöneten, beta yönetilen erkek tipidir. Kadınlar içgüdüsel olarak yöneten erkeklerden hoşlanır ama günümüz şartlarında artık bu değişiyor kadınlar artık yönetebilecekleri erkekleri seçiyor... Eskiden ve günümüzde aileyi kontrol eden, hem fiziksel hem maddi hemde manevi yönden güçlü erkekler seviliyordu ama gelecek muamma genç nesil kadınlar artık maddi geliri kendinden düşük, manen zayıf olan anaçlıkla sahiplenebileceği zayıf erkeklerle evleniyor...Yinede yöneten erkek cinsi daha makbuldur, şuanki düzende erkekle kadının sırtında eşit bir yük var zaten. Yönetilen, yönetilmeyi kabul eden erkeklerin o yükü sırtlanamacağı aşikar, tüm yük kadının üstünde. Bir evin hem direği hem toprağı olmak ne erkeğin nede kadının üstesinden kalkabileceği bir iş değil! Alfa erkeğin önemi burada yatıyor.

• Alfa kim yakışıklı mı ? :( O değilde minibirnick diye bir arkadaş gayet açıklayıcı bir şekilde yazmış :)

• bunlar hep alacakaranlık serisi etkileri

• Baskın, lider erkek. Kurt sürülerindeki alfa erkeğin tanımı bu ama insanlarda nasıl oluyor tam bilmiyorum:)

• Burdan öğrendiğime göre iyi bişiy :D

• alfa ziker ne boktan kavramlar üretiyorlar la.

• sürümü heralde :/

• link ekşide tanımlarını vermişler bro

• Kısa bir özet olursa alfa ve beta erkek olarak iki ye ayrılıyor. Alfa erkek daha baskın ve lider konumunda olup,beta erkekleri alfaların kırıntılarıyla doyuyor.Okuduğum bir kitapta daha derin bir şekilde tabi ki.

• sen ne kadar şehvetlisin yaaaaa...

• Çok saçma yahu.

• Geçenlerde bununla ilgili bir yazı okumuştum.Kadınlar alfa erkeklerle birlikte olmak,alfa olmayan erkeklerle evlenmek isterlermiş.Alfa erkekler,eli şeyinde sürekli kadın kovalayan,cinsel gücü yüksek olan erkeklermiş.Alfa olmayanlar ise aile erkeği,sevgi dolu bir eş ve mükemmel baba adayları...Bana bu tarz ayrımlar saçma geliyor.İnsanlığın oluşumundan beri süregelen ve ele alınan bir konunun,bu kadar basit saptamalarla kararlandırılması...Freud ve meslektaşları boşa bir taraflarını yırttılar o zaman...

• Nerde okuduysan saçmalamışlar.

• Psikolojiyle alakalı bir sitede okudum.Bir psikolog yazmıştı bunu.Yahu ortaya bir iddia atıyorlar,insanlar da bunun üzerine konuşuyorlar.Bana göre de saçma sapan.

• alfa erkeğini, p*ç zanneden zihniyet işte, altta biri öyle yorum yapmış
      kaç senedir ilgilendiğim konu, insanlar diğer her şeyde olduğu gibi bunu da yanlış biliyorlar
      keyifleri bilir, alfa adamın da onlarla işi olmaz zaten :)

• ilk defa duyuyorum alfa erkek bide bu çıkmış.

• oda ne lan ?

• Diğer erkeklere göre daha baskın lider ruhlu olanlardır. Yönetmeyi seven yönetilmeyendir..

• Napıyomuş onnar, çubuk krakeri şigara gibi mi içmiş?

• Yok onları çubuk krakeri sigara gibi içmemiş

• ay minnoş sen bir betasın :)

• insan toplumunda " piç " diye adlandırılan edilen erkek türüdür. kendilerine güvenleri tamdır, liderliğe oynarlar ve challenge dan kacmazlar. dolayısıyla bu özelliklerini kullanarak kadınları etkilemeyi iyi bilirler ve etkilerler de. ancak yaş ilerlemeye başlayıp da alfa nın kıllara ak düşünce; ( aynı anda kadınların aşk & macera aramayı bırakıp para & yerleşik düzen & mıy mıy koca aramaya başlayınca ) beta erkekleriyle yani akıllı - uslu, iyi aile cocuklarıyla fırsatlar kısmen eşitlenir. taa ki alfa erkek dezavantajı görüp evrimini o yöne çevirene kadar.

• o zaman beta erkek daha mı şanslı?

• Öncekileri Göster
    • Ben alfayım mesela. Yan cebimde de beta var..

• yok be nerde ?!.küz .küzdür...:-))

Erkekler Ne Diyor 48

• beta erkeğin en azılı düşmanıdır

• hayatımı adadığım bir yolun temsilcisiliderdir ama bildiğimiz anlamda sadece peşinden sürükleyen, ya da höyt bu tarafa diyen değilsevdiğim linki paylaşayım link bir link daha var ki ders olarak işlenmesi gerek ama bulamadımköstebek filmi, asansörde tanışma sahnesibulabilirsen izle

• İlk kez duydum ne cahilim

• biz erkekler 3-5 miz veya daha fazlamız bir araya gelince genelde maymunlaşmalar fazla oluyo malum işte bu maymunlaşmyı hizaya sokan ve aslımıza yani kurtlarla olan bağımıa dönmemizi sağlayan lider kişi konumundaki vatandaş. her kavgada her sorunda önde olan karı kıza o benim dokanını yakarım lannnn diyen kişibirde atasözmüz var bunla ilgili kurt kocayınca itin köpeğin maskarası olurmuş(allahımm biz kocasakta sen gücümüzden düşürme bizi yarabbi)

• lider erkek oluyor sürü halinde yaşayan canlılarda olduğu gibi

• alfa genelde dişilerde ve erkeklerde hayvan cinslerinde baskın dişi ve erkeği anlatmak için kullanılır. yani seni grub lideri olarak tanıtmışlar :) kötü bir şey değil merak etme.

• alfa beta gama noluyoruzya

• seven kadına betası alfa görünürmüş :)bu işler biraz ortamına göre değişirherhangi bir ortamdaki alfa erkek, başka bir yerde lepistes muamelesi görebilir

• boku cıkmıs artık bu tanımlamaların . erkek işte bitti.

• alfa genleri geregi 2. planda kalamayan erkek demek. hayvansal bir dürtü. bana göre günümüz dünyamızda farklı şekillerde de oraya cikiyor. illa ki kaba kuvvet gerektirmiyor. ama alfa genleri geregi diger erkekleri bir sekilde eziyor ve one cikiyor.

• aslan surusumuyuz bıs yahuu? ne alfası ne betası :)

• Alfa romeo mu ne bu ?

• Benim bildiğim alfa astrofizik ve fizik terimidir erkeğin alfası betası neymiş ? Her geçen gün absürt bir terim ortaya atılıyor,geçen senelerde metroseksüel vardı şimdi alfa çıkmış,alfa erkek yerine adam gibi adam terimini tercih ederdim

• Arkadas Ben Erkegım.. Oyle Alfa beta Meta tanımam.. Ne O Oyle Yenı Yenı Seyler Cıkarmıslar.. Ben Kadınıma Sahıp Cıkarım el Kaldırmam.. Sonuna kadar Severım.. Aldatmam ve Aldatılan olmakta ıstemem. Hayat Dedıgın Sey tamamen paylasımdan gecer. Bu paylasımda Neden O daha fazla Alıyor Yaa dedıgın Anda hukmen Yenık sayılırsın... Kadın ve Erkek Bırbırıne esıt bır sekılde saygılı bır sekılde Ve Guvenlı bır sekılde yasarsa Emın Ol Sonuna kadar gıdılır. Ozaman ne Alfa Erkegının Ne Cool Erkeklerın Ne Beta Erkeklerın Br Ozellgı kalmaz. Erkek dedıgın Gerektıgınde Sozunu Dınletecek, adam Olacak Evının rızkını Baska karıyla kızla yemeyecek Bence en buyuk Erkek Sınıflandırılması Budur. Hemen hemen Aksını Soyleyen de Olmaz. Erkek Erkek gıbı Kadın da Kadın gıbı Olmalıdır. Kendını Alfa beta cool felan dıye sınıflandırmamalıdır.. Yemısım Alfasını..

• bildiğin lider erkek demek işte liderin anlamını da açıklamama gerek yoktur umarım ;)

• alfa beta gama

• alfa gezegen adıydı erkegi nerden çıktı şimdi

• örnek Zyzz...

• Alfa erkek: uzun boylu, yakışıklı, düzenli spor yapan, atletik vücutlu, bulunduğu ortamda ben buradayım diyen, tuttuğunu koparan başarılı. zengin erkek.Kısacası Sadettin Saran :)

• Beyler; ben Sadettin Saran değilim, boşuna eksilemeyin :)

• erkeklerin ekip olarak sorunsuz calisabilmek icin aralarinda bir sekilde belirledikleri ve kabul ettikleri lider. bu egilim sadece insanlara ozgu olmayip, grup halinde yasayan diger memelilerde de gorulur. erkekler arasi genel hirlasmalarin musebbibi de yine bu tiplerdir.:)

• çoğu erkekte alfalık vardır , hatta betalar azınlıktır , ama cocukken ki eğitim herseyi ortaya cıkartır..

• ALFA erkek demek "LİDER ERKEK DEMEK" diğer erkeklerden farkı onları yönlendiren liderlik patronluk yapan.

• Sürü lideri..bide betası çıkmış onun onuda itin kötüne sokuyorlar.

• Eklemek istedim her alfanın ensesinde de bir betanın nefesi vardır. Alfalar düşmeye çok yakındır.

• Omega varmıs birde

• omegada işte tam tersi oluyor galiba..kelli felli kısa boylu ezik tipli...alfa olmaktansa bir beta olmak daha tercih edilesi bence..çünkü alfanın her zaman düşmanı olur..alfalar da her zaman yer değiştirir...Yenildiğinde direk omega sınıfı oluyordu sanırım.

• kurtadamlar gerçek mi yoksa :S :D

• Alfa tuttuğunu koparır hacı, soru sormaz gidelim mi demez, tutar kolundan götürür liderdir ;)

• 2ay

koç burcudur alfa erkeği

• sürü hiyerarşisinde en üst seviyedeki erkek. yemeğin tazesini, hatunun güzelini götürür .

• lider erkek işte ya

• Alfa beta gama bu ne yaa...Fizik dersindemiyiz...

• o ne öyle ya nasa terimleri gibi alfa omega :D

• Daha Fazla
Yükleniyor...