Depresyon ilaçları cinsel isteği azaltır mı?

Cinsel istekteki azalmayla depresyon ilaçları arasında bir bağlantıvar mıdır?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• depresyon zaten özellkle erkekler üzerinde cinsel açıdan çok olumsuz etkiler yaratan bişeydir...bunun için kullanılan ilaçların çoğuda iktidarsızlık ,erken boşalma gibi etkiler yapar. SAdece depresyon bile bu kötü etkileri tek başına yapabilirken.anti depresan kullanımı bu etkileri iyice tetikler .

Kızlar Ne Diyor 5

• prospektüste libidoda azalma yazıyodur dikkatli oku evet azaltır. yemek konusuna gelince kiminde azaltıyo kiminde yeme isteğini arttırıyo

• depresyonda olan bir insan cinselligi düsünecek durumda degildir.

• depresyon ilaçları cinsel isteği azaltır,iştah keser üzerinde yazıyor zaten prospektüsünü okumanı tavsiye ederim.

• cipram, bırakınca düzelir deniyor ama az kaldı 1 ay filan.

• doktora sorman lazım hangi ilacı kullanıyorsun?

• Düzelir mi sence durum ilaç bırakıldıktan sonra.

• Öncekileri Göster
  • yaw alakası olmayacak sorunla ama nickinle neden herkese ilan ediyorsun ki bu durmu anlamadım doğrusu...

• hmm iyi bakalım.

• Ben naklen yayın olarak düşünerek yazmadım.Sorduğum sorularda deneyimsiz olduğum çağrışım yapsın diye nick almıştım.

• hoşlanıp hoşlanmamak değil. naklen yayınla tüm siteye yaymanın manası ne diyorum.

• Öncekileri Göster
  • Depresyon zaten cinsellik hayatı etkilerIlaç sanmıyorum.

• Sanmıyorum.

• Peki hiç ilişki yaşamamış olmak da isteği azaltır mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Evet,vardır

• depresyon ilaçları cinsel istekte azalma erkekte impotans,erektil disfonksiyon bazı durumlardada anorgazmi (=orgazm olamama) yapabilirler...tabi bu kişiden kişiye ve dozaja gömre değişkenlik gösterir..

• Depresyon yaşayan birinin cinselliği düşünecek olması ilginç .

• her ilaç azaltabilir sana tavsiyem bitkisel yollarla kendin uygulaman. kimyasal olan birşey yararlı değildir o doğal bitki ilaçları felan hikaye. papatya çayı tavsiye ediyorum depresyon için.

• Hmm sanmam .. yani en azından hepsibu sınıfa dahil değildir.. tam aksine Lustral kullandığım zamanlarda libidom tavan yapıyordu

• olabilir cinselllik once beyinde basliyormus

• Evet...depresyon ilaçları cinsel isteksizliğe yol açar.

• Depresyonda olan birinin fiziksel, duygusal ve sosyal yaşamı bu sürekli umutsuzluk, karamsarlık ve hüzün halinden etkilenir. Hayatından ve yaptığı aktivitelerden eskisi gibi zevk almayan kişinin cinsel yaşamı da bundan etkilenecektir. Depresyonla gelen cinsel sorunlar, anti-depresan ilaç tedavisiyle daha da artabilir. Fakat, depresyon tedavisinde ilaç tedavisi ve psikoterapi birlikte yürütüldüğünde bu sorunlarla yapıcı bir şekilde başa çıkmak kolaylaşır

Yükleniyor...