İy insan: Size göre iyiliğin tanımı nedir?

Size göre iyiliğin tanımı nedir ? Ne tür insanlara "bu adam gerçekten de çok iyi bir insan" diyorsunuz ?

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• iyilik yapıp denize atanları görünce..içimden ne kadarda iyi diyorum:/

• teşekkürler:)

• Öncekileri Göster
    • Rica :D

• :)

Kızlar Ne Diyor 10

• Niyetinde Allah rızasını gözeten adam iyidir. Kanımca..

• Doğru +1

• içinde kötülük bulunmayan fedakar

• olayları devlet meselesi haline getirmeyen insanlar.

• Artıladım. Bunu unutma. :)

• Öncekileri Göster
    • İman etmeden olmaz

• imkansız aşkım

• Önce kendine,sonra çevresine faydalı olan,yaptığı şeylerin sonuçlarını düşünen özellikle kul hakkını düşünen,kalp kırmaktan korkan insana derim.Özetle haddini bilen kişiye...bunun için de Rabbi'ni bilmek gerek:)

• iyi veya kötü seçerken yaptıklarına hatta dürüst olarak bize karşı yapılana göre karar veriyoruz. Bana göre cevabı anonim.

• zararının olmaması kafi. hatta zararı olsa bile ben iyi diyebilirim. çünkü görünen ötesi var onda o yüzden bir şey demek, iyi-kötü diye ayırmak istemeyebilirim.

• Yaptığı iyiliğinin karşılığını beklemeyen. En önemlisi gıybet etmeyen iyi insandır.

• bana borç verene hesabı ödeyene iyi insan derim gözlerim dolar

• gözlerinden anlarım genelde.. bakışı yeter bakışlar her zaman cevabını verir aslında.. iyi mi kötü mü :) biraz sarraflık gerektiriyor tabii ..

• Benim icin art niyetsiz insan iyi insandir.

Erkekler Ne Diyor 3

• çıkar için değil de içinden geldiği için için iyi olana, yardım edene, paylaşana ve bunları yaparken de hayatımda rol kapmaya çalışmayana, iyiliğe ileriye dönük yatırım gibi bakmayana iyi derim genelde

• İyilik yapmak iyidir sofi link

• iyiligin belli bir kistasi yoktur iyilik yapan insan yada iyiligi ozumseyen insan kendisine yapilmasini istemedigi seyi baskasina yapmayandir yada kendisi icin diledigi seyi esine dostuna komsusuna yakin akrabasina dileyen kisidir kimse kendine zararli bisey dilemez nihat hatipoglunun lafidir kistasimiz budur

Yükleniyor...