Evlilikte eşinizin ayaklarını yıkar mısınız?

Bayanlara soruyorum özellikle, -erkekler de cevaplayabilir-.. Bu düşünce eskilerde mi kaldı yoksa erkeğinize bu hizmeti verir misiniz?

Anket Sorusu

• A seç Evet, bu gayet normal bişey..
  • B seç Hayır, ıyh ne öyle, çok saçma..
  • C seç O benimkini yıkarsa yıkarım..
Güncellemeler:
Ben karşılıksız olarak yıkarım.. Eşimse isteği varsa yerine getiririm..

İşten gelmiş, çok yorgun, ayakları şişmiş.. Kıyamam ki ben ona, hemen ''Gel hayatım ayaklarını tuzlu suda ovayım biraz, sonra da güzel bir köpüklü suda yıkayayım'' derim.. İçimden geçen bu..

Ama kimse bana babamın, kardeşimin, dedemin ayaklarını yıkatamaz :) tiksinirim onlardan :)))
Şaşırtıcı gerçek ortaya çıktı..

Erkeklerde 22kişiden 15 i ''Evet yıkarım''
__________________5 i ''Hayır yıkamam'' dedi..

Kızlarda 28 kişiden 8 i ''Evet yıkarım''
______________12 si ''Hayır yıkamam'' dedi..

Ayrıca kızlar erkeklere göre ''Karşılıklı yıkama'' konusunda daha olumlu düşünüyor..

Sanki bir gariplik var .. :)
Ataerkil bir toplum olmamız gereği tam tersinin olması gerekirken, tam düzü oldu :) ya da tam tersi öyle bişey işte :)
Son durum;

Erkeklerde 26 kişiden 18 i ''Evet yıkarım''
__________________5 i ''Hayır yıkamam'' dedi..

Kızlarda 33 kişiden 9u ''Evet yıkarım''
______________16 sı ''Hayır yıkamam'' dedi..

Erkekler fark açmaya devam ediyor :)

Bi soru sordum patladı gittiii :) 100 olur mu sizce :=)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ben de yıkarım illaki bir hastalığı olmasıda gerekmiyor. bunu illaki bir otorite çekiştirmecesine çevirmemek lazım. eşim dediğim kadına yeri gelip canımı bile verebiliyorsam hayli hayli gönlü olsun diye ayaklarını da yıkarım ve muhtemelen bu önyargıları taşımayan bir kadınla birlikte olacağım için aramızda bunun lafı olmayacağını düşünüyorum.

• Süpersin :)

Erkekler Ne Diyor 41

• Saclarını yıkasak olmazmi :)

• Canın nasıl isterse :)

• Öncekileri Göster
    • bak bu benim cok hosuma gider foneld=sinde:)

• Evet fönlerim de haha :)

• Yıkamak ne kelime. Komple vücut masajı bile yaparım.Ama oda bana yapacak aynından. Böyle her kılcal damarımı tek tek açacak oyyhhhş. Sonra mayış uyu zaten. DUYURU: Masöz sertifikası olan, 26 yaşından gün almamış, güzel bir kız aranıyor.:D

• Sertifikam yok ama :D

• Öncekileri Göster
    • Hahah tamam bunu kendime bir nasihat aldım. 20 yaşında bir kıvılcım olduğum içün :))

• @Soran bana kalsa 5 yıl önce evlenirdim ben zaten... Valla bak.
      Hani standart ilişkide kız evlenelim diye tutturur da erkek kaçar ya.
      Bende o olay tam tersi olacak sanırım :D

• evlenen insana neden eş diyorlar düşünün.birbirleriyle ilgilenmesi gerekir fedakarlık yapılmalı sevdiğine

• Şahane soru. Özellikle gelen cevalar toplumumuzun içler acısı halinin yansıması.hayatlarını birleştirmiş insanların birbirlerinin ayaklarını yıkaması kadar doğal ve normal bir şey olamaz. ama 38 hanımın 20 si "ıyyh bilmem ne" demiş.işte bu kadar vahim durum. Allah akıl ikir vere. abuk subuk kişlik mücadelesi veren tipler :))

• babası kızına bir bağ bahşetmiş kızı babasına bir salkım üzüm vermemiş

• Sağlıklı olmazlarsa tabi yıkarım, ancak hizmeti eşime ederim.

• Öncekileri Göster
    • ağırdım derken kilolu anlamındamı?

• :) hanım hanım anlamında :)

• Yıkarım,olurmu hiç diye aklıma bile getirmem,karşılıksız hemde..

• Vay be :)

• Bütünüyle sevip değer vermek bende,şurası burası en çok en az gibi bir ayrımım olamaz..

• Vay be :) +1

• bence normal birsey hayatin icinde olan seyler yapilir saygi sevgi güven olduktan sonra olmayacak birsey yok

• tabiki bu çok doğal yeterki istesin :)

• öyle bir talebim olmaz kendi ayağımı kendim yıkayabilirim de yorgun argın gelirsem bi masaj yapmasını beklerim mesela ben söylemeden:)

• ayaga değilde enseye masaj nasıl olur

• enseye olanı kastettim zaten işten geldigimde ayaklarım kokuyor olabilir insanlık hali o yüzden eşimin benden tiksinmesini istemem

• Hayal@Olsun keşke senin gibi bi karım olsa ilerde :))

• :) umarım bulabilrsin

• Eğer evlenirsem Evet Yıkarım ve karşılık da beklemem. Çünkü kadın bir erkek için aynı yastığa baş koyduğu dert ortağıdır, canıdır, aileden de öte en özel anlar yaşadığı kişidir, arkadaşıdır, anne yerine geçmese de annenin boşluğunu doldurmaya çalışır, benim gibi anne sevgisinden mahrum kalmış bir insan için de annedir. Kadın sabahları eşine kahvaltı hazırlar, eşini uğurlar, erkek sabahtan akşama kadar dışardayken evi toparlar, çamaşırlarını yıkar ve kurular, yemeğini hazırlar, eşi için süslenir kokulanır ve akşam geldiğinde karşılar. daha yazamadığım bir çok görevi vardır kadının. Eşimin ayağını yıkamışım çok mu? Ev işlerinden anlamam belki ama sabahtan akşama kadar yorulan, yıpranan kadının en fazla yıpranan organlarından birisidir ayakları. Fedakar olan kadınların en fedakar organlarından biridir. Erkek bu yapılan hizmetlerin kıymetini bilmez ise yazıklar olsun. Ben erkeğim kadının ayağı mı yıkanırmış, o benimkini yıkasın, ben sabahtan akşama kadar koşturuyorum diye düşünürseniz baştan kaybedersiniz çünkü kadının üstlendiği rol sizin rolünüzden daha basit değildir. Tv seyretmek yerine eşinizle ilgilenin, ayaklarını yıkayın, ovalayın öpün her gün istese yine yapın hem de seve seve. eşiniz size hizmet ederken karşılık beklemiyorsa ki kadınların çoğu karşılık beklemeden eşine hizmet etmekten zevk alır; sizler de eşinizin ayaklarını yıkamaktan gocunmayın, seve seve yıkayın. Eğer eşim benim ayaklarımı yıkarsa elbette mutlu olurum ama yıkamasını beklemem çünkü içinden geliyorsa yapmalı. eşinin ayağını yıkamayı sadece muhtaç olduğunda yapılacak bir eylem olarak da düşünmemeliyiz. eşim muhtaç duruma gelirse yıkarım, kendisi yıkayamıyor mu gibi cümleler doğru değil. ayak yıkama olayını sadece muhtaç olunduğunda yapılacak olan bir eylem olarak görmemeliyiz. ayak yıkama insanın eşine verdiği değeri gösterebilir. Bir düşünün; eşinizle akşam oturuyorsunuz TV açmak yerine birbirinizle ilgilenin, konuşun, el ele tutuşun, dizine başınızı yaslayın, eşinizin yüzünü dayakla değil öpücükle doldurun, tartışırken eşinize bağırmak ve vurmak yerine ellerini tutup öpmeyi deneyin ve sesinizi yükseltmeden bol bol öperek konuşun. Tartışma bittiğinde geriye telafisi zor kırgınlıklar kalacak. geriye kötü anılar bırakmayın. akşam işten gelmiş yorulmuş olabilirsiniz ama olsun evde eşiniz de yoruluyor. siz dışarı çıkıyorsunuz eşiniz ise genelde evde ve aynı işleri yapmaktan yıpranıyor. bunun bilincinde olup eşiniz otururken ona sürpriz yapın. ılık suyla ayaklarını yıkayın ve yıkarken ona teşekkür edin her şey için. ayaklarını yıkarken öpmeyi okşamayı da ihmal etmeyin böylece işteki tüm yorgunluğunuz da gitmiş olacaktır. kadınlar altta kalmak istemezler bir gün işten geldiniz ve ayaklarınız ağrıyor ayakta duracak haliniz yok. eşiniz mutlaka ayaklarınızı yıkar hatta ayaklarım ağrıyor derseniz ayaklarımı yıkar mısın karıcığım demenize bile gerek kalmaz; ama dediğim gibi siz eşinizin ayaklarını yıkarken eşinizden bunun karşılığını beklemeyin. kadın zaten düşünceli ise bunu yapar..

• nolcak canım rica ederse yıkarım. masajım da iyidir zaten.bu arada benimle evlenir misin:D

• Yıkama masaj varsa neden olmasın :D

• Öncekileri Göster
    • Ben de beyaz tüllü bir elbise giyerim :D

• alalh xosbext elesin :))

• evlendiğim kişi benim hayatımdır herşeyi yaparım ayak yıkamakta neymiş

• bir başkasını bilmem ama ben annemin yada babamın ayağını yıkamaktan çekinmem. aile herşey ve herkes den önce gelir.

• evet yıkarım tabiki ya ah ah olsa da yıkasam canım çekti bak :)

• :) ayak yıkamayı çekti umarım

• evet ya yıkama çekti şu anda :) bıcır bıcır 2 narin ayak ve aşkla sana bakan bi çift göz, tatlı tatlı muzusca gülümseye dudaklar :) hayali bile mest ediyo insanı..

• yıkatmam ne o öyle zonta mıyım ben

• erkek adam ayakmı yıkar :D kadın yıkasınnnn

• böyle düşünürseniz baştan hata edersiniz. erkek adam eşinin ayaklarını da yıkar tabii ki. erkek adam tv başında uyuya mı kalır? erkek adam eşini ihmal mi eder? kadının yaptığı fedakarlıklar düşünüldüğünde erkeklerin eşlerinin ayaklarını yıkaması az bile kalır.

• Bak yine güncellemişsin. Yazma isteğime engel olamıyorum:) 100 olur. İnsanları can evinden vurmuşsun resmen. Bundan sonra soru sormadan önce tutar mı tutmaz mı diye sana sorucam. Sen biliyosun bu işi. Ayrıca sen erkeklere de mi yıkar mısınız diye sordun ? yok daha neler bi de ayak mı yıkiicam.

• bayanlardan dahaa çok yıkıyorlar baksana :)

• Cidden ben de şaşırdım. Devir çok değişmiş. Hep şu feminizm yüzünden oldu :) Anti-feminist ayaklanma yapıcam.

• bir kere jest yaptın yıkadın suya karbonatta attın .kuruladın konyayla serinlettin.çorabını giydirdin.alıştı.hergün istedi ne dersin.

• Hergün yaparım.. Evimin eridir o, hizmet etmişim çok mu..

• senin düşüncen saygılar.evimin eri çıksın ayağının kiri ..

• :D tekerleme olmuş bu

• Neden olmasın. Benim için zevktir :))

• Soru güncellenince dayanamayıp bi cevap daha veresim geliyo :)

• :)) farkındayım, öncki sorularımda da yaptın bunu :D

• Öncekileri Göster
    • Vay be benim sorularımı toplasan 20 kişi zor cevaplıyo ayak yıkama sorusu 61 kişi olmuş. Gerçi bu benim 2. yorum 1 ini sil 60 kaldı. yine fazla. Soru çok ilgi çekici demek ki. En çok da benim ilgimi çekti galiba :)

• :)) tam iyi konuya ayak bastım sanıırm :)

• Yıkarım tabi hasta yada o an öyle gerikiosa k...cını bile yıkarım ne olcakki hayat arkadasım o benim

• O benim eşim olmuşsa eğer ayak yıkamak neki ?

• Bir ayak fetişisti olarak yapmayacağım iş değil...

• Her halukarda yıkarım diyosun :)

• Evet, aynen öyle! :)

• Yıkarım, masaj da yaparım üstüne.

• Oh ne ala :)

• Iyyykkk Böğğğ , iiiiiğğğğğğröööeeenç diyenlere ;Şayet ben bir insanın baska bir insana secde etmesini emredecek olsaydım kadının , kocasına secde etmesini emrederdim. ( Hadis-i Şerif )

• ooo şimdi çok mantıklı oldu birden...

• İslam'da aile dirliği kocanın hakimiyetine dayandırılmıştır. Ayet-i kerime, ailede erkeğin reisliğini esas kılmıştır, ama bunu nafaka temin etme sebebine bağlamıştır. Hadis ona işaret ediyor. Yani annelerimiz babalarımıza uyar, babalarımız annelerimize değil :) ama erkek de eşinin ve evinin ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür. Yoksa dinimizde asla bir insana secde yoktur. Peygamberimiz yine erkek olsun kadın olsun, eğer bir yerde iki kişiyseniz biri diğerine uysun buyurmuştur. bu kargaşa önl

• gerekirse yıkarım

• Ne olacak elbette yıkarım.Canı sağ olsun yeter ki.Çocuklarıma ana olacak o ben ayaklarını yıkamışım çok mu ..

• haklısın

• profil bebeği çok güzelmiş :)

• ... Bırak bu ayakları ! :)

• :) yıkarsın yani

• Öncekileri Göster
    • ... et,et,sadece şunu unutma evlilik otobüste yüz okşamaya benzemez :)

• Hemen laf söyle bana zaten :)

• okey gizlemiyorum o zaman

• Sadece Gizli deki tiki kaldırmn yeterliydi.. Teşekkürler.. Ben gurur duydum senle ;)

• teşekkür arkadaşım bende senle

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 44

• Hayır yıkamam bu tür şeyleri sevmiyorum o da benimkini yıkamasın.

• neden olmasın:)))

• Daha işim yoktu..

• kızlar daha doğrucu bence erkeklere göre erkekler hep yıkarım demiş evlenince kadın su istedi mi onu bile getirmiyosunuz bi de ayak yıkayacaklar.

• yıkarıım sonuçta ben o adamla evleniyorsam ona inanıp güvenip sevmişimdir ayaklarını da yıkarım kese de atarım o da benim ayakalrımı yıkar geçinir gideriz.

• Hayır ighhh bleehh. Sanki kendısı yıkayamaz :S

• O benimkini yıkarsa yıkarım..

• Evet yikarim gayet normal.

• yaa yıkarım tabı kocişimin ayağını once ılık suyla köpükleme soğuk suylada durulama ama bana gulerek baksın yeter

• Şuan sevdiğim kişi olursa kocam kurban bile olurum ona ayaklarını yıkamak ne kelime.

• yıkarım.

• :D belkii .. :D

• hayatta çoğu şey karşılıklıdır. eşin sen hastayken sana sıcak su torbası yapıyorsa ayaklarına kadar sıcak su getirip yıkayacak, senin miden ağrıyo diye gecenin bi yarısı kalkıp sana soda bulmaya gidecek kapasiteye sahipse miden bulanıp kustuğunda hiç gocunmadan temizliyorsa senin canın istemiyo diye kalkıp bulaşıkları yıkıyosa sen de ona hizmet etmekten zevk alırsın. bence insanlar karşılıklı anlayış içinde olurlarsa ayak yıkamak da o kadar problem olmaz :)

• yıkarım

• gayet de kendi yıkayabilir yanii

• ya saçma açıkçası ha olamaz mı olabilirde ama zaten erkek böyle bişey isterse gerikafalı gibi birşey olur yani

• karsılıksız katıksız yıkarım nıe yıkamıcakmısım kı seve seve yıkarım hemdee hastalıkta ve saglıkta dıe de söz vermıyormuyuz yıkarımm oyy benımm canım kocamm gel helee sabunu koydum legeneee :D

• :) aha bu da deli çıktı benim gibi

• Öncekileri Göster
    • Vay be :) ilanı aşk gibi olmuş :)

• :))

• yaparim ama o istemez:)

• adam evden gelir gelmez karıııı ayaklarımı yıka derse hayatını hepten yıkarım daha da bunu söylemez :Dinsan babasının ayaklarından tiksinmemeli sonuçta karşılık sever evlenmeden önce de sonra da yanımızda olacağını bildiğimiz tek erkekgelelim mi cevaba , evleneceğim kişinin benden böyle birşey isticeğini sanmıyorum ama diyelim istedi yıkamazdım ama eğer zor durumdaysa hastalık gibi düşünmem yıkarım

• saygimiz ve cok isdeyimiz avrsa oda benimkini yikarsa yikarim:)

• herşey karşılıklı olmalı dimi alina

• Öncekileri Göster
    • sen beni tanıdın dimi 2 saat önce arkadaşlarını sormuştum sende kuzenlerim demiştin

• elbetdekki taniidm ay nedne unutayaimki bu kadar kisa bi surede hemde:)

• ben yıkardım ama artık ALLAH korusun yıkamak istemem neler kaybettiğini bilmiyo tabi

• Ya insan eşinin ayağını yıkar ne var ki bunda?zaten bu hep olacak bişey değil ki eli ayağı var kendi yıkar ama yorgundur yada hastadır yıkarım neden yıkamayayım,sırf masaj yapmak için bile yıkarım bu bence çok keyiflidir.

• hasta falansa yıkarım

• Bi hamile kuzeniminkini yikamistim bide neneminkini… Ertesi gün bisileri kalmadi ellam :DYikarim tabiiki hemde seve seve yikarim zaten ayaklara karsi özel bi ilgim var nedense :))Oda yikasa hic fena olmaz valla:))

• ne yıkarım ne yıkatırım...

• Ayaklarini yikamaya engel bir durumu yoksa yikarim.Benim ayaklarimi yikamasina gerek yok :P

• Hastalık vs. olmadığı sürece gerek yok.Ayak yıkamak nedir bir tür jest mi ? Yoksa bir tür fantezimi ?Komple banyoya sokup yıkamak varken neden bir kısmı yıkıyım ki

• :) tamam yıkasan da olur..Benim asıl bahsettiğim hizmet tatlım.

• Öncekileri Göster
    • Erkekler coğunlukta cıkmıs çünkü burda gördüm öğrendım erkeklerın yuzde 75 ayak fetişti ahahah

• Hahahahah :))) Allahtan sevgilimin böyle ayak muhabbeti yok :))

• eli ayagı tuttugu sürece yıkamam zor durumda olursa elbette

• yıkarım da masaj yaparım da :) cilalarım bile :D

• Neden olmasın ki Allah karşımızdaki karşı içimize sevgi veriyor ondan iğrecek değilim bazen herşeyi yapıyoruz iğrenmiyoruz da ayaklarından mı iğrenicem eğer benden böle bişi rica ederse bunu seve seve yaparım hayat müşterek, ama o yıkarsa bende yıkarım düşüncesinde olmam karşılık beklemem sevdiğimden, yerim onun ayaklarını:))))

• Daha Fazla
Yükleniyor...