Bir liderde bulunmasi gereken özellikler nelerdir?

Hangi görüş ve fikirlerde olursa olsun bir liderde bulunması gereken özellikler nelerdir? geçmişte ve günümüzde gerçek lider örnekleri kimlerdir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Adalet.. İnsaf..

• ondan dolayı iyi niyeti istismar edildi.

• Çok merhametliydi :)

• hepsi tamam ama hz. osman biraz daha farklı. yumuşak huylu oluşundan biraz insanlardan zarar görmüş. liderlik özellikleri pek ön plana çıkan bir insan değil

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 7

• tek bır ornek verebılırım oda M.KEMAL ATATURK

• yok..varsa cıkardı bu zamana kadar..haa ama eskı cumhur baskanı AHMET NEJDET SEZER var bı dıgerlerıne gore karakterlı bırı baskada yok..al bırını vur otekıne..

• başka yok mu?

• 1. güzel konuşma yeteneği

2. ikna kabiliyeti

3. toplumu dinletebilme gücü

4. zeka

5. illeri görüşlülük...

• madem aynı görüşteyiz isteğimi kabul et

• çok daha fazlası var onda

• liderlik vasıflarını kendisinde bulunduruyor.

• Öncekileri Göster
  • mükemmele yakın olmalı

en iyisi Hz Muhammed diyorum. daha iyisini bulamadım henüz

• aynan katılıyorum

• karalilik dedigini sonuna kadar yapmali

• turgut özal

• bir lider örneği verirmisin?

• Özgüven

Cesaret

Sağ duyu

Mantık

Empati

Zeka

• başka

• ATATÜRK

• bir lider ismi verebilirmisin?

• Prompter.

• biri diğerinin devamı değil. ikisinin yolu taban tabana zıt. erdoğan hocasının yolunu takip etseydi bugün başbakan olarak kalmayacaktı. erdoğanın liderlik vasıflarına sahip olduğunu kabul ediyorum ama yaptığı icraatların bir çoğuna katılmıyorum. affedilmeyecek hataları olmuştur.

• orası öyle zaten ama dediğim gibi muciddi hoca ortaya bir hareket çıkardı erdoğanda bayrağı ileriye taşıyor ikiside sağlam lider abdülhamidi saymazsak tabi

• bence öyle değil. bir şeyde ilk olmak çok zordur. hocası sıfırdan bir hareket oluşturmuştur. bu çok zor bir iş. talebesi var olan bir yapı üzerinden hareket etmiştir. eğer hocası olmasaydı onun bugün ismini dahi duymamış olacaktık.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 5

• dürüstlük ama çogu liderde olmayan bir sey

• Zeka, ileri görüşlülük ani ve doğru karalar verebilme analiz yeteneği.

• İkna kabiliyeti yüksek, özgüven konusunda mükemmel, beden dilini çok iyi kullanan, yüzyüze iletişim konusunda özel eğitim alan biri; mükemmel bir lider olur ;)

Yükleniyor...