Bir liderde bulunmasi gereken özellikler nelerdir?

Hangi görüş ve fikirlerde olursa olsun bir liderde bulunması gereken özellikler nelerdir? geçmişte ve günümüzde gerçek lider örnekleri kimlerdir?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Adalet.. İnsaf..

• aynen adalet olmassa olmazdır.ama ben tam manasıyla adil bir lider göremedim

• Öncekileri Göster
    • Çok merhametliydi :)

• ondan dolayı iyi niyeti istismar edildi.

Kızlar Ne Diyor 7

• 1. güzel konuşma yeteneği2. ikna kabiliyeti3. toplumu dinletebilme gücü4. zeka5. illeri görüşlülük...

• bir lider örneği verirmisin

• Öncekileri Göster
    • çok daha fazlası var onda

• madem aynı görüşteyiz isteğimi kabul et

• tek bır ornek verebılırım oda M.KEMAL ATATURK

• başka yok mu?

• yok..varsa cıkardı bu zamana kadar..haa ama eskı cumhur baskanı AHMET NEJDET SEZER var bı dıgerlerıne gore karakterlı bırı baskada yok..al bırını vur otekıne..

• Prompter.

• ÖzgüvenCesaretSağ duyuMantıkEmpatiZeka

• bir lider ismi verebilirmisin?

• ATATÜRK

• başka

• mükemmele yakın olmalıen iyisi Hz Muhammed diyorum. daha iyisini bulamadım henüz

• aynan katılıyorum

• karalilik dedigini sonuna kadar yapmali

• bir lider örneği verirmisin?

• turgut özal

• gönderdiğin link yasaklanmış. açılmıyor

• Öncekileri Göster
    • orası öyle zaten ama dediğim gibi muciddi hoca ortaya bir hareket çıkardı erdoğanda bayrağı ileriye taşıyor ikiside sağlam lider abdülhamidi saymazsak tabi

• biri diğerinin devamı değil. ikisinin yolu taban tabana zıt. erdoğan hocasının yolunu takip etseydi bugün başbakan olarak kalmayacaktı. erdoğanın liderlik vasıflarına sahip olduğunu kabul ediyorum ama yaptığı icraatların bir çoğuna katılmıyorum. affedilmeyecek hataları olmuştur.

Erkekler Ne Diyor 5

• dürüstlük ama çogu liderde olmayan bir sey

• Zeka, ileri görüşlülük ani ve doğru karalar verebilme analiz yeteneği.

• İkna kabiliyeti yüksek, özgüven konusunda mükemmel, beden dilini çok iyi kullanan, yüzyüze iletişim konusunda özel eğitim alan biri; mükemmel bir lider olur ;)

Yükleniyor...