Adet söktürücü ilaçların yan etkileri nelerdir?

Selam Kızlar bu soru size haliyle,Ben 24 Ekim'den beri sürekli Regl oluyorum aralıksız ve çok şiddetli.Daha öncede yaşamıştım böyle bir olay ve Doktor Adet Söktürücü vermişti ama bu öyle bir ilaç ki tuvaletten çıkamadım. İlacı yarıda bırakıp başka bir doktora gittim Rapor yazdı bu durumda işe gidemezsin dedi. Şimdi aynı olayı yeniden yaşayınca yine doktora felan gittim. Ulrtason feln çekildi ama hiçbir şey yok. Psikolojik dedindi. Gittim aynı ilaçtan aldım iki tane içtim ve yine kötüyüm bu herkes de aynı etkiye mi yol açıyor. Google'dan aradım ama bir bilgiye ulaşamadım. Kullanan varsa tecrübesini benimle paylaşabilir mi? Adet söktürücü ilaçların yan etkileri nelerdir? Şimdiden çok teşekkürler...

Güncellemeler:
ARKADAŞLAR İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM AMA BUGÜN DÜZELDİM ÇOK ŞÜKÜR BİTTİ ARTIK. GÜNÜMÜZDE MALESEF DOKTORLAR HASTALARI SADECE MÜŞTERİ OLARAK GÖRÜYOR İŞİMİZ BİRAZ ALLAH'A KALMIŞ. NE KADAR HASTANE NE KADAR KLİNİK GEZDİM AMA MALESEF CEVAPLAR HEP AYNI PSİKOLOJİK. TARLUSAL'DAN DOLAYI MI YOKSA ETTİĞİM ONCA DUA MI BİLMİYORUM AMA BUGÜN BİTTİ ÇOK ŞÜKÜR HEPİNİZE TEŞEKKÜRLER.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• İlacın adı ne ki?

• Tarlusal önceki adı Farlutaldı değişti.

• o durum stresten olabiliyor benim bi arkadaşımda da vardı bu durum,şuan düzelmedin mi hala?

• benimki anormal ama bir ay oldu hala devam ediyor onun ne kadar sürmüştü? Evet hala regl görüyorum.

Erkekler Ne Diyor 4

• akıllı ol iyi bir doktara git geleceğini böyle yerlerdeki yorumlarla arama doktor ne derse onu yap gerisi boş

• Üniversite hastanesinde sağlam bir uzmana görün daha önceki tedavilerini ve etkilerini anlatbazı hastalarda senin gibi standart tedaviler işe yaramıyor acele etmezsen erken yaşta yumurtalarından olabilirsin geçmiş olsun

• Latinlerin bi atasözü vardır ''doktor tedavi eder doğa iyileştirir dye''
      Bütün bku doktorlara atarak hata yapıyorsun
      Bir insanı eleştirmen için onun seviyesinde olman lazım
      Bak mesela ben seni eleştirmiyorum

• Öncekileri Göster
    • hı hı evet hı hı

• Tebrik ederim
      Statü sahibi bir insan olduğunuzu belirtrmenize gerek yoktu

• Adet kanamasından başka bir kanama olabilir, belki içeriden bir damar çatlaması olabilir.

• porçöz iç bence

Kızlar Ne Diyor 7

• Zaten durmayan bir kanman var iken bunu arttırmak için adet söktürücü vermesi garip geldi , başka bir doktora görünmelisin ...

• ikisi içinde kullanılıyor rahmi temizlemek için içerdekileri söktürmesi için

• Evet biliyorum çok önceden istenmeyen gebelikler için kullanılıyordu o iğneler ...

• Regly sökülerek gelen bir şey değildir balgam gibi söktürücü denmesi bana çok garip geldi o yüzden ilacı çok da samimi bulmadım. Bunun dışında adetin sürekli olması yada olmaması yada düzensiz olması hormonal bir durumdur sana tahliller yapıp ona göre bir tedavi uygulamaları gerek. Psikolojik olarak sürekli adet olunmaz. Mutlaka bir sorun vardır.

• detaylı ultrason çekildi normal ultrasona da girdim Kan(Demir) testi Hormon Testi yapıldı hiçbir şey çıkmadı hepsi temiz. Siz beni tanımıyorsunuz tanısaydınız psikolojik olduğuna inanırdınız :) yinede kontrollere gidicem tabiiki.

• Öncekileri Göster
    • teşekkürlerr

• rica ederim.

• ben kullanıyorum ama hiç böyle bir etki görmedim.hangi ilacı kullanıyorsun belki ilaç farklılığı vardır ama ben de gayet normal

• ama bir de kullandıgın ilacın adet söktürücü olduguna emin misn çünkü zatn kanaman varken niye tekrar kanama için ilaç veriyorki anlamadım:S

• yok kanama için değil rahmi temizlemesi için de kullanılıyormuş :(

• o zamandan beri muayyen gününüzde misiniz yani?

• ölcen kızım o ne öyle adet söktürücü neymiş ertesi gün hapı falan mı*

• bende öyle hissediyorum ama ne özel nede devlet hastanesinde adam gibi çare bulan yok kadın kürtaj dedi ama ben bekarım kürtaj da olamıyorum malesef :(

• ayda 2 kereden fazla kullanılmıyo çok zararlıymış altüst ediyo dengeni

• yok içinde 12 tane var günde 3 defa kullanılıyormuş

• aynı ilacı bende kullandım bende bi etki yaratmamıştı kullandım ilaç bitti bi hafta sonra hasta oldum

• ben hastayım zaten kesilmesini istiyorum tedavi farklı sanırım :(

• o kanamayı getirici ilaçtır o

• arkadasim smear testi yaptirmalisin. Bu olay normal dgil.

• bi sürü test yapıldı ama bu test nedir? Hiç duymadım?

• Öncekileri Göster
    • Benim tanidigim 70 yasinda. Anormal kanamalar basladi bi anda , smear testi yapildi ve tedavi oldu. Sende bu yasta oyle bisey cikmasi cok cok cok imkansiz , sadece gozden kacmasin diye dedim ben cunku cok onemli bi test.

• oh birazda olsa rahatladım tamam atlamayacağım bu testi teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

Yükleniyor...