• Sor
  • Bence

Saf insanlar nasıl olur?

Ya arkadaşlarım falan her şeye inanıyorsun diyolar saf olmak istemiyorum bunun için napabilirim? Saf insanlar nasıl olur?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• herkesi kendileri gibi sanırlar çok çabuk güvenirler insanlara bu devirde birilerine çabuk güvenmek çok büyük hatadır

• ne yapmam gerekir ayrıntısıyla açıklar mısın

• Öncekileri Göster
    • ha diyorsun ki herkese önemli yani her şeyini anlatma onu kullanır hatta başkalarına bile anlatabilir

• tabikide anlatma benim 10 yıllık arkadaşlarım bilmez bazı sırlarımı onlar sadece bende

Erkekler Ne Diyor 9

• canım istersen bunu bi gazoz eşliğinde başbaşa konuşalım

• siktir git ya

• uyanık bu beyler inanmayın :)

• Herkesin Her Dediğine İnanma.. Dedikleri Lafın Yalan Olma İhtimalini Düşün...

• tamam teşekkür ederim başka önerin var mı?

• nasıl anlatsam inanmayacaksın yani herkese güven duymayacaksın herkese herkes arkadan bir iş cevire bilirim gözünü açacaksın dostunu düşmanını iyi seçmelisin bunun gibi şeyler

• benim gibi olur herhalde:))

• saf ol fakat kolay kolay kimseye güvenme bugun senin için başkasını silen bir başkası içinde seni siler başın cookk ağırır

• iyi niyetlisin yapacak bişey yok kötü art niyetli düşünmen gerek bence saf kal hep az kaldı çünküm senin gibiler

• ya ama bi yandan da kullanılmak koyuyor desem?

• yaptığın iyilikleri içinden gelerek yaptıklarına karşı saf olabilirsin ama eğer seni kullanan insanlara karşı kendini kötü hissediyorsan o zaman sorgula bi o kişilerin dediklerini

• öncelikle başkasının ne dediğine kulak asmamaya çalısın allah göstermesin vefat ettiğinizde hesap vakti geldiğinde kimse sana ayşe napıyor mehmetin hayatını analt demeyecek ismin nyse sana sen napıyordun kendini anlat diyecekler oyüzden çevreden olumsuz etkilenmeyi brakmalısın sa demek temiz kalpli demektir kalbin okadar temizki bu temizlikten dolayı çevren seni kıskanıyor çekemiyor demekki hem insanların bazılarının işi eleştirmektir meslek edinmişler sankı sen onların istediği kişi ol yine seni eleştiricekler hatta dicekelrki yaa vur dedik öldürdün eski halind aha iyiydi deyip eski halini bile övmeye baslarlar bu seferde neden değiştimki eskisi gibi ansıl olmalıyım dersin oyüzden insanların olumsuz laflarına kulak asma sen kendinden sorumlusun

• sağolll

• seni tebrik ediyorum arkadasım helal olsun işi çözmüşsün

• çok safsınn ya bunu bıle bılemıyorsun

• beyninde sorun mu var bilmiyorum da sordum sadece tavsiye almak için

• Öncekileri Göster
    • yürü git allah için ya :D:D:

• ya takılıyorm kusura bakma
      gulldum ama valla

• kabaca olacak ama herşeye atlamadan dinle içinde cevapla yorumla en olumlu şeyi düşün öyle karar ver aceleci olmadan saf insan aslında çok dürüst insan ama bu zamanda pek işe yaramıyo sanırım

• sen halınden memnunsan dertetme bosver saf ınsanlar her zaman temız kalplı olrlarr

• değilim işte sorun orda

• Öncekileri Göster
    • olmaz herkese güvenmemem lazım ama nasıl olacak onu soruyorum

• evet çok deme hep hayır de yapamam olmaz dee kısısel gelısım kıtapları al oku faydası olr

Kızlar Ne Diyor 6

• saf insanlar mal olur saftirik saftirik takilirlar hep saftirlar saf kalacaklardir.

• herkesi kendi gibi görür olaylara hep iyi tarafından bakar.. arkadaşları arasında genellikle kullanılır ama hiçbi zaman en ii arkadaş sayılmaz... kötü günlerde aranırlar genelde:))) hep üzülen taraf olurlar.. Ama onlarda birgün kazık yiye yiye gözlerini açıp bomba gibi gelirler

• şizofrene bağla. hiç kimseye inanma. sana bişey dediklerinde "hadi canım atıyosun" edalarında takıl. meraklı meraklı dolanma ortalarda. umursamaz ol.

• İnsanlarla arkadaşlık kurmadan önce dışardan davranışlarını iyice gözlemle.mesafeli ol.ondan sonra arkadaşlık kur.herkese güvenme.özel şeylerini kimseye anlatma.ilerde seni zor durumda bırakacak sırlarını kimseyle paylaşma.kim sana ne kadar değer veriyorsa sen de o kadar değer ver.kimsenin seni kullanmasına izin verme.

• Saf ol ama salak olma.Kimseye iki kere güvenme yeterli olur şüpheci biri olmaya başlarsan daha çok yıpranırsın.

• salak ne demek

• Yani sana bir gıcıklık yapmış insanı hala sevmeye devam etme.Ya da senin ekonomik durumun kötüyken amaçları sadece yemek olan arsız insanlara yiyeceğini paylaştırma.Bir arkadaşım bunları yapıyor o yüzden örnek verdim onu da çok uyarıyorum.O da saf ona da çok safsın deriz biz ama o şikayet etmez yapısı o insanları hemen sevip değer veriyor.Sonuç olarak aptal izlenimi verme ama temiz kalpli saf olabilirsin bunda problem yok.Fesat olmak zorunda değilsin fesat olacaksan zaten saf değilsin.

• tamam teşekkürleer

• Fesat ol biraz. Şüpheci ol.

• Ne gibi

Yükleniyor...