Feministlik sizin icin nedir?

Bazi insanlar feminist derken aklindan baska seyler geciriyor erkeklerden nefret etmeleri gibi. Ben bir feministim.

Siz feministler hakkinda ne düsünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Feministin ne oldugunu bildigini sananlar ama bilmeyenler icin: Kadınların hakları ve ilgi alanlarını konu alan heterojen konseptin belirleyicisi kadındır. Kadın ve erkek arasındaki toplumsal eşitsizliğin süregelmesi, feminizmin amacının kadının toplumdaki yerinin iyileştirilmesinin ve toplumda gerçek bir eşitlik durumunun sağlanmasına neden olmuştur.

gerisi link

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bende feministim ama ne yazıkki toplumumuzda bu sözcüğün anlamı yanlış biliniyor, feministlik erkek düşmanlığı değildir! Ben bir bayan olarak hemcinslerimin hakkını sonuna kadar savunurum, zaten toplumda ezilen kısımdayız, kesinlikle feminizm erkeklere karşı nefret duygusu barındırmak değildir

Erkekler Ne Diyor 13

• Feminizmi genel olarak kadın-erkek ayrımcılığına karşı çıkarak, cinsiyetler arasında ekonomik, siyasal ve toplumsal eşitliği savunan görüş olarak tanımlayabiliriz. Temel amacı kadın özgürlüğü ve kadının toplumdaki yeri konusunda gerçek bir eşitlik durumunun sağlanmasıdır...

ama bana sorarsan kendını guzel bulmayan kızların degısıklık olsun dıye gırdıgı trıplerden bırıdır bu ..sadece ben kıtap okudum bılıyorum ayagı ..evlenıp elıne cocugunu alınca bu sıkıntıların hepsının gectıgını goruceksınız :D

• işte burdanda türk milleti şunu çıkarır toplumda egemen olan erkeğin elinde alınmaya çalışan o güç kimi aptal türk insanı gibi çevremde çokça var feministlerin erkek düşmanı olduğunu söyler

bir bakıma doğru sonuç olarak güç erkekde erkekten gücü almaya çalışırsan düşmanı olursun kısmi mantıkda doğru neyse sonuç olarak feminist birilerini tanımıyorum ama kadınlar hak veriyorum bazen fakat sonrada pişam oluyorum çünkü işlerinize duygularınızı karşıtırıyosunuz tıpkı feministliğinde içine ettiğiniz gibi hadi bir alkışşşşşş

• zıt görüşü bireylerin mesajlarını almamak için gizlendim aksi bir durum yok ben sosyalisttim her görüşede saygı duyarım eşitliklere ve özgürlüklerede kadınlarda özgür olamlı onca suç göz önünde işlenirken elele tutuşmak için saklanıyoruz

• bunu yazmana saygim var peki niye gizlendin?

• bunlar iyi şeyler değil...kadın doğası gereği muhtaçtır...aksini iddia etmek aptallıktır...

• Ben feminizmin kadını mutsuzluğa ve kendi esaretine mahkum eden bir kavramolarak düşünüyorum.Kadınlara güya özgürlük vaadediyor.Ancak onun annelik duygusunu aşağılıyor.Kocasının esaretinden alıyor.Ancak bu seferde alışverişe,harcamalara kısacası kapitalizme esir ediyor.Kısacası bazı hakları veriyormuş gibi yapıyor.Ancak sonrasında kadının üstünden bir silindir gibi geçiyor.Kısacası ben feminizmi çağımızda kadına yapılmış olan en büyük haksızlık olarak görüyorum.

• Peki amaç nedir?Dönüp David Rockefeller'in bir toplantıda söylemiş olduğu şu sözlere bakmak gerek: Insanlığın nüfusu arttıkça hakimiyet kurmak zorlasmaktadir.Kaynaklar sinirlidir.Kaynaklara ve toplumlara daha fazla ve kesin hakimiyet kurabilmemiz için insanlığın nüfusunu azaltmak gerek.Insanlığa 2 milyar nüfus yeter.Bence herşey gayet açık.

• Aslında bunun temelleri batılı ülkelerde atilmaktadir.Bu da şudur.Belli bir müddet sonra kadınlar dahada bir öne çıkmaya başlayınca bu seferde erkeklere feminizmi cikartan aynı kaynaklar erkeklere dönüp diyecekler ki:Ey erkekler.Bakın eziliyorsunuz.Sizde birleşin bunlara karşı haklarınızı savunun.Bu harekete de menizm demeyi planlıyorlar.

• Bir sonraki proje şudur.Ajanda bunun da temelle

• Öncekileri Göster
  • Fraklı farklı feminizm akımları, ideolojileri var. Liberal feminizm, sosyalist feminizm, radikal feminizm vs.

Genel olarak açıklamak gerekirse, kadının erkeklere göre dezavantajlı, eşitsiz ve ikinci bir konumda olduğunu; bu nedenle ezildiğini ve sömürüldüğü düşüncesinden hareketle, kadının sosyal konumunun geliştirilmesini savunan ideolojidir denebilir.

• amaç kadın erkek eşitliği değil mi? eğer öyleyse ben kadın haklarının arkasındayım de.. sonuçta burada önemli olan kavram değil, amaç

• birincisi işleri çok zor, mücadele alanları çok büyük ve yılların biriktirmesiyle oluşan bir kültür var. ikincisi kendimce destekliyorum.

• Feministlik insanın kendisine yakışanı giymesidir. Şaka bir yana feministlik bir akımdır bana ters gelen bir akım

• Yaşadıkları kişisel tecrübelerden yola çıkarak genelleme yapmamaları gerektiğini düşünüyorum.

• Doğru birşey değil, Allah bizi bir dişi ve bir erkek yaratmıştır dolayısıyla bir kadının bir erkekten nefret etmesi ve ondan uzaklaşıp kaçması doğru değildir. Feminizm toplum yapısına zarar verdiği gibi kişiyi de mutsuz eder, üzer ama farkında olmaz derinden gelen üzüntüdür bu. Feminizmin olduğu yerde sapıklık, ahlaksızlık gibi kötülükler, belalar çoğalır.

• kadın hakları savunucusu olarak görüyorum, destekliyorum.

• bilen vardır da şaka yapıyorlardır...

• ilk dogru bilen bir insan ya... yorumlara bakiyorumda millet feministin ne oldugunu bilmiyor

• :D :D :D

• Sevmıyorum :) kendılerınden baska kımseyı onemsıyor :) kadınlar ıste :D

• galiba :D ayrıca o eksı verenlern ben varya :) neyse :D

• o sadistmis :D

• ya nedır pekı :) bizim üni. de bayan bı hoca vardı apacık femınstı :) erklerı sınfta bıraktı yanı :)

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 5

• Bende kadın haklarını savunuyorum.

• Ben erkekleri severim ama feministimdir.Feministlik erkek düşmanlığı anlamına gelmez.Kadın haklarının savunulması ve eşitlik söz konusudur."Ben feministim." dediğimde anlamayan insanları görmekten sıkıldım.

• Baktım.Saçma insanlardan seçmeler.

• aynen beylerin yorumlarina bakarmisin bi? helle bir gizli arkadasiminiz kine

• ben femist kadınları destekliyorum feminist olmalarının kendi çıkarları için yararlı olduğunu da düşünüyorum bir kadın eğer feminist değilse, bence asıl orda bir sıkıntı vardır... Kadın kendi haklarını savunması nın nesi kötü olabilirki

• ataerkil toplumun karşısında dik durmayı başarabilenler

• :))

• olur beybi evim var 4 koskoca oda buyur basimin üstünde yerin var

• ben de kalırım bu gidişle. olmadı beraber eve çıkar kirayı bölüşürüz yapacak bir şey yok

• Öncekileri Göster
  • Feministlik biraz da karşı taraftan aldığın darbelerle alakalı olabilir ama beş parmağın beşi bir değildir derler :) Herkes aynı değildir, mutlaka sevdiğin sevilmesi gereken erkekler vardır.

• inanin bir kadin olarak feministligin bunun oldugunu mu saniyorsun yazik vallahi erkek nefretiyle alakali degil kardesim

Yükleniyor...