Üniversiteye gitmeyen insan için hayat bir cehennem midir?

Gizli Üye
Merhaba arkadaşlar, derdimi anlatmak istediğim bir konu var. Ben lise son sınıf öğrencisiyim ve üniversiteye gitmek gibi bir amacım yok, sadece istemiyorum ve haliyle etrafımda ki insanların çok tepkisini aldım. Mesela şunun gibi şeyler:

"Üniversiteye gitmezsen sana kız vermezler",
"Üniversite okumayan adam sürünür, cahildir" v. s. gibi cümleler...

İnsanların bu tür düşünceleri beni gerçekten kötü hissettiriyor.. Korkuyorum ya ilerde kız arkadaş edinme konusunda, sırf üniversite okumadım diye problem yaşarsam diye.. Cahil ve kültürsüz olduğumu düşünmüyorum arkadaşlar, fakat sanıyorum ki insanların çoğu üniversite okumayan birisi için tanımadan etmeden öyle düşünmeye meyilli.

Çocukluğumdan beri bol bol kitap okurum, ingilizcem ileri seviyedir. 11 yaşımda yazılımcı olmaya karar verdim ve o zamandan beri kendimi geliştiriyorum. En son geliştirmiş olduğum iPhone yazılımı için Apple tarafından San Francisco'da düzenlenen WWDC16 (Uluslararası Geliştirici Konferansı)'ya davet edildim. Fakat aşağılık kompleksi oluştu bende..

Dediğim gibi ilerde hoşlandığım bir kıza kendimi nasıl anlatacağım ki, nasıl kanıtlayacağım ona cahil olmadığımı? Bu gerçekten böyle midir? Üniversite okumayan insana kız yok mudur? Hayat ona gerçekten tamamen sırtını mı döner? Ne yapmalıyım, üniversite okumadım diye ölmeli miyim? Bu soruyu sorarken kendimi aptal gibi hissediyorum :S

Bu konuda görüşlerinize ihtiyacım var arkadaşlar, cevap yazarsanız mutlu olurum.
Teşekkürler.
Üniversiteye gitmeyen insan için hayat bir cehennem midir?