Bayanlarda testesteron hormonu biraz yüksek çıksa ne olur?

dr gittim bi iki tık yüksek çıktı tüylenmem yok sadece saç dökülmem var bişide kullanmamı sölemedi bunlar bırakınca her şey eskisi gibi oluyomuş sadece 16 yaşımda saçım çok yağlıydı tek belirti o stres yaşadım saçım döküldü azaldı üniv gittim bi de çevre değişikliği felan ilaç kullandım prozac denilen bi şurup vermişti antidepresan onu da kullanınca saçlarım daha çok azaldı stresten mi bilmiyom ama hala o hormon bi iki tık yüksek ve dr kontrol hapı önermedi bayanlarda biraz yüksek çıkabilir dedi prokartin mi ne öyle bi hormonla beraber yüksek çıkınca sorun yaratırmış ben de korktum içmedim hormonel dengem altüst olur diye zaten antidepresanlar hormonları ters düz ediyomuş saçım bundan mı azaldı bu hormonun yüksekliğindenmidir bilmiyom ama bazen cinsel istekliliğim artıyo ya da erkek gibi davranıyom psikolojik de olabilir kendimi şartlandırdığımdan ama sizce bu hormonun biraz yüksek çıkması riskmi

 

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

  • erkeklık hormonu testeron kadınlarda babadan gecmektedır ve %15 cıvarlarındadır erkeklerdede aynen ostorojen %20 cıvarlarında annden gecmektedır bulug cagından sonra erkelerde testeron artısı ıle erkeklık belırtılerı ortaya cıkmaktadır. kızlarda ıse ostorojen hormonu kadınlık ozellıklerını ortaya cıkarmaktadır dıger gelısımsel ozellıklerı cınsellık dahıl testesterona baglıdır vucutta fazla olması asırı cınsel ıstek ve tuylenmelere azda olsa erkeksı gorunume neden olur.bu sadece ostrojenın dusmesınden kaynaklanır. testesteron fazla salgılanmaz. ostrojen degerının azalması testesteronu tetıkler baskın olan testesteron kana salgılanır buda ozelıklerı meydana getırı

    • babadan mı geçiyomuş bilmiyodum %15 derken niye erkeklerde %20 kadınlarda o hormon %15

    • Öncekileri Göster
    • kılonuz ve boyunuz kac? her gun yemeklerde ne gıbı urunler yıyorsunuz? sıtreslı oldugunuz oluyormu uzun surelı? yada ovaryum tuplerınızde agrı hssı oluyormu? daha once cocuk aldırdınızmı? hergun koyu renkte agrılı sekılde sıvı gelıyormu?

    • kilo 58 boy 1.58 stres geçirdim ondan sonra dökülme oldu işte antidepresanı ondan kullandım stres hormonları ters düz etti antidepresan kullanınca tepetaklak oldu öncesinde çok yağlı cildim vardı sadece bi de karın bölgesi biraz fazla o bölge hiç zayıflamıyo göbek bölgesi kıl tüy sorunum yok sadecesaç dökülmesi

Erkekler Ne Diyor 6

  • Kadınlarda testosteron hormonu fazlalığı nelere yol açar link Antideprasanlar saç döker o konuda bilgi var.Cinsel isteği de artırabilir aynı şekilde.Zaten sen de çok yüksek değil sorun yapma bence.

    • ama saçım çok azaldı

  • Testosterone oranı yüksek bir bayan olur sanırım.

    • o nası oluyo

  • dişilerde erkeklere göre çok a oranda bulunan bi hormon bildiğim. tam anlamıyla bilmiyorum çok tehlikeli değildir. hem kıllanmada yok demişsin. saç dökülmesiyse aşılabilecek bişey gibi geliyor. sadece korkulacak şey bence bi kız olarak erkeklerden değilde kızlara meyletmek. öyle de bi sorun yoksa sıkıntı etme bence çok

    • çook dökldü saçlarım açılmalar var o hormondan olabilir

  • testesteron hormonları bana gre erkeklerde daha belirgin bir hormon cinsel istedği artırıcı birşey uyarıcı viagra gibi bişey cinsel olarak uyarılma kadınlarda daha yüksekdir belli yaşlarda sevişince azalır

  • uzmanlara danış sen bence

    • danıştım da korkuyom dkontrol hapı kullanmya o da tehlikeliymiş bi 2 tık yüksek diye kullanmak istemiyom o da risk olumlu şeyler duymuyom hormonlarımı daha fena yapar diye

    • Öncekileri Göster
    • adına üzüldüm çıkar yolu bulmak gerek

    • valla ben de üzülüyorum da ne yapcağımı bilmiyorum vallaa

  • testesteron kadında cinsel istek arttırırmı?

    • evet

    • nişanlımınkide yüksek ama bu yüzden isteğim yok diyor

Kızlar Ne Diyor 1

  • Antidepresanları uzun süre kullanmak fayda değil zarar getirir. Bana göre çok ciddi bir vaka olmadığın sürece kullanmamalısın.

    • bi sene kullandım o mu yaptı acaba

    • Öncekileri Göster
    • Evet muhtemelen kullandığın ilaçtan olmuş. İşte bu yüzden nefret ediyorum bu psikologlardan o sorunların hepsi geçiyor zaten bir şekilde ilacı kullanmasan da ama ilaç kullanınca daha beter sorunlar bırakıyor işte geride. Bence doktora git ve bir çözüm var mı onu sor cildiye doktorları mutlaka bir şeyler önerecektir. Geçmiş olsun.

    • teşekkürlr bi arkadaş yazmış ordan gördüm

Yükleniyor...