Psikolojik sorunlarım var, hastaneye yatmalı mıyım?

Uzun süredir takip eden, aşırı sinirlilik, takıntı, geceleri sesler duymalar, paranoya yapmalar ve bir sürü şey neticesinde psikologa gitmeye karar verdim .. 2 seanstır gidiyorum testler olsun konuşmalarımız olsun en son hastaneye yatmam gerektiğini kaanatine vardı ve bunu 2. seansta söyledi. Tedavi sürecinin çok üstünde seyir ediyormus hastalıgım tedavi edilirmiş ama zaman alırmış. benimle 11 seansta falan tamamen iyileşirsin ya da hastaneye yatmalısın dedi.. Teşhis olarak, somatizasyon, anksiyete, öfke kontrolunu kaybetme, insanları yaralama öldürme gibi düşüncelerin fazla olması, psikoz, depresyon, paranoya ve şizofreni, hastalık hastalıgı ve niceleri çok üst seviyelerde dedi.tuhaf bir kişiliğim varmıs. lustral adında antidepresan verdi kullanıyorum 1 haftadır daha iyi hissediyorum ama bugün doktorun dedikleri aklıma takıldı. hastaneye yatmalı mıyım sizce ya da böyle bir sağlık problemiyle karşılaşan var mı yardımcı olur musunuz ? durumum tekrarlayabilir daha kötü olabilirmiş.. ne yapmalıyım kafam karısık ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• B vitamini eksikliği olabilir sende. biraz B vitamini al. birde psikoloğun ve hastanede sana özel bir ilaç vermeyeceklerya :) kendi kendini düzenleyebilirsin. biraz bu konular hakkında düşün neden oluyor nasıl oluyor diye. ozaman cevabını bulabilirsin :) yani acıkcası sorunun cevabı sende saklı :)

• güzel cevap teşekkür.

• rica ederim :)

Kızlar Ne Diyor 7

• sadece lustral ile kendini iyi hissedebilen bir insana hastane teklif edilmesi bana biraz fazla aceleci bir tavır gibi geldi. kendine veya çevrene zarar verme oranını yüksek gördüğü için böyle bir karar almış olabilir ancak dilersen bu karar için bir süre daha beklemek istediğini söyle. antidepresan ilaçların etkisini tam olarak göstermesi iki haftayı geçebilir, bir parça daha böyle gidin bakalım bence...ancak eğer sen de öfkende kayda değer bir değişiklik görmezsen hastaneyi de deneyebilirsin.

• eved değişiklik olmazsa dozu değiştirebilirz falanda demişti zaten ama illa yatmalısın demedi tedavi ederiz ama zaman alır dedi 11 seansta falan

• 11 seans çok yüksek değil. gidişe bir bak bakalım duruma göre kararını belirlersin.

• Niçin psikolaga gıttın bu bır ve psıkolog nasıl ılaç yazar... ve senı hangı hastaneye yatıracak...ıstanbuldaysan bır kaç dr adı verebılırm..

• psikolog psikyatr ikisinede bakıyor . hangi hastaneye yatırcağından şüpheliyim biraz ters çıktım öyle bir konuşma geçince. doktor isimlerini msj olarak atarsan sevinirim

• anti deprasanların insanı giderek salaklaştırdığını biliyor muydun? en küçük dojanı için bile geçerli bu

• hiç bi hastalıgın yksa eved ama hastalıgın varsa daha iyi geliyor..

• bence sen öyle sanıyorsun ilaçla psikoloji düzelmez sadece uyutur buda geçirdiği anlamına gelmez.

• anlattığın duruma göre evet yatman gerek paranoya iyice ilerledikten sonra tedavi ihtiyacını da reddecektir doktorun gerekli desteği sağlayacaktır

• teşekkürler sanırım gidip bir ortamı görmeliyim

• umarım tedavi sürecin kısa sürede olumlu sonuçlanır.. ayrıca bunu düşünüp olumlu bakabildiğine ve doktora gitmeyi uygun gördüğüne göre tebrik ederim bir çok kişi farketmeyip ancak cinnetin eşiğine gelince mecbur kalıyor

• eved bende o aşamaya az kaldığını farkettiğim ve kötü sonuçların kımseye yararı dokunmayacağını düşündüğüm için doktora gitmeyi göze aldım inş dediğiniz gibi olur sağolun

• Bence yatmalısın. Psikolojinin bozulması bir organın hastalanmasından bin kat daha beter bir şey, beyninin sana oyunlar oynaması senin kendi başına altından kalkabileceğin bir olay değil. Bence bu rahatsızlık seni daha da zorlayacak bir hal almadan hastaneye yatmalısın.Benim bir arkadaşım öfke kontrol problemi nedeniyle antidepresan kullanıyordu. Sürekli uyku halindeydi hep kafası bulanıktı tabi bu şekilde rutin hayata devam etmek daha zor oluyor ki bu sana konulan teşhislerden sadece bir tanesinden muzdarip.Birde bu gün biri daha bu tür şikayetlerden konu açmıştı ama o kendine büyü yapıldığından şüpheleniyordu. Aniden ortaya çıktı diye. Sen soru sormuşsun ama bende merakımdan sormak istiyorum seninde bu aşırı sinirlilik,takıntı,geceleri sesler duymalar,paranoya yapmalar falan aniden mi ortaya çıktı yoksa yavaş yavaş mı ?

• yavaş yavaş zamanla ortaya çıktı.. doktorum hatta yaşadıklarım travma haline getirmiş beynin oyunlar oynuyo falan dedi yani benm kafamda olan bir şey .. ben pek büyüye falan inanmam banada tutacağını pek sanmıyorum içki içen adama büyü tutmazmış öyle diyorlar ne kadar doğru bilmem orasını tabi.. cevapların için teşekkür ederim bu arada.

• Öncekileri Göster
    • Yani en azından ben öyle düşünüyorum. Bir de cevabın için teşekkür ederim (:

• eved bu faktörde var tabi doktorumla daha detaylı konusmam lazım bu konuyu sanırım neyse teşekkür ederim.. hayırlı geceler.

• ilk defa bi psikologun 2. seansinda hastasina hastaneye yatmalsin dedigini duydum.Bence psikologu degistir.

• yatmalısın hastanede geçireceğin süreyi kayıp olarak değil kazanç olarak gör antidepresanla bir gün iyi olursun iki gün iyi olursun ama bu durum kalıcı olmaz haaytını etkiler yaşın daha genç tedavini ol hayatına temiz bir sayfa aç sorununu kököten çöz

Erkekler Ne Diyor 5

• hastanede yatman senin deli olduğun anlamına gelmez ülkemizde % 70 insanlar psikoloj sorunlar olduğunu anketler sonucu tv ler söylüyor bence hastaneye git yap ilac tedavisi felan kendini çok daha iyi hissetmeni sağlayacaktır eğer tedavi olmazsan o zaman gerçek hasta olursun

• Dostum senin işin psikologla değil psikiyatrla. Sen iyi bir psikiyatra görünmelisin bence

• ikisinede bakıyor doktorum teşekkür yrm için

• Öncekileri Göster
    • sağolasın dediklerini gözönüne alacağım tekrar teşekkür

• Umarım iyi olursun geçmiş olsun.

• ... Hastahane koşulları etkiliyeci olacaktır kararında,yanlış yapılacak bir yatım,seni daha kötü yapabilir.Seanslara devam etmen daha sağlıklı gibi duruyor.

• doğru diyosn bende kendime ona inandırıp daha kötü olmasından korkuyorum ama bakalım bir iki seans daha devam edip belki yatabilirm duruma göre

• Bnce yat hastaneye

• teşekkür cevap için..

• Yatmalısın

• teşekkür cevap için..

Yükleniyor...