Nasıl popüler ve havalı olunur?

çok sessiz bir insandım aslında öyle diyilimdir hemen ısınamıyorum dost ortamında falan çok konuşkanımdır.artık okulda öyle olmak istemiyorum okuldakilerle bir yıldır tanışıyoruz şimdi bu sene değişince alay ederler mi diye düşünüyorum nasıl muhabbet açıcam arkadaş edinicem herkes tarafından imrenilen, sevilen biri olmak istiyorum düşmanımda olabilir tabi ama kavga ettiğimde arkamda arkadaşlarım olsun istiyorum popüler olanlar tüyolarını verebilir mi öğretmenlerle de rahat konuşmak istiyorum bişi dersem kızarlar mı diye düşünüyorum nasıl davranmalıyım? lise sondayım bu arada.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• İnsanlar değişir, değişmek güzel neden alay etsinler ya da kızsınlar? Rahat olman yeterli ben de herkesle kolay samimi olmam ama bu kötü bir şey değil inan. İnsanların ne dediklerini fazla umursama. Herkes her şey hakkında konuşur. Bence kendini fazla zorlama, herkese kendini beğendirmek zorunda değilsin. Hele lise sondaysan enerjini ve dikkatini kendini insanlara ispatlamak için harcama, sabret çalış üniversiteye gir. İnan üni.de lisede konuştuğun kimseyi ne arıyor ne soruyorsun, senin için hiç bir öenmi kalmıyor. Üniversiteye gidersen oradaki rahat ortam zaten seni yeniden şekillendirecektir.

Erkekler Ne Diyor 6

• Herkesin bir popisi vardır. link

• :))

• hani derler ya insanlar zamanla değişir diye :) hepsi bir yalan insanlar değişmez değişemez, zaman değişir, hisler de değişebilir ama insanlar sadece değişmiş gibi davranırlar.İnsan 7sinde neyse 70inde de odur diye boşuna dememişler.

insan olgunluğa ulaştığı an herşey bitmiştir ondan sonra asla değişemez sadece değişmiş gibi davranır ama oda bir yerden sonra kendi değil başkası gibi gelir kendisine

• saol

• iyi o zaman sorun yok üni hayatına başlayıp kendi ayaklarının üstünde durama kadar olgunlaşmaya devam ;)

ama popüler olmak gerçekten insanın içinden gelmelidir çok arkadaşım var kız ne yapsa ona yakışıyor onu hoş gösteriyor ve bunun içinde uğraşmıyor gerçekten ama bazı havalı tipler vardır herkesin ilgisini üzerinde toplamak isterler bu tipleri pek seven olmaz zaten yanındaki arkadaşları bile arkasından dedikodusunu yaparlar genelde o yüzden..

Başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin ;)

• 18

• Öncekileri Göster
  • arkadaş... sana bi soru... bi teneke düşün... bu tenekeyi kumla doldurursan mı daha çok ses cıkarır, yoksa boşken mi?

• Yazdgm cümleyi yayarsan tevazudan da bahseder.

• şöyle felsefik sözler söyleyip etkili konuşmaya çalışmayın beceremiyorsunuz

• arkadaş edincem derken şaklaban olma zira ben zamanında oyle yaptım başım çok ağrıyor

• ewet

• hadi ya

• Dünya etrafımda dönsün tripleri.

''şöyle bir bak.. bütün yaşayanlar ölüyor.. yaşamana bak.

– nasıl?

– o “nasıl” senin kişiliğindir.''

özdemir asaf

• doğuştan gelen bir aura bu. kasma boşver. sen de sessiz bir insan ol işte ne güzel.

• aslında yararlı bile konuştun ilkten kızmıştım itiraf ediyorum ama şimdi teşekkür ederim

• var ya bence ondan. arkadaş ortamında dikkat çeken, eğlenceli biri olabilirsin.

kalabalıkta çekingensindir, kendini kontrol edemiyor olabilirsin veya.

bence şu çekingenliğinden kurtul. yani bir yerde filan çalış. ev ev gez, anket yap mesela.

• hayır bazen geldiği olur öyle ama çoğunlukla yok

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 5

• inan bana boş işler. şimdi hadi ordan be diyosun belki ama zamanı gelince çok iyi anlycaksın ne demek istediğimi. sen her zaman kendin ol. seni gerçekten seven öyle kabul eder zaten etmiyosada yol alır. bu tarz popüler ortamlarda kızların çoğu kaşardır. erkeklerde şimdi bundan ayrıldım hangisiyle çıksam hangisini yatağa atsam diye düşünmekten başka bişey yapmazlar. o yüzden hiç uğraşma böyle boş işlerle derim. kendine göre 2-3 arkadaş edin onlarla grup kurun,giyimine kuşamına dikkat et,kendinden emin bi duruşun olsun ve rahat davran çekingen olma.başka bişeye gerek yok.

• şuan aynen öyle yapıyorum zaten. çok teşekkür ederim samimi yorumun için.

• yapılacak birşey yok canım çünkü bu insanın yaşadığı aile ortamından kaynaklanıyor bence yani nasıl büyütülüyorsa oyle kalıyor kimse değişemem nasılsa o dur ..

• son 1 senen kalmış nasıl olsa üniversitede nasıl olsa arkadaşların olacak kendini orda değiştir. Üç senedir değişmemişsin son sene değişmenin pek önemi olmaz diye düşünüyorum. Derslerine çalış bende de biraz var sosyal fobi hemen herkesle kaynaşamıyorum ama yakın arkadaşlarımla da baya konuşurum, baya samimi davranırım. Ben lise üçe geçtim. 3-4 arkadaşım var samimi popülerliğim filan yok ama mutluyum. Üniversite de yap çevre derim.

• 18 yaş altı olduğumdan labilir

• geçtiğiniz sınıfı neden gizliyorsunuz ilginçsiniz valla:)

• teşekkürler

• Öncekileri Göster
  • Ben bunun için hiç bir şey yapmadım böyle geldm böyle gidiyorum sadece okuldada değil yoldan geçen birsine sorsan tanır nasıl başardım bilmiyorum nerde eğlence nerde delilik orda ben nerde yeni bir şey oda bende sanırım bu yüzden herşey kendi elinizde elinizdekileri kullanmasını bilin :))

• doğru

• Bendede aynı şey var. Tam kendimi değiştirme için bi hamle yapıyorum. Birisi çıkıp "artık gülmeye başlamış" veya "aa dili varmış bunun" gibi bi yorum yapıyor -.-' Yetti valla.

Ve bence kolay kolay değiştiremezsin aynı ortam içinde. Zaten 1 senen kalmış onunda yarısında gitmezsin okula zaten sınav sebebiyle. O yüzden üniversite için düşün bence nasıl başlarsan öyle gider. Şimdi birden değişirsen ya ortama girmeye çalışan kız damgası yersin millette yada kendi arkadaşların sana içten gıcık olur "sattı bizi popülerleşmeye çalışıyor" der. Diyosan fark etmez popüler olayım ben yinede diye bi tane popüler arkadaş edin yetiyor. Ben 2-3 sene önce öyle yaptım ciddende popüler olmustum ama sonrasında ortamlara girince ne işim var benim bunlarla ya diye düşünür olmuştum. Tabiki hepsi aynı değil ama havalıların birçoğu aynı. Rahat olmak ayrı havalı olmak ayrı birşey. Ben o popülerliği yaşadığım günlerden sonra dahada böyle şeylere kafa takmıyorum. Ortamlar sadece aşk üzerine kuruluydu. Sürekli sevgililerine bakan kızlar hakkında hakaretler edilirdi kavgalar çıkardı bende giderdim. Sen ... sın hayır sen ... sın muhabbetleri olurdu vs. Senin seçeceğin iş. Havalı olmak ortama göre değişir. Sizin sınıfın ve okulun popülerleri normalse olmayı deneyebilirsin.

• çok teşekkür ederim samimi yorumun için

Yükleniyor...