Şehir hayatını mı köy hayatını mı tercih edersiniz?

Aşağıdaki kriterlere göre şehir hayatı mı köy hayatı mı tercih edersiniz? Neden?

Köy hayatı için;

35 yaşındasınız Aylık 1000tl. geliriniz var köydeki ev size ait kira derdiniz yok, bahçesinde toprağınız çok verimli olduğu için her şeyi yetiştirme imkanınız var bahçenizin boyutu 200m2. yetiştirip sattığınız ürünlerden de para kazanma ihtimaliniz çok fazla(tabi düzenli çalışıp ilgilenirseniz)

Not iki kişi yaşıyorsunuz

Şehir hayatı için;

Yine 35 yaşındasınız, Aylık geliriniz 2000tl. eviniz kira ve ücreti 650tl. Düzenli olarak işe gelip gittiğiniz için yapacağınız ekstra iş yok, işinizde bir kademe atlamak için en az 10 yıla ihtiyacınız var aylık maaş artışısınız tefe-tüfeye göre hesaplanıyor. Her ay maaşınızın esiri bir biçimde yaşıyorsunuz ve dışarıdan gören sizi zengin sanıyor, ayrıca büyük şehirlerin vermiş olduğu sıkıntılı bir hayatınız var

Not: 2 kişi yaşıyorsunuz

Evet siz bu kriterleri göz önüne alarak hangisini tercih edersiniz?

Anket Sorusu

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• hepsinden biraz biraz iyi gelir sabah öğle akşam :D

ama köy hayatı her zaman iyidir

Kızlar Ne Diyor 36

• Şehir hayatı

• Şehir hayatı

• malesef ben sehir derdim .

• Kuşların ve ağaçların olduğu,sitersin olmadığı, sevgi ve dayanışmanın olduğu tamamen doğal ve samimi olduğu için tabiki köy hayatı... Çok isterdim hemde çok. Burda iki ağaç görüp hemen orada kurlup piknik yapılırken orada sınırsız yeşillik. Ne yaptın sen şimdi moralim bozuldu :(

• köy hayatı ses yok gürültü yok insanı yıpratan şeyler yok en önmlisi huzur yanıbaşında ..

• tabikide var soba üstnde kestaneler ohh mis bundan iyi hzuurmu var doğal yaşam yapaylıktan samimiyetsizlkten uzak

• Eskiden dah iriydik daha yağlıydık derimiz soğuk geçirmez kollarımız yorulmak bilmezdi şimdi hepsi atrofiye uğradı:)

• var ne olmş eskiden klimamı vardı:D

• Öncekileri Göster
  • ben koy hayatını tercıh ederdım lakın arada sehırede gıderım gezmeye:D

• tatil yapmaya köyleri çok seviyorum 1 hafta falan ama onun dışında şehirde yaşamak isterim :)

• kesinlikle köy..huzur en önemlisi

• köy hayati

• Kesinlikle köy hayatı,çünkü o daha huzurlu geldi bana göre

• Şehir hayatı

• ben anneanemlere her yaz sektırmeden gıttıgım ıcın ha kendılerı koyde yasıo bu arada o nedenle koy hayatına alısıgım ve bayılıyorummm tertemız hava mıss gıbı tertemız suu meyve agacları bostanlar baglar dıledıgını dıledıgın gıbı ye ıc hormonsuz hersey organık kendın yetıstırıosun suphye ne hacet...sonra ınsanlar koylerde daha sıcak kanlı oluo cunku herkes bırbırını tanıo sehırde kı gıbı aynı apartmnda bırbırıne yabancı ınsnlar gıbı olunmuo...vs vs daha coooook sey yazabılırdım ama vala parmkcıklarım agrır o kadar kı coookk sevıom koy yasntısını .) zaten de köylü kızıyım sayılır .)

• her ikisini de isterim dönem dönem

en güzeli orman ya da deniz kıyısında uzak olmak. uzak.

• köyde yasayamam alıştıgım ıcın. ama eger köyde dogup buyuseydım yasayabılırdım

• Beni köyümün yagmurlarinda yikasinlar..

Ama koyde yasayabilecek biri degilim sanirim.. Her iki yer de monoton ne biliyim ztn evde oturuyorm tarlalarla ugrasmaktansa sevdigim isi yapip mutlu olurum..

• 50-80 bin nüfüslük kasaba hayati, etrafinda yesillik ama alisverisini yapabilcek kadar yeterince market

• neyse o tarz birşey işte anla

• 50 bin kişilik olsa olsa İlçe olur.

• köyden iyisi var mı ya. istanbul doğma büyüme biri olarak köy doğallığını yerini new york bilr tutmaz.köydeki keçi yavrusunun pıtı pıtı sallanan kuyruğunu yirim:D

• şimdilik şehir iyi :) eğer çok para kazanırsam köy düşünürüm benim köyde istediğim yaşam 1000 tl ile olmaz modern köy hayalim :)

• Şehir hayatı

• B: Köy hayatı

• Şehir hayatı

• Köy hayatını tercih ederim

• Köy.

• Bu şartlarda sanırım köyü seçerim.

• köy görünümlü şehir hayatı..

• benzer ama o değil:)

• Ferrari görünümlü şahin gibi olmuş seninki de:) link

• Düşünmem bile tabi ki gider köyde yaşarım.

• ya herkes yok yeşillik yok rahat diyor ama köy hayatı için köy eğer alışık değilsen bi süre sonra inanılmaz sıkıcı.hep aynı şeyler.şehir hayatını öyle bi özlüyorsunki...

• ama şehir hep canlı

• şehirde de hep aynı şeyler yok mu?

• Köy hayatı

• kararsız kaldım sanırım şehir.

• Köy hayatı tabikide. Sessizlik,yeşillik, doğallık iyidir birde hayvan beslersin ohh miss

• Köy hayatını sırf bahçe icin seçerim.

• kendimi köy hayatına daha yakın buluyorum ama sivasın bir köyü değil marmarisin bir köyü :)

• valla hiiç bakmadan şıklara söyleyim, ben bu tercihi önceden yaptım.köy hayatı..ileride nasip olursa düşüncem bu yönde..istanbul da yaşam zor..stres çok fazla,yaşam kalitesi düşük bakmayın her imkanın olduğuna...ileride ufak bahçesi ve hayvanları olan bir evim olsun istiyorum..

• Köy hayatı

• Köy hayatı.Doğal,sakini,huzurlu...

• Ikiside güzel simdi sehir olarak türkiyede bir sehirse köyü tercih ederim :) ama bana özel viyanada yasammi köyde yasammi dersen viyanayi tercih ederim !

Erkekler Ne Diyor 27

• A: Şehir hayatı

• Köy hayatı daha güzel

• kızlar pek sevmez köy hayatını çünki hava atacak kimseler yok sosyal yaşam az

• istanbulda yaşıyorum ama emekliliğimde köy hayali ile

• koy hayatini cok isterdim, ineklerle ilgilenmek, tarlaya gidip calismak falan... ama uzun soluklu yapabilecegimi sanmiyorum..

• huzurlu bi hayat tabiki. boşver 1000 tl yi. 200m2 bahçede neler yapılır bilionnu sen? :D yeminle 2 seneye yan arsayı satın alırım :D

• sımdı sehır hatta daha hızlı bıle olmasını ısterdım ama evlenmıs olsaydım esımle huzurlu ve sakın olan koyde yasamak ısterdım

• Koy hayati zordur be. Sabahin korunde kalk ineklere yem ver, kuzulari disari cikar, ahiri temizle, tavuklarin kumesi temizle, bahceye su ver, avu temizle, traktorun lastik patlamis onu sok et, tamir et, eve gir yemek yap, ye. bulasik yika, ah belim basim ah oh gece oldu soguk oldu asagi in odun kir yukari cikar sobaya at...

seviyorum ama len... asigim koy hayatina...

• aynı yaşlardayız ben köyü tercih ettim huzurluyum cok kazanmasamda sinamaya tiyotraya gitmek gibi sosyal aktivitelerim olmasada 80,000 m2 tarlalarımla ilgileniyorum ayrıca burda bir fabrikada çalışıyorum şehirde aldığımın yarısı bile değil belki ama yetiyo artıyo hatta. çalışıyorum miss en önemlisi ne biliyomusun. sabah ve akşam trafik stresim yok. birde herkesi tanıyorum herkes beni tanıyor sokağa cıkınca en az 50 kişiyle merhabalaşıyorum ilişkiler daha sıcak daha samimi.

• Sehirdeki yasantilari.gorup imkanlar icinde imkansiz bir sekilde yasamak istemezdim. Yani koyu tercih ederim. Yani cahil.diye tabir ettigimiz insanlar varya onlar gibi.

• köy abi beni götürün köyüme

• Beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar dostum!

• istanbul hayati :p link uzaktan izliyoruz

• 25-30 yıl içinde 3000 dönüm arazi alıp içine köy görünümü versin diye her biri 10 dönüm üzerine 100 kadar eski osmanlı tarzı cumbalı-asmalı ahşap evler yaptırıp içinde yaşamayı düşünüyorum. Neden öyle bir köyde yaşamıyorsun diye soracak olursanız çünkü nüfus artıp yeni nesiller çoğaldıkça ev sayısı artık köy,ü mahalleye dönüştüreceğinden dolayı öyle bir yerde ölünceye dek yaşamak imkansızdır. Fakat o büyüklükte arazi senin olursa köyü köy olarak yaşatabilirsin fakat o kadar küçük bir köyde eğer topraklar senin değilse küçük bir köyde yaşamak hep hayalde kalacaktır. O malum 100 evi tekrar bana yada soydaşlarıma satılması şartıyla belki yabancılarada satabilirim. Mesela 100 evin her birini her şehirden 1 yabancı aileye satabilirm böylece 81 ilden 81 değişik insanlarla komşuluk yapmış olurum. ( adana-adıyaman-afyon-ağrı- ve diğer memleketin insanlarıyla komşu olmak kimbilir ne güzel birşeydir.)

• Dostum şehir hayatı cok ıyıdır ama koy hayatı mükemmeldir..

• köy hayatı tabi elektrik ve su sıktısı yoksa köy sakin sabah kokusu bile yeter

• Sehir ama buyuksehir,metropol falan

• Köy hayatı tabiiki

• Ben köy hayatını daha çok seven birisiyim.Bu nedenle köy hayatı derim.Nasıl olsa şehir hayatında çok yaşadık.Ancak 1000 TL az.

• Köy yerinde 200m2 bahçe çok küçük değil mi? Bir kaç dönüm olsaydı hiç değilse değişik meyve ağaçlarımız olurdu. Şöyle ayaklarımızı sokup serinleyeceğimiz kadar da olsa bir süs havuzu olurdu. Nerdeyse köy yerinde apartmana tıkacaksın bizi.

• köyün o sakinliği beni bir süre sonra delirtebilir alışmışlık var şehir hayatına ve köyü tercih etmem

• ben adanadan istanbul arnavutköy taşındım arnavutköy silivriye inan ne kadar büyük yerde oturursan dertler daha büyük oluyor çünkü hep senden daha lüks yaşıyanları göreceksin bence köy hayatı daha iyi

• ailem 5 yil once tanimadigi bir koye yerlesti gayet cok memnunlar 2 emekli maasi cok rahat yetiyor ve birikim icin cok iyi imkan yaratiyor. birde sehir hayatinin psikolojik ve saglik yonunden olumsuz yonleri var tercihim koy hayatidir sehirde dogmus buyumus ve yasayan biri olarak

• kesinlikle köy hayatı sevdiğin insanla

• iskoç ya da irlanda kırsalında yaşamak isterim

• bir de sarhoşken yokuş aşağı inemiyorum ben hızımı alamayıp yuvarlanıcam sanıyorum kaldırın şu kadehleri dingilin gözünün önünden :))

• hahaha o çok iyiymiş ya :) ağlama sebebi olarak duyduğum en gariplerden biri

• bir keresinde içip sarhoş olup neden ben irlandalı bir ailenin çoçuğu değilim diye zırıl zırıl ağlamıştım bu da böyle bir anımdır milyonlarla paylaşmak istedim :))

• Öncekileri Göster
  • ucuz sessiz olan cezbeder beni artık kafam kaldırmıyor

• Köy hayatı

Yükleniyor...