Islam ve mezhepler sorusu?

öncelikle şunu belirteyim niyet tartışma değil inanmayanlar mümkünse yazmasın sadece bir merakımı gidermek istedim şimdi gayri müslim bir insan... Daha Fazla

Güncellemeler:
mesela kurani kerimde namazin nasil kilinacagi belirtilmemis islami yeni kabul etmis biri nasil namaz kilsin

En İyi Kız Görüşü

• aslında mezhep diye bişey yok..bu yanlış bişey..sadece peygamberimizden sonra insanların farklı yerlere dağılmalarıyla kendilerine göre peygamberimizin sünnetini yerine getirmeye çalışmalarıyla ortaya çok farklı şeyler çıkmış..bunlarda günümüze böle mezhep olarak gelmiş..ben hanefi mezhebindenim ama yinede çoğu kurallara baktığımda her mezhepte doğru veya yanlış gördüğüm şeyler var.. bu yüzden yeni müslüman olmuş birine herhangi bi mezhebe sokmamak en iyisi bence..sadece allaha inansın onun emirlerini yerine getirsin.. ve peygamber efendimizin yolundan gitsin..

Soran beğendi
    • bende boyle.dusunuyorum ama ya yeterli degilse nereye mensup oldugunu nsail bilecek bu vatandas

• Öncekileri Göster
    • herkes yasasin ona bisey demiyoruz ama dusunsene ya yanlis seyler yapiyorsak hesap gunu nasil hesap vereceksin Allahim babam dedem boyle yapiyordu mu diyeceksin ben size atalarinizin dinine inanin diye mi yarattim.demezmi

• canım ben kendi mantılığımla yaşıyorum kimsenin aklıyla değil.. allah akıl vermiş başkalarına bakalım diye değil kendimiz yaşayıp öğrenelim diye..