Olan ve olmayan her şey kader midir?

iyi geceler arkadaşlar bir yerde duydum kesin ve net olarak olan ve olmayan herşey sizcede kadermidir? birşeyi çok istiyosunuz ve bunun içinde elinizden gelen herşeyi yapıyorsunuz fakat bu birtürlü gerçekleşmiyor? bu kadermi

Güncellemeler:
Teşekkürler arkadaşlar sizden ricam lütfen soruma tam puan verirmisiniz söz bende sizin sorunuza tam puan vericem :)) biraz geç oldu ama k. bakmayın artık

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• kader yaşayacağın herşeyin yaradana malum olması demektir. özgür irade verilmiştir. yaptığın iyi veya kötü herşeyden sorumlusundur. olsa da kaderdir olmasa da. ne yaşayacağımızı bilmiyoruz ki, bizim istediklerimizin sonucu iyi mi olur kötü mü bilmiyoruz sadece iyi olacağını düşünerek çabalıyor ve istiyoruz. sen elinden geleni yapmışsan ve olmamışsa vardır bir sebebi.

• SENLE BİZ DAAHA ÖNCE KONUŞMUZ

• kabul ette söyliym sonra çıkarırsın

• sakıncası yoksa seni böyle sıkan mevzu nedir ? kaderi sorgulamana neden olan ?

• Öncekileri Göster

Kızlar Ne Diyor 8

• evt bu kaderdir çünkü olacağın önüne geçilmez sen yolunda ilerlersin ama olmaz bu kaderdir , elinden geleni yapmadan sadece bekleyerek bişeyler olduğunda ise bu kaderimmiş demek yanlış olur

• öyle yapıyorum ama olmuyor dönüp dolaşıp aynı yerde buluyorum kendimi...

• eğer millete bakarak yaşarsak aslında yaşayamayız sen de kendi hayatındakilerle yaşamaya alışmaya çalışıbilirsin ama kendini sorguamana gerek yok sadece en iyi olanı yapmaya çalış yeter

• tabii orası öyle canım da milletin ne kadar kolay ve çabuk gerçekleşiyo herşeyi ben ise kendimi sürekli sorgulayıp duruyorum benim nerede yanlışım var diyeeee

• ewet kader bence cunku sen ne yaparsan yap kaderımde yoksa olmayabılır kaderinse er yada gec olur mutlaka

• Demişsin ztn

• aynen oyle

• ewet bence kaderdr sonucta hersey allahın elınde o ıstemezse bı yaprak bıle oynamaz kı

• Öncekileri Göster
  • Çizdiğimiz kader.

• daha kötülerinin olduğunu anlatmak isterken bu işlerden anlamayanların bile oldu gerçekleşti demek istedim..

• Kadere inanırım.Ama çizdiğim kadere inanırım.Cevap vermek için vermiyorum.Sana kötü gelen herkese kötü gelecek diye bir kaide yok.Sen önce bunu anlamalısın bence.

• ya iyi olursun yada kötü bunu ortası olmaz sırf cevap vermek için cevap veriyosun başına bi şeyler gelmeden anlamıyacksın herhalde...

• Öncekileri Göster
  • her insanın kaderi kendi elindedir.

• öyle yapıyorum başka yapıcak bi şey yok yanii yinede devam ...çalışıyoruz

• belkide daha fazla sabıra ihtiyacın olabilir mi ? yani beklemelisn..

• elinden geleni yapıyorsan vede bu gerçekleşmiyosa bu nedir ?

• Sorunu cevaplayan ok sevdiğim bi şarkı sözü vari;"Kim yenmiş kaderi duayla?"

• kader isimdir sadece.

• büyük olasılıkla.

• Yani bir iki kere deneyip olmayan bir sey kader degildir ama gercekten ugrasip elinden gelen herseyi yapiyorsaniz buna kader derim evet.

• hersey olacagina varir

• çevremdeki kişiler çok basit gerçekleşiyo herşeyi şanslı felan diyolar şans yok diyorlar bu nedir peki?

Erkekler Ne Diyor 8

• "Olduğu kadar, olmadığı kader" diye bir söz vardı...

• yüksek düşüncenin senin beyin tarzına göre yapabileceklerini bilmesi olabilir, mesesela bir farenin kaderini az çok bilirsin sen

• orası öylee...

• bişey okumadım

• yine düşünce gücü olaylarına giriyoruz arkadaşım o kitapları çok okudum ben...

• Olan olmayan herşey kaderdir. Ama öncelikle kaderin ne olduğunu bilmek gerekir. Kaderi bilmeyen, kader nedir? diye sorar. Kaderi anlamayan, kader midir? diye sorar. Araştır, bil ve anlamaya çalış.

• Evet

• kaderdir.

• Evet kaderdir ama kaderi yanlış yorumluyorsun sanırım, iraden var karar veriyorsun herşey senin seçimlerinle hayata geçiyor. Senin seçimlerin senin kaderin.

• Kader sadece senin vereceğin kararı allahn bilmesidir yani caferin sıçacığının sıçtıktan sonra ne yapacağının yazılı olduğu defter kitap yok

• sıctı cafer bez geitr

• zaten karar vermişim bu elimden geleni yapıcam vede yaptığımada inanıyorum

• bence değildir. o zaman mesela üç yaşındaki çocuğa tecavüz edip boğazını kesene de kader mahkumu demek gerekir

• soran hikaye işte la ne kader seçimi nedir len

• bir insan kaderini nasıl seçer?

• kaderinde kendi seçimi nedir hiç mantıklı gelmedi bana. ya sırf kader olsun ya seçimler.

• Öncekileri Göster
  • kader diye bişey yoktur,rüzgarda savrulan yapraklar misali yaşıyoruz hayatı

Yükleniyor...