İnsanlar niye böyle ön yargılı sabit fikirli oluyor ?

Günaydın arkadaşlar,

Bu insanlar niye böyle ön yargılı sabit fikirli oluyor ?

Kendi kusurunu görmüyorlar

başkasında hata arıyorlar

inançlıyım derler

Ama hatasız kul olmaz bilmezler

Adam atomu parçaladı

ama bunların ön yargısını ne bilim ne ilim

yok edemez diye düşünüyorum.

Sizin düşünceleriniz ?

Cevabın Var mı?

0/2000

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

En İyi Cevap

• İnsan kendi açığını kendi kusurunu kapatmak için başkasının açığına başkasının kusuruna saldırır ki kendi iyi yönlerini dillendirebilesin.

Bunun çok dinle inançla alakalı olduğunu düşünmüyorum ben İslamiyet hoşgörü dini iken günümüzde pek de hoşgörüye yakışır hareketler görmüyorum o koyu müslümanlardan. açık giyiniyorsan dinsizsin kapalıysan kara cahil muhafazakarın tekisin bunu bu şekilde algımıza yerleştirenler de çevremizdeki insanlar gördüklerimizden duyduklarımızdan bize öğretilen davranış şekillerinden başkası değil.

ve bu önyargı sabit fikir olayı sadece sorgulamamızı engelledikleri için soru sormamızı engelledikleri için başımıza geliyor hep.

Kızlar Ne Diyor 5

• Kendimden yola cikarak, arkadas benim gibi önyargili, sabit fikirli birisi varmiydi acaba diyorum :)

Suna bak, dövme yaptirmis, suna bak mini etek giyinmis, onu yapmis bunu yapmis,..

Neyse seneler gecti, ve ben MEHRIBAN - Dövmem var, Mini Etek giyorum, Götü basi aciyorum,.. Yemedigim haltlar kalmadi :D Ama artik kimseye ön yargili bakmiyorum, davranmiyorum :D Büyük Konusmamak gerek :)

• +1 evet arkadaşım

• benimki yazdi hemdeeee nasil :D

• yaşadıklarından bir şey öğrenmişsin :)))

yaşayıp yaşayıp

taksimetre boş yazanlar da var :D

• Her kırmızı rujluyu o*, her dövmeli adamı serseri sanan insanlarla oturupta ne tartışabilirsin ki? Onlara göre 2+2=5'se değiştiremezsin

• +1 fikirlerine katılıyorum

• 20li yaşlarn başında ve daha öncesnde fazla önyargılı biriydim. ama kim hakkında ne önyargım varsa benm de başıma gelince anladım ki eskiden çok gereksiz biriymişim.

• Oyle insanlara ayna versen kendi yaptiklarini izletmek icin genede bu inatlarindan vaz gecmez..yinede yanlislarini gormezler..

Bilmiyorum ama belki yetistirilme tarzindan oluyor..

• Peygamber efendimiz bu yüzden beyinlerdeki putları yıktı önce,bu arada kast ettiğin bensem tekrar özür dilerim.

Erkekler Ne Diyor 5

• Gunaydını geçtik su an, tunaydındayız .selam kardeşim. ön yargı kısa bir kelime olmakla birlikte açılımı sayfalarla yapılabilcek izahatı derin bir konu..o kadar vaktim yok işdeyim

Kendimce kısa özetlemeye çalışayım:D

Hiç bir zaman son söyleyeceğin sözü başta söyleme,

Hayatta tükürdüğünü yalama.

Önce kendini eleştiri sonra başkasını biçimlendir.. eskiler buna( iğneyi kendine cuvaldızı başkasına batır derlerdi.

Ve en sevdiğim şekilde son açıklamamıda yapayım.Hatalı sollamaya kalkarsan 5 mereden fazla yol alamazsın :D ya carparsın yada carpılırsın

• o ortak arkadaşın her tavsiyesini dinle..değer bence..

• Allah razı olsun dostum

Ortak bir arkadaşımızın tavsiyesini dinledim :)

Eüzü besmele çektim sabah

Hakikaten bismillah her hayrın başıdır.

• yahu bu gün sağından mı kalktın kelam ağzından eksik oluyor alsan benden +5 ananın aksütü gibi helal olsun ...

• Öncekileri Göster
  • örneklermisin

• bu neden bana baktı diyerek ,kediyi kastettim gibi birşey olmuş onun için sordum dert etme

• seni yargılamadığımı söylemiştim

sadece soruların hakkındaki fikrimi söyledim

saygı çerçevesinde herkes istediği soruyu sorabilir

bu kadar dert edeceğini bilsem bir şey demezdim

• hadi new bir örnek ver ama

• Öncekileri Göster
  • Fikri sabitim. Her ne kadar verch, chemi, lusa, hollandali, pekkom falan olsa da, ben dahil bu sitedeki herkes andaval.

• andaval deyince daha bir sevimliyiz sanki

• andaval ne demek :))

aptalın felsefi açılımı mı :)))

• Einstein boşuna dememiş ön yargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zor diye

• +1 aynı fikirdeyiz

• Ben de sabit fikirli insanlardan oldum olası nefret etmişimdir Zümrüd-ü Anka dostum. :) Cehaletin belirtileri diye düşünüyorum.

Yükleniyor...