Ettiginiz dualar kabul oluyor mu?

Bu zamana kadar hangi dilekleriniz gerçekleşti dua ederek?

Güncellemeler:
Inancı olmayana saygım var tabi. Benim inancım sonsuz ama dualarım kabul olmuyor gibi.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• İstenilen şeyin olmaması, duanın kabul olmadığını göstermez. Onun için duaya devam etmelidir! Duanın kabulünün gecikmesinin başka sebepleri de vardır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:(Mümin dua edince, Allahü teâlâ, Cebraile, "Ben onu seviyorum, isteğini hemen yerine getirme!" Facir, [günahkâr] dua edince de "Ben onun sesini sevmiyorum. İsteğini hemen yerine getir" buyurur.) [İbni Neccar]

Erkekler Ne Diyor 19

• Keşke olsa ama yinede vaz geçmiyorum.

• evet oluyo birini bu şekilde unuttum vede inanarak ve geçekleşeceğine inanarak dua ettim...

• bilmıyom yahu..

• Dua motivasyonunu arttırır sadece. olan bu.

• hiçbiri...

• Her dua kabul olacak diye bir kaide yok.Bazı dualar kabul olur bazıları olmaz.Eğer herşeyin hayırlısını istiyorsan Allah onu nasip eder.Ama illa bu olacak dersen hayrını şerrini düşünmeden istersen Allah onu da nasip eder ama hayırsız olunca hatayı kendinde araman gerek.Dua ederken senin için hayırlı olanı iste gerisini Allah'a bırak.Kabul eder veya etmez buna da şükretmek lazım..

• hiç bilinmez o

• dua bi iş yaparken işi kolaylaştırır. Allahın izni olur...

• Şimdi sevgili kardeşim öncelikle dualarım kabul olmuyor diye düşünmemeli. Müslümanın her duası kabul olur ancak şöyle bir hadis var : " Haram yiyenin kırk gün duası kabul olmaz. " Ayrıca beş vakit namaz kılmayan birisinin de kolay kolay duası kabul olmaz diye biliyorum ama Rabbim yine de çok merhametlidir ve ondan şüpheye düşmek iyi değildir. Duam kabul olmuyor diye hayıflanınca da iyi olmaz. Çünkü kişini duası dört şekilde kabul olur : 1-) İstediğin aynen verilebilir2-) İstediğin senin hakkında hayırlı değildir ve bir zaman sonra daha iyisi verilir.3-) İstediklerin verilmeden önce ettiğin dualar günahlarını affettirir4-) İstediklerin verilmez ve onun yerine sana cennette nimetler tahsil edilir. Onun için sakın dualarım kabul olmadı deme. Sen Allah'a nasıl yaklaşırsan O da sana öyle yaklaşır. Belki de karşılığını ahirette alırsın, biz onu bilemeyiz. Cennete de gidersen inşallah sakın orada nimetleri sana verince şaşırma. " Ay ben bu nimetleri kazanacak ne yaptım, benim hakkım değil ki " böyle şeyle söyleme. Karıştırma işte orasını keyfine bak. :)

• gandhi derki : inançlarım ve dualarım olmasa ben çıldırırdım o yüzden herkes inancına göre dua etmesi lazım mutlaka.

• Senin Saygın Var Adam Bana Köpek DediyaYasalarda İfade Özgürlüğü Biz Ateistleri Rahar beyanat Hakkı veriyor aşşağıdaki ne hakla bana köpek atıfında bulunuyor,senin dinin bumu kuran okumas namaz kılmazsın 2 yıldrı ateistim kur'anı hatmettim 5 vakit namaz kıldım sonradan gerçekleri görünce dinsiz oldum sanane be adam sanane sen hayatında 5 vakit namaz kıldınmı biz ateistler mürted'iz mürted eskiden müslüman demekdir cahilliğin lüzum yok

• Yorumum ''Dua ile bir şey elde edemezsin'' diyen gizlinin aynısından.

• oluyor şimdi de ediyorum. haydi bismillah.

• İşin gereğini yaptıktan sonra gerisini Allah'a havale ediyorum,şükürler olsun ki her istediğimi elde ettim.

• olmuyo lan oluyoooo :(((

• Tanrı Varmıki Dualar Kabul Olsun Olsaydi, Çok Dua Ediyoruz Niçin Kabul Olmuyor"Demek Allah Yok"

• evet olmuştu Teşşekürler Allahım

• bana da dua edin :(

• dua ile birşey elde edemezsintüm dunyadaki müslümanlar dua etse tek bir kibriti yakabilir mi?

Kızlar Ne Diyor 17

Yükleniyor...