Kendimi nasıl sevebilirim? Kendini sevmek nasıl bir şey?

Gizli Üye
Bir söz var ya hani kendini sevmeyeni kimse sevmez diye işte ben kendimi sevemiyorum bi türlü bunun bi çok nedeni var babamın beni doğduğum günden itibaren sevmemesi hayatım boyunca hem fiziken hem manen aşağılaması insanların içinde herzaman rezil etmesi mesela... Küçükken çok zayıftım ve psikojim çok bozuktu sınıf arkadaşlarım benimle iskeletor diye dalga geçerlerdi aralarına almazlardı birbirlerine iter sözüm ona oynarlardı.. Bir gün sınıfta ders anlatan fen hocama durduk yere baba diye seslendiğimi bilirim doğruca rehberlik hocasına tabi.. Gözüm çoğu zaman mor giderdim bir gün müdür yardımcısı babamı tehdit etmişti eğer bu çocuğa bir daha dokunursan seni polise şikayet ederim diye sorduklarında utancımdan kapıya çarptım merdivenden düştüm gibi şeyler söylerdim ama hiçbirzaman kalıcı bir çözüm olmadılar tabi... Şu itilip kakılan çocuklardan biriyim ben de acıların çocuğu misali :)

Gelelim sorunuma; ben tüm bu yaşadıklarımdan dolayı hiçbirzaman özgüven kazanamadım kendimi sevemedim kendini sevmek nasıl birşey? Ben sevilmek için hep kendinden taviz verenlerdenim egoist olamama gibi bir problemim var bir de aşırı sinirli olabiliyorum zaman zaman

Lütfen bana acımayın veya sana üzüldüm gibi şeyler söylemeyin direk bunları aşmak için ne yapabilirim kendimi nasıl sevebilirim? Bu konuya odaklanın lütfen...
Kendimi nasıl sevebilirim? Kendini sevmek nasıl bir şey?