Dövme yaptırmak günah mı?

Dövme yaptırmak günah mı? Bazı hocalar evet diyor bazıları hayır. Merak ediyorum düşünceler neler? :S

En İyi Kız Görüşü

• günahını bilmeden yaptıran için çıkarma mecburiyeti ve bır gunata yoktur dıye bılıyorum cunku canının acıması artı bır ezıyet olur fakat eskiden ates ve duman hısıyle insanların vucuduna sekıller yapmasını Peygamberimiz s.a.v onaylamamıştır ve bu dönemdede Nihat Hatipoğluda bu kişilere dahildir bildiğim kadarıyla günahtır hükmü var vucda yapılan sekıllerle ılgılı hadısler var ararsan ınternetten bulabılırsın ben çok sert yani lanet olsun tabırınde bir söz hatırlıyorum ama kesin hüküm söyleyemem ALLAH bilir bu yüzden araştırmanı tavsıye edıyorum.

Ama bana göre muallakta kalmış bir konuyu hiçbir mecburiyetin olmadıgı halde yapmak tehlikelidir bu konu muallaksa ondan bi problem vardır deyip uzak durmanın faydası daha büyük sanırım çünkü bende dövme istiyorm ama yanaşmıyorum bilgli insanlara güvenıyorum

• ayrıca Peygamberimizin s.a.v onaylamadığı birşeyi ister mi insan düşünmeli

• Öncekileri Göster
    • En iyi cvb ben yazacaktim vazgectim bu arada nancy agram foton fena degilmis :)

• svcngzmli teşekkür ederim canım :)

sanada teşekkür ederim gurbet kusu evet fotoyu bende begendıgım ıcın koydum :)