• Sor
  • Bence

Psikolojik yutkunma güçlüğü çekiyorum..

Arkadaşlar 2 haftadaır psikolojik yutkunma güçlüğü çekiyodum ama 4 gündür falan çekilmez hale geldi hiçbişey yiyemiyorum açım ve ölücembu durum beni çok yıpratıyor 2 lokmayı çiğneyip yutanları kıskanı oldum nerdeyse çok kötü bi durum psikolojik olduğunu biliyorum ama biraz akıl verin napıyım yalvarırım :(((acil yardim edin lütfen!

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• bak süt iç sonra süte ekmek bisküvi felan karıştır yut yavaş yavaş geçer bende de olmuş tu bir aralar öyle geçti

• ne kadar sürede geçti?nedeni ne olabilir?

• süt ü yutmaya alıştım sora sütlü ekmeği yutmaya sonra geçti ama acele etme nedeni bilmiyorum ama insan sakız yutamaz ya öyle oluyor du

• teşekkrler bunu denemeye çalışıyım umarm işe yarar

Erkekler Ne Diyor 9

• insan psikolojisinin savunma sistemidir bu durum.kafana takmış olduğun her hangi bir problemin varsa ve üstesinden gelemiyosan ve bunu düşünmekten de üzülüyosan beyin senin dikkatini başka yönlere çekmek için vücudunda yara bere, kalpte çarpıntı, ağızda kuruluk veya işte şu anda yaşamış olduğun gibi yutma güçlüğü şeklinde dikkatini başka yönlere çekmek için böyle bir savunma mekanizması kullanır.bence bu yutma güçlüğünden çok buna sebep olan o problemini bul.unutma problemler çözülmek içindir...

• yahu burda zaman harcayacagina doktora gitsen daha dogru olmazmi sence ?

• bu tür bişeyi 2-3 yıl önce haberlerde gördüm dr.da bişey yapmıyo psikolojik diyip eve gönderiyo

• Bir arkadaşımın eşi de annesini kaybettikten sonra aynı senin gibi oldu İstanbulda hastanede 2 ay tedavi gördü ve düzeldi

• ayda kaç gün-kaç saat tedavi gördü?bu arada kaç yaşındaydı?

• psikiyatr dan yardım al acilen

• Bak ALLAH öyle bi şekilde yarratmıski insanları yutkunduklarında küçük dili hemen soluk borusunu kapatıyo ve ordan birşey geçemez için rahat olsn:D

• aynısı küçükkken bendede vardı zamanla gecer düşünmemeye çalıs

• tam düşünmeym diorm birden aklıma geliyo

• sana bir tavsi bilgisayar oyunu oyna o sırada arada 1 2 parca kek kurabiye cips falan yada daha organik bişey ye ben oyun manyagıyım ya bak görcen işe yarayacaktır

• sorun burda tam unutmuş oluyorum yutacak sırada aklıma geliyo bigün çok yemek yiyo gibi boğulcam :o

• yutkunmakta göz kırpmakta ne büyük nimetler yarabbim eksikliğini göstermesin... Acil şifa diliyorum ve bu durumdan kurtulmanı ümit ediyorum

• valla basit gibi geliyor ama çok büyük nimetlermiş korkunç bir durum

• soru detayını o kadar yazmışsın hemen kaydet, sorun silinebilir. büyük harfli çünkü :)

Kızlar Ne Diyor 9

• canım pskiyatriye bi git.

• sorun daha büyümeden dr.a görün kendi kendine yapabileceğin tek sey belli zaman aralıklarıyla ağzına tek ufak lokmalar halinde bişey atıp yutma rekleksini tekrar kazandırmak olabilir ikinci lokma için zorlama aradan zaman geçtikten sonra tekrar bir lokma at ağzına

• sitiyofobi psikolojik destek almalısın

• psikolojik konularda doktorun pek etkisi olacağına inanmıyorum çünkü bu kişinin kafasıyla alakalı,obsesif bi durum

• anlamsızlaştırmaya gerek yok, direk psikolojik yazsanda olurdu

• zaten amaç yardımcı olması seni buna inandırma zaten kendin inanmazsan tedavide işe yaramaz hasta doktor iş birliği yapar bu durumlarda

• arkadaşım psikoloğa git onlar eft ve başka tekniklerle bu sorunun üstesinden çok kolaylıkla gelebiliyorlar birkaç seansta çözülür işin.

• Merhaba bu sorun için ben tecrübeli biiri olarak size yardımcı olayım. Bende daha önceden boğazıma lokma kaçıyordu saçımı yıkattırırken kuaförde ağzımdaki lokmayı unutup başımı yıkamakmiçin yerleştirdim ve nefessiz kaldım. Snra aklıma geldikçe yiyemedim. Durumun psikolojik olduğunu kendime hissettirdim ve zamanla geçti. Daha sonra tekrar yerken boğazıma takılmış kaçıyomuş hissiyle panikledim ve bir süre yemekten kesildim. Meğersem reflü yutkunamama yapıyormuş. Hatta nefesin kesiliyormuş baskıdan kalpte ağrı hissi veriyomuş. bir baktırun reflü varsa ilacı kullanın sonra durumun psikolojik olduğunu göreceksiz. Yanş var olan bir rahatsızlığı paniğe çeviriyoruz. Ama o rahatsızlık geçince (reflü, ülser vb). Snra psikolojiyi yeniyoruz. Birde tavsiyem günde 3 kez 5 er dk sakince diyafram nefesi alın. Hem panik atak hem reflü bitecektir. Ben mutluyum artık sizde olun :)

• arkadaşım öncelikle bu sorun psikolojik olucağı gibi sağlık sorunuda olabilir. yutkunma güçlüğü olarak bir hastalık var doktorada gitmelisin sorun sadece psikolojik olmayabilirde

• sevgili kardeşim. öncelikle geçmiş olsun. ben bu dertle 10 yıldır uğraşıyorum. bi çare bulamadım gitmediğim psikolog,içmediğim ilaç kalmadı. bir türlü iyileşemedim. siz yazalı 3 ay olmuş . eğer ki şifasını bulduysanız lütfen yazın inşallah iyileşmişsinizdir. syg.

• Tıptaki karşılığı fagafobidir, biraz araştır, başa çıkılamayacak bir şey olduğunu sanmıyorum.

• Ben de ilaç yutamıyorum sanırım bu onun gibi bir şey olmalı, zor. sıvı şeylerle karışımlaştır ve öyle dene.

Yükleniyor...