Tetanoz aşısı olmalı mıyım? Ayağıma tel battı, korkuyorum.

brkfng
Bu sabah üstümü değiştirirken ayağıma bir cisim battı. Hemen elimle çıkarttım, yaklaşık 2 cm boylarında bakır bir teldi. Hemen hemen yarısına kadar ayağıma saplanmıştı ve biraz da kanadı. Bende hemen sıcak suyla sabunlayıp dezenfekte ettim. Şu an biraz sızlıyor ama aşı olup olmamak konusunda kararsızım.

Şöyle ki; çocukken çok evhamlı bir çocuktum, ergenlik çağına kadar en az 3-4 defa tetenoz aşısı oldum diyebilirim.Neredeye her bir yerim yaralandığında doktora gidip aşı vurdurururdum. Bir ara arkadaşlar arasında alay konusu olmuştu fazla aşıdan beynin sulanacak diye. :) Şuanda 21 yaşındayım en son 2009 kasım ayında köpek ısırmıştı ve acil serviste tetanos aşısı olmuştum. Şimdi tekrar aşı yaptırmalı mıyım? açıkcası tekrar yaptırırsam bu seferde fazla gelir yan etki olursa diye korkuyorum.
Güncellemeler
+1 yıl
lütfen yardım edin
Tetanoz aşısı olmalı mıyım? Ayağıma tel battı, korkuyorum.