Depresyon ilaçları zararlı mıdır?

prozac depresyon ilacı kullanıyorum zararlı mıdır?daha doğrusu depresyon ilaçları zararlı mıdır?kullanmamak daha mı iyidir?


0|0
21|28

En İyi Erkek Görüşü

 • Dünya üzerinde zararı olmayan, yan etkisi bulunmayan, her yuttuğunuzda size zarar vermeyen bir ilaç maalesef henüz yok. Fakat; her ilaç zarar verdiğinin katlarca fazlası fayda da sağlıyor. Bu yüzden, yerinde ve kontrollü ilaç kullanmak tabii ki faydalı ve işe yarardır. Fakat doktor kojtrolü dışında, aşırı dozda yada yetersiz miktarda ilaç almak, faydadan çok zarar getirecektir.

  İnsanlarımız depresyon ilaçları adı altında bilnen ve bilinmeyen tüm antidepresanların zararlı olduğuna, tehlikeli olabileceğine inanıyor, prozac depresyon için verilen en hafif yatıştırıcılardan biri, ayrıca dünyada kızların en çok kullandığı antidepresanlardan da biri, disforik bozukluk nedeni ile. Bu arada disforik bozukluk regly öncesi kızların yaşadığı şu öfekeli, memnuniyetsiz, sıkıntılı ve üzüntülü sinir bozucu hallerine denir. Ki o yüzden kızlar tarafından tercih edilir.

  Ayrıca obsesif – kompülsif bozukluk içinde yaygın olarak kullanılan orta sınıf bir ilaç yan etkileri her antidepresanda olduğu gibi mevcut, ama öyle anlatıldığı kadar da zehirli bir ilaçta değil , yani kullanımında çok abartıya kaçan miktarlarda alınmadıkça sağlığı yada zihni etkileyecek bir ilaç değil.

  Diğer antifepresanlarda öyle, uzman bir hekim tarafından verildiğinde bu gerekli görüldüğü için verilir ve dendiği şekilde kullanılmalıdır. Yoksa tabiki zararlı olabilirler. Sen 20 kapsül ıuyku ilacını peş peşe yutarsan tabiki zararlı olacaktır. Bunun gibi, bence kontrollü ilaç kullanımı zararlı değildir.

  Bu arada prozac demişken, bu ilacı almdan önce:

  karaciğerde siroz

  böbrek hastalığı

  diyabet (şeker hastalığı)

  nöbet geçirmek veya epilepsi

  bipolar bozukluk (manik depresif bozukluk)

  hap bağımlılığı veya intihar düşünceleri öyküsü

  gibi şikayetleriniz varsa kesinlikle doktorunuza bildiriniz. Bu çok önemli.

  0|0
  • Şikayet

   teşekkür ederm peki prozac kilo aldırır mı?

  • Şikayet

   10 kişiden 2 kisi kilo alma problemi ile şikayetçi oluyor. Bunun sebebinin kesinlikle ilaç olduğu da söylenemiyor. Belki bir etken maddesi tetikliyor olabilir belkide rahatlama etkisi ile biraz fazla kaçırıyorlar yemeği. Benim bildiğimse prozac kilo aldırmaz söylendiği gibi.