Bunalımdan çıkma yöntemleri nelerdir?

Yeni okulunuz bitti yada işten çıkarıldınız... sürekli aynı şeyleri yaptığınızı asosyal, kendinizi işe yaramaz aciz olarak hissdiyorsunz.. Bu buhrandan çıkmak için iLk ne yapardınız.. Kendinize neyle meşgul olurdunuz ?

Güncellemeler:
Temizlik yaptım kendimeee geldimm , hımbıllıktanda kurtuldum , çok güzel bir terapiymiş :D

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• saz çalma yada müzik dersi şan dersi falan al derim. beste yap sat.olamazmı yani.yada internet sitesi yaptır onunla meşgul ol. yada bir işe gir çalış. yada konşunun kızına elbise bakmaya gidiyoruz diye çık ve eğer istanbulda oturuyorsan eminönünden 2.boğaza kadar gidip gelen orta boy gemiler var vapur tarzı onalara bin.eğer elişi biliyorsan elişi ör yada bilmiyorsan elişi öğren. yada halk oyunlarına katıl ve 12 oyun öğren. koskocaman kadınsın gittiğin her yeri söylemek zorunda değilsin.ailenin güvenini sarsma yeter.

Erkekler Ne Diyor 13

• bu saatte ne temizliği ya üşeniyorum zaten sıcak...

• önce iç sukunetimi yakalayıp kafamı dinlerdim. içinde bulunduğum duruma kuşbakışı uzaklardan bakardım. sanki başka birinin halini seyrediyormuş gibi... sonra zihnimde bir hedef belirlerdim. evet bir hedefim olmalıydı. küçük ya da büyük. sonra o hedefi gerçekleştirmek için gereken en küçük adım neyse onu atarak başlardım. sonra diğer küçük adımı atardım.

• hahhaa ;)

• "güncelleme" çok güzel, sizin adınıza sevindim :D

• işkura kayıd olur, bi yandan hem ordan haber bekler biryandanda kendim iş arardım... bunalıma neden gireyim ya hep böyle gidecek değil ya derdim...

• spora basla

• Yeni bir sevgili yeni bir iş arardım evimde sandalye koltuk flan fiğlan yer değiştirirdim gibi gibi

• idda oyna maç izle eğer kupon tutarsa kendine güvenen özgüveni yüksek biri olacaksın :)

• bence sen kaşarla evlen ve daha büyük bir gerizekalılık yap :) futbol coşkudur zevktir senin dediğin fanatizm, holiganlıktır, bir spor müsabakası izleyip bundan zevk almanın kime ne zararı var o futbol sayesinde binlerce insan evini geçindiriyor binlercesi sıkıntılarını unutuyor bir nefes alıyor, futbol takımlarının başarısı ülkenin tanıtımı oluyor ülkene ekonomik fayda sağlıyor, daha bi sürü şey var ama sen ne anlarsın

• futbola saplanıp kalmak geri zekalılığın en büyük alametidir. ya oğlum gördünmü adam 100 milyon dolara 5 yıllık imzayı çaktı be.oğlum adam gol makinası gol gol. burası kadıköy burdan çıkış yok. 5 atıcaz abicim beş. şimdi sana soruyorum bu şişirme lafların kime ne faydası var.boş ve kuru gürültü değilde nedir. alınan 100 milyon dolar onun cebinemi giriyor. adam gol makinası olabilir o golleri mecbur kaldığı içinmi atıyor yoksa ahmete mehmetemi atıyor. topluma getirisi ne.? iddaa en büyük şikedir.

• maaşını gs lazıo maçında gs ye basıp ocağını batır demiyoruzya zevkine bişeler yapmaktan bişe olmaz, kumarbazlık farklı birşey, maçlarla ilgilenmek kendini bu tür zaman geçirici şeylere vermek kafayı rahatlatır para kazanmak için oynarsan zengin olmak için oynarsan zaten olmazsında kumarbaz olursun zevkine bi kaç maça bakmaktan bişe olmaz, namaz kılmamak oruç tutmamak ibadet etmemek yalan söylemek sözünde durmamak kısaca tüm günahlar münafıklığa alamettir

• Öncekileri Göster
  • çiçek filan ekiyorum.çiçekleri sulamak,büyüdüklerini görmek,dünya ortamına kendi emeğinle bir unsur yüklemek...seni duyan ama hayatın hakkında kompozisyon yazma meraklısı olmayan,hiç konuşmayan dinleyiciler;yani çiçekler...severim onları.

• okul veya iş değil geçmişi özlemek eskileri özlemek bunalıma sokuyor beni ve bu durumu henüz çözebilmiş değilim.

• inadına tembellik yap.sıkılana kadar.sonunda elbetki bir yerden başlar hayat.bu sürede uzun olmaz merak etme

• :)

• 19 yaşında hayatı çözen adam<3

• hayattan çıkmak bunalımdan çıkarır bak

• Hedefe odaklanan, yolsuz kalmaz. Yolsuz kalmayan sürekli hareket halinde olur, muhakkak gittiği yollarda dönüşler olur, devrilmemek için direnmeye çalışır. Kaza yapmamak için dikkat eder. yani sürekli meşgul olur. Sürekli meşgul olunca da bunalıma girmez. Girse bile çok çabuk çıkar.

• İNsanın her zaman başka bir eylem planı olmalı benim seneye okulum bitiyor mesela bir kaç tane önümde yol var birisi olmazsa diğeri.. Yani testi kırılmadan önlemini almak lazım

• Evet fakat bu yolları açabilmek için çok çalışmak lazım çok okumak çok donanım sahibi olmak laızm

• çok doğru söylüyorsun

• bence puzzle yap uzun saatler geçirebilirsin onun başında eğer o tür hobilere karşıda meraklıysan dalar gidersin zamanın nasıl geçtiğini anlamassın :)

Kızlar Ne Diyor 4

• arkadaslarla blusma hareketlı muzıkler dınleme suraklı ev temızlıgı blasık cok ıdeal kafa dagıtıcı yontemlerdır :)

• genelde günü kurtaracak seyler yapıyorum. ama baktım taşıyamayacak duruma gelmiş biriktirdiklerim,başka şehirdeki arkadaşlardan birine gidiyorum kafa dağıtıyorum. çok iyi geliyo cidden.

• ııyy hiç sevmem temizliği beni daha da bunalıma sokar o

• neden işe yaramaz. tembellik edip bir şey mi yapmıyorsun yoksa çabalasan da olmuyor mu?

• kendine yüklenme. ilk önce iyi hissetmek için keyif verici ve basit bir şeyler bul, yap. iyi hissetmeye başladıktan sonra yavaş yavaş yapman gerekenlere başla.

• içinden kurtulamadıgım bir tembellik içerisindeyim

• Boğulana kadar toblerone.

• çikolatayı hiç sevmem ama :(

Yükleniyor...