Astsubay nasıl olunur?

nişanlım askerliğini astsubay olarak yapmak istiyor. bunun için izleyeceği yol nedir? askeri meslek yüksekokuluna gidip ordan mı astsubay olması... Daha Fazla

Güncellemeler:
galiba onun demek istediği asteğmen. benim asıl sormak istediğim şey evlilikle ilgili olan kısmı. onun yapmak istediği 12 ay maaş karşılığında askerlik yapmak. galiba asteğmen oluyor bu. fakat okulun panosuna asılan şartlarda askeri meslek yüksekokulunun şartları yazıyormuş. ben de anlamadım ki bu nasıl iş. sanki başka iş yok memlekette. astsubay veya asteğmen herneyse evli olmak bunlara engel mi?

En İyi Erkek Görüşü

• bir insan askerliğini astsubay olarak yapamaz..astsubay olabilir.zorunlu askerliği astsubay olarak yapamazsın..

gelelim astsubay olmaya...lisans mezunlarından astsubay alımı oluyor...kara kuvvetleri,deniz kuvvetleri,jandarma,hava kuvvetleri vb.sitelerinden takip etsin ilanları.bazı dönemler alımlar oluyor...sınavlarına giriyorsun kazanırsan eğitimden geçiyorsun...sonra astsubay olarak atanıyorsun...bu sekilde lisans mezunu ve astsubaylığa girip kazanan ve astsubay olan arkadaşım var...

ayrıca subaylığada basvurabilir..genelde sözleşmeli olarak alıyorlar subayları...kuvvet komutanlıklarının sitelerini düzenli takip etsin...