Astsubay nasıl olunur?

nişanlım askerliğini astsubay olarak yapmak istiyor. bunun için izleyeceği yol nedir? askeri meslek yüksekokuluna gidip ordan mı astsubay olması gerekiyor? kendisi lisans mezunu(4 yıllık). okulda asılan panoda gördüğüne göre evli olmaması gerekiyomuş. böyle bir şartı var mı astsubay olabilmek için?

Güncellemeler:
galiba onun demek istediği asteğmen. benim asıl sormak istediğim şey evlilikle ilgili olan kısmı. onun yapmak istediği 12 ay maaş karşılığında askerlik yapmak. galiba asteğmen oluyor bu. fakat okulun panosuna asılan şartlarda askeri meslek yüksekokulunun şartları yazıyormuş. ben de anlamadım ki bu nasıl iş. sanki başka iş yok memlekette. astsubay veya asteğmen herneyse evli olmak bunlara engel mi?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bir insan askerliğini astsubay olarak yapamaz..astsubay olabilir.zorunlu askerliği astsubay olarak yapamazsın..gelelim astsubay olmaya...lisans mezunlarından astsubay alımı oluyor...kara kuvvetleri,deniz kuvvetleri,jandarma,hava kuvvetleri vb.sitelerinden takip etsin ilanları.bazı dönemler alımlar oluyor...sınavlarına giriyorsun kazanırsan eğitimden geçiyorsun...sonra astsubay olarak atanıyorsun...bu sekilde lisans mezunu ve astsubaylığa girip kazanan ve astsubay olan arkadaşım var...ayrıca subaylığada basvurabilir..genelde sözleşmeli olarak alıyorlar subayları...kuvvet komutanlıklarının sitelerini düzenli takip etsin...

Erkekler Ne Diyor 9

• benim peder astsubay ben de yedek subay olarak yaptım. 12 ay maaş alamaz 9 ay alır. acemi eğitimi ne kadar kısa sürerse o kadar cabuk maasa baglanır en fazla 10 ay maaş alabilir. doguya gıderse daha fazla maası olur. 500 600 lıra sadece tazmınat alır maastan ayrı.astsubay olarak askerlık yapamaz. 4 yıllık mezun degılse kesın er olur. sallamıs nısanlın

• asteğmenlik için okulun panosuna birşey asılmaz.askere gideceğin zaman ya kısa dönem gider yada asteğmen olarak.bu onun elinde değildir...ordu seçer.kısa dönemde cıkabilir asteğmende...ne asteğmenliğin ne astsubaylığın nede subaylığın evli olmama veya evli olma gibi bir şartı yok.bekar adamda evli adamda subayda olur astsubayda.anladığım kladarıyla erkek arkadaşın seni kandırmaya çalısıyor...

• ya neden bana salak diyorsun? gerçekten bilmiyormuş. bugün aradı ve öğrendim engel değilmiş yapabiliriz nikahı en yakın zamanda dedi.

• herkes senin gibi salak değil.evlenmemek için yapıyor.neyse devam et bakalım salaklığa.zaten bu tarz yalanları her kıza yutturamazsın.oda bilmiyormuş henüz.

• ya o da bilmiyor henüz. araştırıcam öyle birşey yoksa yaparız dedi. gitsin araştırsın bakalım. evlenmemek için yapıyorsa ben değil o kaybeder:))

• Öncekileri Göster
  • senin demek istediğin asteğmen bence:) o lisans mezunları sınavla 12 ay maaşlı askerlik yapıyorlar, askerlik sonrasıdan isterse sınavla teğmen olarak kalıyor, söyle arkadaşına astsubaylığı bıraksın rütbe omuzda olmadığı sürece sürünür,demedi deme.

• eğer doktorsa istesede istemesede astek olarak yapacak kurtuluşu yok:) isterse çok rahatta askerliktede kalır.

• biz napalım peki? bütün doktorlar astek tabip olarak atanıyo.. zıçayım kaderime, güzelim 5 ay yapmak varken astek olarak yap 12 ay sürün, bence kısa dönem krallık.. asteklik ölüm..

• hayır, asteğmenlik farklı evlilik sorun olmaz. Muazzaf (kadrolu gibi) olursa sıkıntı olur, asteğmen sözleşmeli gibi düşün:))) astsubay olmasın hem kendi hemde ailesi ezilir, lojmanda kalırsan, rütbeli subay eşlerinden güzelsen o kadınlardan çekersin...

• Öncekileri Göster
  • ASkerlik astsubay olarak yapılmaz. Soru hatalı. Astsubaylık bir meslektir ve orta okuldan sonra veya liseden sonra girilebilir.

• o zaman asteğmen diyelim

• 4 yıllık mezun subay olur

• Sınavla teğmen yapıyolar

• astsubaylık bir askerlik yapma çeşidi değildir, astsubaylık bir meslektir ve onlar sürekli askerlik yaparlar.. ama kastınız uzman astsubay değilde, onbaşı ve normal çavuşsa, onlar askere girdikten sonra ihtiyaca göre sınavlar açılır, orda askerdeyken bunla ilgili bilgi verilir zaten, sınavı geçenler onbaşı ve çavuş olur, ama 4 yıllık mezunlar sınavsız olarak kısa dönem askerlik yaparlar ve çavuş olurlar..

• 4 yıllık mezunuysa subay olur. Askerlik içinde yedek subay olarak hizmetini yapabilir. Evlilik hakkında bilgim yok. Ama saçma geldi.

• 4 yıllık nasıl astsubay olucak zaten normalde askere gitse asteymen yada kısa dönem yapar ustu bile oluyor astsubayın astsubay liseden sonra ankarada 2 yıl ağitim ders alınıyor oyle oluyor astsubay

• Astsubaylık sınavları var fakat onun da sınavı daha yeni oldu sanırım...

Kızlar Ne Diyor 1

• Nişanlın iyi araştırma yapamamış bence Astsubay, askerlik yapanlar olamaz askerlik mesleğini yapan kişiler onlar da.Meslek olarak istiyosa da olamaz ,anca olursa subay olabilir boşversin zaten astsubaylığı ne çekiyosa onlar çekiyor bir fiil ayak takımı.Olabiliyosa subay olsun ohhh miss uzatsın masaya ayaklarını ;) Hayat onlara güzel ,alınları ak olduğu sürece ;)

Yükleniyor...