''O bana bakmaz'' diye kompleks yaptığınız oluyor mu?

gizlikullanici
Bazen yolda gerçekten çok güzel, havalı bayanlar görüyorum. Türk kızlarımız yanlış anlamasın ancak bazı Alman, Rus, Ukrayna... gibi uyruklara mensup bayanlar gerçekten kusursuz bir güzelliğe sahip oluyorlar. Tabi onlar da bizim için diyorlar belki ''İtalyan erkekleri daha yakışıklı, Almanlar için iyi'' gibisinden.

Ancak zaman zaman ''benim için doğal güzelliği olması önemli, yanıma yakışacak, beğenirsem ilgisini çekmeye çalışırım.'' diyen insanlar bile öyle ender bulunan güzellik karşısında ne yapacağını şaşırıp onu ulaşılmaz görebiliyor.

Genelde Türk erkekleri de ortalama bir boya ortalama bir yüze ve görünüşe sahip oluyorlar ve doğal güzellik onlar için önemli bir kriter olabiliyor ancak 1.75-1.80 boylarında bebek yüzlü sarışın renkli gözlü yani aklınıza gelebilecek fiziksel anlamdaki en güzel insan da onlar için ulaşılmaz olabiliyor ve onları uzakten seyretmekle yetiniyor. Ya da belki de ''herkesin gözü onun üstünde olur, herkes onu ister sarkıntılık eder.'' gibi kaygıları oluyor.

Sizin böyle bir kaygınız oluyor mu ? Beğendiğiniz insan ne kadar dikkat çeken biri olursa olsun tavrınızı hiç bozmadan iletişim kurabilir misniz yoksa kimi güzel ya da yakışıklı insanlar için ''O da bana bakar mı'' diye düşünüp başka insanlara yönelmeyi mi tercih ediyorsunuz ?
''O bana bakmaz'' diye kompleks yaptığınız oluyor mu?