Ailem ayrıldıktan sonra alışırım diyordum ama yalnızlığa alışamadım. Düşüncelerinize ihtiyacım var arkadaşlar.

Ailem ayrıldıktan sonra küçük yaşta çok büyük sorumluluklar altına girdim ve kendi ayaklarımın üzerinde durmayı başardım. Yalnız bir eksiklik var, yaşadığım şeylerin verdiği sorumluluklar şu anda benim kaldıramayacağım noktaya itti beni. Zamanla alışırım diyordum ama alışamadığımı farkettim. 3 yıldır yalnız yaşıyorum. Ailemle aynı şehirdeyim ama ikisi de evlendi ve yanlarında kalmamamın en doğru olduğuna kendileri karar verdi. Kendileri için özel nedenleri var ve açıkçası ben de istemedim bunu onayladım. Ailenin tek çocuğuyum ve çok bunalıyorum evde tek başıma. Dışarıda yapılacak hiçbir şey yok yaşadığım şehir çok küçük, bir tek caddesi var inanılmaz derecede sıkıcı geliyor insana bir yerden sonra. Çevremdeki arkadaşlarım evlenip şehir dışına gittiler. Pek görüştüğüm kimse kalmadı bir tane arkadaşımın dışında. Yaşıtlarıma göre çok olgunum ve bir ortam olduğu zaman seviyelerine inemiyorum zorluk çekiyorum bu da beni mutsuz ediyor. Etrafımdaki insanlar bu gün ne giysem yarın kimle buluşsam bu çocuk benimle çıkar mı vs bunların peşindeler bana çok yersiz geliyor. Hayatın gerçek yüzüyle henüz karşılaşmamış kişiler .Arkadaşlar söyler misiniz ne yapmam gerekiyor çok bunalıyorum ev iş arası geçiyor hayatım.Ben aslında çok sosyal bir insandım ta ki çalışana kadar, çalıştıktan sonra bu azalmaya başladı. Ben yeni insanlar tanımayı seven birisiyim ama bunun için bir fırsatım yok önümde. Evde tek olmam bana zaman geçtikçe daha ağır gelmeye başladı. Çok bunaldığım zaman hep odama çekilip ağlıyorum çaresizce. Nereye kadar böyle gidecek diye herkes kendi hayatına bakıyor şu anda ama beni farkedebilen ailem yok...

Güncellemeler:
Şunu düşünebiliyormusunuz arkadaşlar ailem evlenirken benim haberim hiç olmadı.Her şey en son söylendi.
Arkadaşlar bütün yorumlarınız için çok teşekkür ederim hepiniz zamanınızı ayırdınız yardımcı olmaya çalıştınız.ALLAH her zaman yanınızda olsun ve umarım herkes mutlu olur.Tekrar teşekkür ederim bu kadar yardımcı olabilecek arkadaşların olduğunu tahmin etmiyordum çok mutlu oldum.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• hesabımı kapatmıştım ders çalışacam diye..sadece uzaktan siteyi takip ediyordum vede yazılarını takip ediyordumilginç gelmiştin doğrusu banapsişik güçleri olan(benimde merak sardığım konulardı), hayata dopdolu bakan, özgüveni yerinde olan vedeçok cesur birisi olarak gördüm seni şimdiye kadardoğrusu bir kızda bunların olacağına düşünmek zordursana cevap yazmak için hesap açtım..düşüncelerime gelirse..yalnızlığına dem vurmak iştiyorumkalabalıklar içinde hep yalnızlık var sende anlasılan..çoğumuzda olur kendi düşüncelerimize göre hayat kurgulamak işteriz çevren buna müsait değildir sonuçta iştesende müsade etmeyecektir..şöyle diyeyim 21 yaşındasın arkadaşlarını çocuk gibi davranıyor olarak gördüğün için uzaklaşma ihtiyacı hissetmişsin yine 21 yaşında olduğun iş çevrene karşı kendi uzak tutma ihtiyacı işter iştemez duyacaksın onları düşünceleri daha farklı olacaktır..çoğu zaten evli olması lazım senin gibi bekar birisi bile birlikte olmaları zor..sonuçta hayat yine akıyor, kendimizi bu akışa bazen bırakmalıyız..kabullenmek olayları olanı kabullenmek arkadaşlar gitmiştir yapacak bir şey yoktur bazen yenileri ile birlikte olacağız bu saatten..ailen ayrı ve onlar evli; onlar sensiz,sende onlarsız hayat kurmak iştemişsin..sonra ailen gitti sende aileni kuracan yapacak bir şey yok..onlar birbiriyle evlendi sonra döndüler başkaları ile evlendiler sende evleneceksin SABRET..Evlilik senin için ideal olacak gör bak birde iştediğin gibi birisini bulursan.Geçmişi fazla kurcalama..birde itiraf etmekte bazen işe yaramaz sadece bizleri rahatlatır o kadar..böyle durumlarda yapmamış gerekenleri biliriz aslında cesaret edip vede sabredip yapmaktır..Yaş 21 yolun çok başındasın yükü ağır almışsın, daha geçmiş deneyimin olmaması seni yormuş ama benim tanıdığım(yazdıkların kadarıyla) gizemli7 bunları sorun yapmadan bu yükün altından kalkabilecek olgunluktadır.. not: seninle en azından arkadaş yada dost olmak işterim doğrusu bazı psişik olaylar gizemler ortak noktamızı oluşturuyor bunlarla ilgili seni dinlemek işterim yakında görüşeceğimizi ümit ediyorum

• öncelikle zaman ayırıp yazdığın için çok teşekkür ederim.Benim yazılarımı takip ettiğini bilmiyordum sırf cevap verebilmek için tekrar üye olman beni çok mutlu etti ve düşüncelerimi beğenmen ayrıca mutlu etti beni.Diğer konulara gelince merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin seninle paylaşmayı isterim psişik güçler olsun ya da başka konular.Görüşmek üzere.

• sorucam zaten, senden işin aslı yazdığın kitapta beklemiştin yine bekliyorum..
      ihmalkarlık bende olayların üzerinde fazla durmasını becermem karşıya fazla bunaltmayayım düşüncesi vardır bende,
      seni ve başından geçen olayları merak ettim..
      bu tip olaylar ilgi alanım bende olmasada aile çevrende oluyor..
      15 ağustostan sonra niksara gelecem ailem orada izin verirsen seni ziyaret etmek işterim

Erkekler Ne Diyor 15

• Benim anladığım kadarıyla sen yalnızlığı sevmeyen birisin. Aynı zamanda da yalnızlığa mecbur biri... Aile ortamının/sıcaklığının eksikliğini çekiyorsun gibime geliyor.Hani gönlüne göre birini bul da evlen derim. Tüm sorunların geçecektir diye düşünüyorum. Geçici çözümleri için tatile çıkabilirsin mesela. Topla bavulunu, pansiyonlarda kala kala turla gez. 5 yıldızlı otellere gitme.Halkın içine karış tatil yörelerinde. Yaşama sevincini kazanırsın. Bakarsın karşına kafa dengi, yakışıklı biri de çıkar. Belli mi olur? :)

• çok güzel söylüyorsun ama işte insanın karşısına çıkmıyor ya da yalnış kişiler çıkıyor bu da insanı bir yerden sonra yoruyor.İnşallah dediğin gibi olur.Yalnızlığı sevmiyorum doğru her yerde tekim evde tekim iş yerinde tekim dışarda tekim ... :(

• Yada çıkanları sen fark etmiyorsun... Türk kızlarının huyudur. Nerde işe yaramaz var bulur. Geçen facebookda bir yorum gördüm bir kızın profilinde "Gönlüm bir türlü ota konmuyor" diye... :)

• Sen güçlü birisin,her olumsuzluğun üstesinden gelirsin:) Bu yaşadıklarını belki ben yaşasaydım kafayı yerdim psikoya bağlardım kesin:) Okulunu iyi derecede bitirip istediğin mesleğin sahibi olup seni farkedebilen insanlarla dost olman dileğiyle:))

• tşk ederim yorumun için.

• Durumuna üzüldüm yanlız yaşıyorsan başka bir sehire taşin daha büyük bir yere yeni arkadaşlar edin farkli seyler yapmaya caliş

• Şuan şehir değiştirme gibi bir şansım yok ama bunu ancak 2 3 yıl sonra yapabilirim.Az önce arkadaşta yazmış altta nedenlerini belirttim.

• bir an önce evlen

• bunu nasıl gerçekleştirebilirimki söylermisin? herkes kapıda evlenmek için beklemiyorki.

• biraz zamana bırak sevgilin yok mu?

• Sana çok iyi bir arkadaşımın hayat hikayesini anlatayım. Ben ömrümde onun kadar azimli ve tuttuğunu koparan birini daha görmedim. İki erkek kardeşler. Anna ve baba boşanıyor, babaları Arap ülkelerinden birisine gidip izini kaybettiriyor. Annelerinin hiç bir aile ferdi yok, o da çocuklarını çocuk esirgeme kurumuna bırakmak zorunda kalıyor. İki kardeş 10 yıl kadar çocuk esirgeme yurtlarında yetişiyor ve sırasıyla ilkin büyük kardeş sonra küçük olan benim arkadaşım Devlet Memuru oluyor. D.Memuru dediğim de Emniyette hademe olarak çalışıyor. Çok çile çektiğine ben birebir şahit oldum. Açık liseyi bitirip ardından ÖSS ye giriyor ve iyi bir puanla Türkçe öğretmenliğini kazanıyor. Okul bitince de hemen işe başlıyor. Anneleri kanser hastasıydı, vefatına kadar gitmedikleri özel hastahane kalmamıştı, tabi para yok mal yok. Bütün masraflar iki kardeşin sırtına yığılmıştı. İkisi de son kuruşuna kadar bütün borçlarını ödediler. Emniyette çalıştığı sıralarda aynı şehirde olduğumuzdan çok sık görüşüyorduk, bir yatakla geldi, sıfırdan ev döşedi, hatta bazen ağabeyine ekonomik olarak destek bile çıkıyordu!Durmadan okurdu, ne bulursa, hangi tür olursa olsun okurdu. Beni okuduğum şeyler ayakta tutuyor derdi. Evet haklıydı galiba, ben bir kitap kurduydum ama onun eline su dökemezdim. Yani kimisi sıfırdan başlıyor, kendisini en kötü noktadan normal bir standarda ve hatta daha üstüne taşıyor.Hiç kimseleri yok, tek kuruş para,mal mülk.. Ve bir babaları var, yüz üstü bırakıp gidiyor. Bir anne, o da çaresiz.. Bence sen daha kötüsünü görmedin. O yüzden silkinmeli ve kendine yeni hedefler belirlemelisin.Dünyanın sonu da gelmedi ya !Yapacağına inanarak her şeye yeniden sadece sen olarak başlayabilirsin.

• Tşk ederim bunu paylaştığın için.Elbette kötünün kötüsü var ben halime şükretmeyen bir insan değilim sadece insan belli bir yerden sonra daha kötüsüne değil daha iyi yaşayanlara bakıyor.Bu sefer istemez kendi hayatını sorguya çekiyorsun.ALLAH kimsenin başına vermesin ne benim hayatımı nede senin bu nalattığın örnekteki yaşantıyı hakkımzda hayırlısı olsun.

• Senin iç dünyanda bu ayrılık henüz sen hazır değilken gerçekleşmiş. İlk ve büyük vurgun buradan gelmiş, Sonra her ikisi farklı kişilerle evlenip seni tek başına bırakmışlar.. Hiç sevgilin yok mu?

• hayır yok ve ayrıca sevgili olsa ne işe yarıycak ki içinde bulunduğum durumdan beni çekemiyorlar karşıma çıkan insanlar beni anlamıyor ben sonu olan bir ilişki istiyorum ne olduğu belirsiz değil.Diğer söylediklerine katılıyorum evet her şey hazırlıksız oldu ailem evlenirken haberim bile olmadı.

• Sen bir ilişkiye başlarken bana garanti belgesi ver diyembilir misin! Peki o senden böyle bir şey istese ne düşünürsün!
      Bu şekilde bir düşünce ile karşına çıkan her erkeğe yaklaşırsan hata edersin. İlişkilerinde karşındaki her insana çok anlam yükleme, çok şey bekleyen beklentilerinin karşılığını göremediğinde yıkılır.
      Etmus' un dediği gibi iyi bir yabancı dil kursuna kaydol. Hatta bu yurtdışına kursiyer götüren kurslardan olursa çok iyi olur. Farklı dünyalar, farklı hayatlar seni kendine getir

• Evet haklısın.Yalnz ben şunu beklemiyorum karşımdaki insandan tabiki kimse bunun garantisini veremez her şey güzel sonuçlanıcak ya da ilişki evlilikle sonuçlanıcak diyemezsin ama insan belli bir yaşa geldikten sonra attığı adımları farklı atıyor.21 yaşındayım bunu düşnmk için erken diyebilirsin belki ama yaşadıklarım çok şey kattı bana benden çok güzel bir eş anne olur ama çok uzak geliyor bu evlilik kavramı insanlar yüzünden.

• Bence sana sağlam bir arkadaş lazim durumunu iyi anlayan ve bu yollardan geçmiş birisi sağlam bir ev arkadaşina yada hayat arkadaşina ihtiyacin var prenses :)

• evet haklısın ama öyle biriside karşıma çıkmadıki:(

• Öncekileri Göster
    • zamanimi sana harcamaktan mutluluk duyarim :)

• tşk ederim.

• ya merak ettim ilçe büyüklüğünde anlattığın şehir hangisi

• tokat.

• insan evini ,şehrini.işini.aşkını.arkadaşını değiştirmedende .değiştirir hayatını..düşüncelerini değiştirmek istemek ve pes etmemek iyi bir başlangıç olabilir.düşüncelerini değiştir beden değişikliği yap.evini değiştir veya boyat yaşam değişikliği yap.evde hobi en kolay cevap belli süre sonra sıkar ,onun için evde hobi merkezinde yanına bir arkadaş ekle .sonra gez onla tek olan caddede.sosyal hayat değişikliği yap.ve bak göreceksin herşey değişmeye güzelleşmeye başlıyacak. senle alakalı değil ama biz bu tarz sorunlarla uğraşırken .hayatta göremeyen bir sürü caddesi olsada yürüyemeyen insanları düşün . ve aslında şanslı olduğunu unutma. hayat zorluklarıylada çok güzel . saygılar

• tşk ederim yorum için.

• Öncekileri Göster
    • yalnızlık senin sorunun

• yalnızlık benim sorunum değil neyse...

• Allah sabır versin ya çok zor bir durum ama zorluklar yüreğni güzelleştirmiş...

• sağol arkadaşım morl oldu tşk.

• Hello Ghostu izle... Hayatı dayanılmaz ağır bir yük olarak görüyorsan. Beni de etkide. Seni de etkileyecektir.Çözümsüz değilsin aslında. Her derdin bir çaresi vardır. Sabretmek lazım sadece. Başkalarının hayatlarıyla kendini sakın kıyaslama. Kendine haksızlık etmiş olursun.

• tşk ederim.

• ne demek istedigni anlıyorum evet gerçekten hayatın bi esprisi bi anlamı yok mutlu olmak çok zor diyelimki mutlu oldunuz bir anda bir olay hemen sizi mutsuz ediyor ama olgun ve düşünce bakımından gayet iyi birisi oldugunuzu dusunuyorum elbette kenedenze göre iyi birini bulacaksnız yeter ki ümidinizi kaybetmeyin hayatta her şeye gülüp eglenen ukala insanlardan da uzak durun bence mutlu olman dileğiyle...

• tşk ederim.

• hobi kurslarina baslasana, zamani iyi gecirtir

• örnek ver bana etmus.

• Öncekileri Göster
    • tşk ederim.

• Evet buralarda baya kız arkadas arayan erkeklerde oluyor :P

• başkasını bulursun üzülme

• Herşeyin bittiği anda yeniden başalamk için makul sebeplerin olacak.Başka bir şehirmi lazım gideceksin.Başka arkadaşlarmı gerekiyor bulacaksın.gittiğin yerde mutlu yada mutsuz oalcaksın diye birşey yok.böyle birşeyin garantisi hiç bir zaman olmayacak.Hayat ağırdır zordur.Kararlarını alıp uygulayacak yaşta ve kararlılıkta olmalısın.Aile önemlidir bazen seçimler yapacak kadar yol ayrımına geliriz.Senin yol ayrımın burası kendi hayatını bir çaresizlik ateşi içine atıp kabullenmeyi seçmişsin.Bence ateşten uzaklaşacak tecrübedesin yeni bir başlangıç yap.Yeni bir şehir yeni arkadaşlar yeni düşünceler ve belkide yeni bir sen...

• Şuan yeni bir şehir değiştirmem mümkün ama bunu 2 yıl sonra yapabilirim çalışıyorum ama henüz memur değilim okulum bitmek üzere okulumdan sonra hemen inşallah çaba gösterip bu şehirden gitmek istiyorum.Yeni bir bene gerçekten çok ihtiyacım var çok güzel açıklamışsın tşk ederim.

• Öncekileri Göster
    • Sen cidden insnların kafaya takacak birşeyleri olmadığınımı sanıyorsun

• Herkesin sıkıntısı var ama yaşanılanları umursayanlar ve umursamayanlar var.

Kızlar Ne Diyor 6

• bu kadarmı benzerlik olur yahu... bizimkilerde ayrı 11 yıldır, bende bazı olaylardan dolayı yalnız yaşıyorum ve çok şükür sapasağlam ayaktayım, eve geldiğinde bomboş bi ev ne demektir iyi bilirim. annemle görüşmüyorum görüşmemde, sülalede bir babam birde amcalarımla görüşüyorum. babam ve amcalarım samsunda o yüzden yanlarına pek gidip gelemiyorum, evde duvarlar üstüne üstüne gelir, televizyonda bütün kanalları sonuna kadar gezersin hemde hiçbirinde ne olduğuna bile bakmadan, kafayı yicek gibi hissedersin, işte ben tam bu anda uyumayı deniyorum. benimde hayat ev ve iş arası yaşanıyo, sakın ağlama baktın ağlamak üzeresin uyu inan çok yararını gördüm bunun...

• Of canım senin durumunda aynı ben anladım.Ya ben şunu anlamıyorum neden alınan kararlar çocuğun geleceğini etkiliyor kendi yolumuza bakamıyoruz rest çekemiyor bir yerde mecbursun onlara ben şuan memur olsaydım ailemden bir beklenti içine girmezdim ama az kaldı 2 yıl sonra inşallah memur olduğum zaman her şeyi değiştiricem.

• inşallah canım. benim şuan kimseden bi beklentim yok hatta babama bile ben yardım ediyorum gurur duyuyorum bu yüzden kendimle sende başarıcaksın yapabiliceğine eminim

• inşallah canım bende memur olursam hayırlısıyla bende o zaman onları utandırmak istiyorum.

• Yorumları da okudum biraz için de bulunduğun durum dan bunalıyorsun ama yeni şeyler denemeye de cesaretin yok , her ne kadar yalnız yaşasan da ailen ayrı olsa da sana uzanabilecekleri bir yerde durup gerektiğin de uzanmasalar bile sen onların koluna yapışmayı bekliyorsun . Güvendiğin ortam senin için daha önemli ki çok ta haklısın 2- 3 yıl süreyle bulunduğun şehri terkedemeyeceğini söylüyorsun peki bu dönemde fırsat bulduk ça tatil lere çıkman damı mümkün değil başka şehirlere. Metropol kentlere birer haftalık ta olsa yapacağın tek başına seyahat sana hem fikir verir hem güven hem de ortamını genişletir Bunu da yapamıyorsan senin olgunluğun da birisi için yapılacak işler var yardım kuruluşları gönüllüleri gibi. Birileri için bir şeyler yapıp onlar ın hayatın da önemli olmak ta sana iyi gelebilir

• Çok güzel ifade etmişsiniz.Evet yenilikleri ne kadar çok isetesemde cesaretim yok bunaldım içinde bulunduğum durumdan.Önerilerinize benzer şeylerş yaptım ama insan bir yerden sonra kendini düşünüyor yine.Hayvnlara yardım ettim insanlara yardım ettim ama artık kendime yardım etmem gerekiyor.

• Öncekileri Göster
    • kendi zevklerini ortaya çıkaracak araştırmalar yap nelerden hoşlandığını bul ve onlar ın üzerine git biraz enerji sarfedebileceğin uğraşlarda olabilir karate kursu ve ya boks gibi:)) için de sakladığın öfkeyide atabilirsin böylece:)

• Evet tek başıma üstesinden gelemiyorum.Ailem bazı şeylerin farkında ama bütün çabayı benden bekliyorlar ben nereye kadar adım atabilirimki artık yolun tükendiği yerdeyim.Şu an mucize içerisindeyim bekliyorum bir mucize hayatımı dğeiştirir belki diye.Çünkü gerçekten bir adım atacak halim kalmadı hayata karşı.İnsan elini eteğini çekmek ister ya her şeyden bazen o noktadayım.

• güncellemeye istinaden ; sende öyle yaparsın ;)

• yerinde olsam cesaretimi toplayıp başka bir şehire taşınırdım. kariyer net gibi sitelerden iş başvurusu yap. gelen sonucları değerlendir ve hayatını renklendir bence..zaten herkes kendi keyfinde bari sen hayatını dilediğin gibi yaşa..bu sana iyi gelecektir..cok yaptım bunu işe yarıyor :) belki insana sorunlardan kacıyormus hisssi verebilir ama belli bir süre sonra daha özgür olduğunu görünce umursamıyorsun o düşünceleri..hayat senin hayatın

• Bunu hiç denemedim ama deneyen arkadailarım var sadece şu kötü burada çalıştığım yerde belli bir yer kazandım 3 yıl boyunca tecrübe oldu her şey şimdi yeni bir iş riskli geliyor yani bu tür siteler hemen geri döndüğü gibi bazen oyalaybiliyorda ve sonuç olumsuz olabiliyor.Bu şehiri terk etme yetkisini kazandığım zaman ilk yapıcağım şey bu olucak.

• Öncekileri Göster
    • Bende Cv yapmıştım kendime böyle sitelerde hemen hergün biryerden arıyorlardı:) Artık iş seçiyodum :))) Mırın kırın ediyodum:))

• :) cv güzel demek ki @istanbluee :)

• bana kalırsa şehir degiştir bu zor biliyorum ama baska sehirlerde oturan akraban arkadasın tanıdıgın mutlaka vardır cevreni degiştirip bu bunalım hayattan kurtulabilirsin ztn aynı sehirde yasadıgın ailenin sana bir faydası olmamıs ki bu saatten sonra olsun.evlilik demicem cünkü bu devirde evlenicek insan az oda seni ne zaman bulur bilemezsin sans işi yani

• Şehir değiştirmem şu anda mümkün değil ama o aşamaya geldiğim zaman bunu düşünüyorum yapacağım ilk şey bu olacak.Evlilik konusuna gelince katılıyorum sana artık evlenmek çok zor iyi insanlar yok denecek kadar istisna bizi bulurmu bilemeyiz.

• arkadaslarimizi kendimiz secebiliyoruz ama ailelerimizi secme gibi bi sansimiz yok. piyangodan ne cikarsa.bu sebebden ömrümün yarisi isyan etmekle gecti. niye herkesin anne/babasi varken benim yoktu?bu haksizlik degilmiydi? benmi secmistim dünyaya gelmeyi? hem dünyaya gönderilip hemde böylesine niye yalniz birakilmistim? hangi hakla? vs vs ama büyüdükce cevremdeki insanlara baktim hicbiri mutlu degil üstelik hepsinin ailesi kardesleri varken. herkes birseyden sikayetci. hic kimse 'tam istedigim gibi hayat yasiyorum, tam istedigim gibi aileye sahibim cok mutluyum' demiyor. tam tersine son derece kalabik bir ailenin icinde olanlar dahi 'cok yalnizim hic kimse beni anlamiyor' diyor.anladimki insanlarin yalnizligi ailesine veya cevresine bagli degil. yalnizliklari kafalarinin icinde. öyle ise onlarin benden hicbir farki yok? veya benim onlardan hicbir farkim yok. ayakta kalabilmek icin de bir aileye ihtiyacim yok ve olmayacakta.eger ben istersem asamiyacagim engel üstesinden gelemiyecegim bi sorun yok. seninde öyle. ve her insanin.umarim zor günlerini atlatirsin.

• tşk yorumun için canım.

Yükleniyor...