İdeal boy kilo oranı nedir?

Arkadaşlar, 1,85 boyundayım kilom 73...Kimi arkadaşlarım iyi derken kimisi zayıfsın diyor. Sizce nedir ideal kilo ve boy kilo oranı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• ideal kılon 85Kız olsaydın ıdeal kılon 75 olacaktı..

• kız olsaydım çok can yakardım bu kiloyla, ama erkek olunca canım yanıyor

• Öncekileri Göster
    • spora başla bıraz ve bol kalorılı şeyler ye duzenlı yemen şart kıloda:)) mıden bozulursa zor kılo alırsın :))

• dün tartıldım 75 kilo çıktım tartıda, bu kadar çabuk kilo almam normal mi ya, yoksa içtiğim kolaların etkisi mi bunlar:)

Kızlar Ne Diyor 8

• İnsanın boyuyla kilosu arasında 10 kilo fark olmalıymış ama bu erkekler için 8 ile 5 e düşüyor yani biraz kilo alsan daha iyi olabilir.

• bencede iyi olucak, başladık çalışmalara...hadi bakalm

• Normal tabı kı yuklen hamur ıslerıne ama bak göbek sallarsan bebat olur..

• göbek olsun benim olsun önemli değil, ben sonra mekik falan fıstık eritirim o göbeği...
      (belirtmeden edemicem, çok iyisin sen ya)

• Öncekileri Göster
    • :))) yıne atlamışım gerzekçe :D:D ay napıım ben böyleyım :)) Ee yapammaışsın göbegı vah vahhh o zman:)) Yulaf ezmesı yesene bolll çok kalorı varmış onda..

• yo ya estağfurullah:)) dünyaları yedim fayda etmedi, birde onu deneriz:)

• Mesela 175 e 65 gibi.

• 2 kilo alınca fit mi olucam, sanmıyorum, bi 10 kilo lazım gibi

• Öncekileri Göster
    • diyetisyene gittim, tahliller normal, hergün güzel güzel kahvaltını yap, 30 dan sonra alırsın dedi gönderdi

• Tamam kilon biraz az ama çokta zayıf değilsin.Bu kadar takıntı yapma.Galiba arkadaşlarının lafına çok bakmışsın arkadaş ya.

• Erkek için söylediğiniz oran evet zayıf durabilir 1.85 ise boyun 80 85 kilo olablrsin. Ama dediğim erkekler için geçerli.

• kızlar gibi vücudu saran kıyafetler giyemiyeceğimiz için haklısın, zayıfım galipa

• 73 ile 82 kilo arasında olman gerekiyor.yani 73 kg ideal bi kilo değil erkekler için.bence 80 kg olsan iyi olur diye düşünüyorum...

• bende iyi olur diye düşünüyorum, bakalım çalışmalara başladık

• sevmem ben zayif erkekleri ya... erkek dedigin söyle pehlivan gibi olmali hahahaha :-D

• sen kemiklerini kıracak bir erkek arıyorsun hımmm

• Öncekileri Göster
    • hahahahaha tamam simdi anladim :-P

• tamam sorun yok ozaman:))

• erkeklerde boyundan 5 cıkarıyorsun öyleydi sanırsamyani kilo almalısın bence zayıfsın..77 80 ol

• ol deyince olunmuyor canım benim:)

• Boyun 5 eksiği olarak biliyorum

• evet 80-85 arası birşey hiç fena olmaz

Erkekler Ne Diyor 13

• 21.3 vücut kitle endeksin.20-25 arası normal aralık.Gayet iyisin bu durumda.

• ben 188 boyundayım 79 kiloydum en son.İdeal kilo demişti doktor.

• doktorları salla ya, ben diyetisyene gittim, 30 yaşından sonra alırsın takma bu kadar dedi, kadın bunu demek için 6 sene tıp okumuş ya

• boyun son 2 hanesine göre.kadınlarda -10erkeklerde - 5 ideal kilo oranıdır.Örnek Kadın : 164 - 54Örnek Erkek: 175 - 70

• 7 kilo lazım, evet bu hesaplama yöntemi daha iyi

• kilonu boyunun karesine böldüğünde sonuc 18.5 ile 25 arasında cıkıyorsa ideal aralıktasın demektir.seninkisi 21.34 cıkıyor gayet ideal bir boy kilo oranın var.

• bilimsel olarak öyle, kıyfetler pek öyle demiyor ama

• Önemli olan vücüttaki yağ oranı. Kiloların eğer yağ degil de kas ise problem yok zaten. Ama normalde boydan 5-6 kilo az olmalı yani 79 80 kg senin için ideal

• katılıyorum 80 iyidir...çok yağlı değilim ya

• kilon 75 olsa harika olacak

• kas kütlesine göre değişir. kimi 180dir 85 kilodur göstermez. kimi 185 75 kgdir şişman gözükür.bu arada sen her türlü zayıfsın bence. çalışmalara başla sporla sağlıklı bir biçimde kilo al

• beden kitle indeksine göre hesaplanır kg/m2 yanı seninki 21 normal sınılarda 18-24 seninki ideal

• bilimsel olarak ideal de fiziksel olarak biraz tırt gibi

• 75 kilo ve üstü olman gerekiyor yani 2-3 kilo eksiğin var

• bence 7 kilo lazım

• yok ya 178 boy 80 kilo benim biraz fazla yani bence maksimum 5 kilo almalısın

• ya ne biliyim, boyla kilosu aynı arkadaşlar var, onlarda gayet iyi duruyor aslında, bilemedimki

• Kas yağ oranıyla ilgili bir durum. 185 boyunda 100 kilo bir vatandas son derece fit görünebilir. aynı kiloda sisman bir erkeğede rastlayabilirsiniz. Normal bir vücut yapısını baz alırsak senin 78-80 kilo olman gerek.

• katılıyorum 80 olmam gerek

• Spor yapıyorsan 83'e kadar yolu var. Alt sınır da 71-72 gibi.

• alt sınıra yaklaşmışım baya desene

• idealin 75 ama fit ve orantlı vücudun varsa bu artabilir..

• fit fit...göbek yok..80 e kadar yolum var

• evet...

• vucudundaki yag oranina bagli :) ama kasli isen 73 az, ben 188 e 85 kg im , yag oranim da sadece %6

Yükleniyor...