Güven sorunu nasıl aşılabilir?

Çok güzel bir birlikteliğim var. Onun da benim de ikinci beraberliğimiz, yani ikinci bahara dedikleri, çok güzel bir kadın ve benden öncesini aklımdan çıkaramıyorum, dürüst oldu ve herşeyini anlattı.

Eski eşiyle yaşadığı sorunlardan bahsediyorum, ikimiz de kızlarımızdan dolayı eski eşlerimizle mecburen görüşmek durumundayız. O bunu sorun yapmazken ben neden aşamıyorum, ona güvenmiyorum demiyorum ama takıntı haline geldi bu durum ve son birkaç gündür tartışır hale geldik.

Çözüm önerisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Şunu düşünemiyormusunuz sevdiğiniz insan sizinle beraber.Siz bekar olup hiç evlenmemiş birisi olsaydınız o zaman bu konularda içinize sinmeyen durumları anlardım ama her iki tarafta eşit durumda anlayış göstermek zorundasınız anlayış göstermediğiniz sürece siz kaybedersiniz karşınızdaki insan değil.

Kızlar Ne Diyor 4

• Son birkaç gününüzü gözden geçir ve gerçek sebebplerini düşün. Birşeyin tetiklemiş olması lazım. Belki sorun başka birşeydir, kafanda başka bir sorun vardır ve o şeyi bul.

• kendini güvenmeye programlamalısın ..

yanı kendını sıkmalısın kafanda kurmaya fırsat vermemelısın ..

sonra bır bakıcaksın kı geçicek bu güvensizlik duygun

• O sizin yanınızda, onun değil. Bu kadar problemlerini paylaşmıs sizinle, onla olabilseydi onunla olurdu. Sizinle birlikte artık. Kuskularınızı, endişelerinizi paylaşın. zamanla aşacağınıza inanıyorum

• O çözüm önerisinden bende istiyorum.

Erkekler Ne Diyor 3

• güvenme meselesi senin değer yargılarınla alkalı bi şeydir onun yaptıkları senin bu değerlerine belki ters geliyor olabilir senin prensiplaerinle bağdaşmıyor olabilir eğer nden bunlarsa oturup tekrardan kndinle alakalı bazı şeyleri ifade etmen daha uygun olur

• Belki de bunların aşılması için gereken tek şey zamandır. İkinizin de eşit olduğunuzu düşünmen gerektiğini düşünüyorum. Sen nasıl eşinle formalite olarak görüşmek zorundaysan, o da öyle aslında. Ayrı bir çiftin çocuğu olarak biliyorum ki, ortada çocuk olsa bile boşanan çiftler bir daha birbirlerine eskisi gibi bakamıyor.

• Düşüncelerini kendine saklamak, her kuşkuyu paylaşmamak bir çözüm olabilir.

Tam güven duyarsan söylediği herşeyin doğru olduguna inanırsın. Biraz zor gibi ama denemk lazım.

Söylediği herşey doğruymuş gibi kabul edip diğer herşeyi aklından çıkartmaya çalış.

Yükleniyor...