• Sor
  • Bence

Bunalımdayım depresyondayım. Of ya.. Neden bu düzen böyle?

Arkadaşlar ruh sağlığım gerçekten çok bozuk. Bunalımdayım depresyondayım.19 yaşındayım.herşey bana yasak herşey bana uygun değilmiş... Ailem hiç... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Şimdi seninle konuşacağım biraz. Bunları basit tavsiyeler olarak alma iyi düşün, kendini vererek oku. Bir de şunu demek istiyorum ki, aşağıda demişler işte senin evladın olunca seni de görürüz, yok işte akışına bırak vs. bunlara kulak asma. Hayatın akışına bırakılabilecek kadar basit değil, kendin yönetmen, tek hükmeden kendin olman gerek eğer özgürlük istiyorsan. Ailenle farklı düşündüğünüz için de vicdan azabı duyma, sen akıllı düzgün bir birey olursan çocuğun seni bir engel olarak görmez. Yol gösterici olarak görür. Annem kardeşimi doğururken vefat etti, dolayısıyla kardeşimle bir anne gibi ilgileniyorum o doğduğundan beri. Ebeveynlik nedir biliyorum yani kısmen de olsa ve ebeveynlik köstek olmak değildir, heves kırmak değildir onu koruyacağım diye. Ebeveynlik özellikle KIZ EVLATLARINI kocaya teslim edilecek bir emanet gibi görmek değildir. Aile olmak çocuğun kendi kendisine sahip olmasını sağlamak, bir BİREY yetiştirmek demektir. Ve bu noktada sen ailenin tavırlarından rahatsızsan, kendi hayatına sahip çıkman gerekir. Bu senin eğer inanıyosan Allah'ın sana verdiği ruha bedene ve kişiliğe karşı olan sorumluluğundur. İnanmıyorsan da kendine karşı olan sorumluluğunu yerine getir. Ben bu tarz durumlara en yakın arkadaşımda şahit oldum. Beraber çalıştık ve öss sınavına girdik. O en başından beri planını yapmıştı, ailesi inanılmaz şekilde kızını mal gibi gören bir aileydi ve bu durumdan ancak şehirdışında okuyarak kurtulabilirdi. Ailesi ona hayatı boyunca hep köstek olmuştu. Hatta yazmışsın sen de denize gidemiyorum falan diye, biz denize gittiğimizde ailesi anlamasın diye güneşlenemezdi, gelirdi bizim evde duşunu alır eve öyle giderdi. Bi gün babası biraz bronzlaştığını farkedip, bi hafta odaya kapatmıştı hatta. O olay dönüm noktasıydı zaten onun. Gel zaman git zaman, sınav bitti tercihler yapıldı, Ege üniversitesinde Psikoloji kazandı. Kıyamet koptu tabi, gidersen dönemezsin bi daha dediler, kızını şehirdışına or.. olmaya yolladı dedirtmem dediler, dediler de dediler... Ne yaptı biliyo musun? Ardına bile bakmadı. Kayıttan 2 gün önce evinden çıktı, İzmir'e gitti ve kaydını yaptırdı. Okulun yurdunda kalıyor şimdi, aynı zamanda kafede çalışıyor para kazanmak için. Ailesiyle de konuşuyor, her ne kadar araları biraz soğuk olsa da ileride düzelicektir. Aileyle aralar öyle kolay kolay bozulmuyor zaten, ama bir hata yapıp da kendini onlara tutsak edersen hayatını mahvetmiş olursun. Ben bunu seçtim, böyle yapıcam dediğinde kabul edilmeyebilir, dayak yiyebilirsin, odaya kapatılabilirsin, her şey olur; uzun vadede kazanan olursun. Geleceğini düşün, aklını başına al. Konuşmak istersen, dertleşmek ve güç almak istersen sana iletişim bilgilerimi verebilirim. Ama bu yazdığın sadece küçük bir ergen yakarışısıysa ve kaderine razı olucaksan senin bileceğin iş. Sadece bu konuda tecrübeliyim ve seni yönlendirebilirim o kadarını söylüyorum. Gücün varsa biraz, ki bu içinde bir yerde uyuyordur şu an uyandırman gerek, ben burdayım. Esenlikle kal.

• Çok güzel yazmıssın.. allah razı olsun

• ne yazmış olduğum önemli değil, ne yapmayı düşünüyorsun?

• kazanıp defolup gıtmeyı.

Erkekler Ne Diyor 9

• herkezde aynı dert var malesef sabırla katlanacaksın... yanlış birşey yapma sakın sen üzülürsün sonra.. dediklerini de bi süre harfiyen uygula hatta abart ve sonra onlar diyecekler vay efendim denize git arkadaşlarınla eğlen sosyal ol biraz falan derken ömür biter :) ve en önemlisi bi tane manita yap kendine ve eğlenmeye bak sıkıntıları düşünmemeye çalış yoksa erken yaşta ölürsün :D vurdum duymaz ol salla umursama hiçbişeyi kafana göre yaşa ama yanlışları bil en azından... dediklerimi yap en güzel hayat seninkisi :D

• senin evladın olunca senide görürüz,elbet oda seni birgün burda şikayet eder:))

• Aynı dönemlerden geçtim. Ne kadar çok kafana takar ne kadar herşeyi gözünde büyütür sorun yaparsan işte o kadar da çoğalacak bu sorunların. Hiçbir şeyi kafana takma akışına bırak herşeyi ve aklının yattığı şeyleri yap. Canını sıkma. Canını sıkmaya değecek kadar uzun değil bu hayat.

• vaziyet can sıkıcı...

• kazanamazsan birini bul evlen, kurtul...

• Bu bi kız için çok kötü bir olay. Bastırılmış duygular ilerde çok fena bir yerden patlak verebiliyor. Bir balonu bile çok fazla şişirirsen patlar.Kurtuluş yolun uzak bir şehirde üniversite kazanıp okuman ve babanı buna ikna etmen. Para durumuda sorun olmaz devletten,başka kurumlardan burs falan alırsın gül gibi okursun. Birde paralı erkek arkadaş bulndun mu orada değmesinler keyfine :)

• :D

• Bak hem ailenden uzaklasirsan seni ozleyip kiymette bilirler :) bayramlarda falan eve bi gelirsin pastalar borekler... MMMmmmm

• :( kördüğüm olmuşsun ya

• Evlen o zaman ...

• ergenlik halleri geçer.

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben de bu ara gerçekten çok ama çok bunaldım.Sen de İstanbul dışı kazan gerekirse işte çalış yine kalma orda.

• Doğruyu söylemek gerekirser benimkilerde denize falan yollamazlar. Hiç tatile gitmedim.Beni bu yıl dershnaye yollacaklar Allah'tan ama bende 1 ay önce böyleydim. Bir laf bir laf...Of dedim artık öleceğim. Sürekli bir kavga falan. Sonradan durdular. Senin yapacağın şehir dışında tutturmak ve belediye bursu almak .Yani herkese verilen başbakanlık bursu falan. Git kurtar kendini. Seni bağlayan bir insan da yok orada anladığım...

• yok benı baglayan kımse..

• tatlım biraz cesur ol al karşına konuş aile yapın normal değil çok mu cahiller ne yaa vurmak nee ne hakla vuruyrlar sana sen sus pus olursan ikna edici konuşamassan kendini kanıtlıyamassan bu zincirleme devam eder ama idden ailenin psikolojik yardıma ihtiyacı var resmen kölelik sistemini getirmişler kocan seni götürür tarzı laflar beyinenn zihinen körelmiş bi insanın söyliyebileceği bi zihniyete ait kusura bakma daa ben dayanamazdım dalardım vallaa bu kadarı da fazla yahu esirmisin sen dersaneye yollamıyolar yüksek puan bekleyip istanbulu kazanmak mantığı nedir yaa

• abin ablan yok mu ? seni dinlemiyorlarsa onlarla bi konus onlar bi konusmaya calıssınlar

• abim var ıoda onlar gıbı. hıc bı farkı yok. o daha beter bısey dıyınce vuruyor bana

• ne vurması ya kac yasına gelmişsin olur seymi bu , valla ne desem bilemedim

• :((

Yükleniyor...