• Sor
  • Bence

Ölüm acısı unutuluyor mu?

Bir yakınını kaybeden insan ölüm acısına alışabiliyor mu? Özellikle anne ve babasını kaybederse insan gerçekten dayanabiliyor mu? Aklıma geldikçe,... Daha Fazla

En İyi Görüş

• her şey unutulur ilk önce kulağınızdaki sesin tınısı kaybolur sonrada yavaş yavaş siması, yüzünü hayal meyal hatırlarsınız uzun bi aradan sonra fotoğrafına bakarsınız şaşarsınız gerçekte öyle göründüğüne çünkü sizin aklınızdaki imgeyle fotosu çok farklıdır şaşarsınız her şey geçer sonra aklınızda bi isim bi de yüzleri olmayan hatıralar kalır... herkes kendi yaşam savaşına döner, hayat bu herkese koyar, ne demiş Kurt Cobain kimse bakire ölmez hayat hepimizi öper...(Nobody dies a virgin life fucks us all)

• anlatım güzeldi bi yerde mi çaldın :D :D:D ?

• Öncekileri Göster
    • orası öyle bunalım dönemleri zordur öyle bi dönemdeysen kolay gelsin ama atlatırsın...

• saol bu ara biraz daha iyiyim bi ara insanalrın yanında duramıyodum çok fenaydım

Erkekler Ne Diyor 6

• Çok yakın bir dostumu kaybettim 2 yıl önce unutulmuyor aklına geldikçe yanıyor insan son nefesinde yanın olmak çırpınırken görmek ayrı bir acı Allah kimseye ölüm acısı vermesin desemde hepimiz tekrar tekrar yaşayacağız bunu yaşadığımız müddetçe

• ayy sen bide can çekişirkenmi gördün:((

• Malesef ama yanında olmasam belkide daha çok koyardı

• bence böyle daha çok etkilenmişsindir gibi ama :S ben hiç bakamam alt komşumuz ölmüştü o gece evde bırakmışalrdı taziyeye felan hiç inmemiştim sadece bi ara bişey indirmem gerekiyodu aşağı ondada yan yan göremden çıkmıştım aslında bakıcam dedim ama inice içim titredi nasıl baktın ve dayandın maşallah mı desem ne desem :S

• google'da ölüm acısı nasıl unutulur diye bir arama yapmıştm. yine buraya geldim sonunda. :S

• kesınlıkle canım zaman alıyor ama hayat devam ediyor ınsanın anası,babası,kardeşi,ölüyor unutuyor. ben mesela babaannemı çok severdım. ama unuttum zamanla

• ölümü çok düşünmek iyidir. içinde bulunduğumuz zamandan daha çok zevk alıp mutlu olmamızı sağlar. ölümü ve hatta öldüğümüzü hayal etmek şu an içinde bulunduğumuz anın ve aldığımız her bir nefesin değerini daha iyi anlamamıza sebep olur. dertlerimizi sıkıntılarımızı büyütmememiz gerektiğini bilinç altımıza mesaj olarak yollamamıza sebep olur. zaten sonuçta hepimiz gidiciyiz. hani şu eski şiirde söylendiği gibi:İster elvan-nakış eyvanları yap,Kürkün elmas, altun;kemer dürr-i nabİster rızkın olsun gül rengi şarapAhiri ölümdür ne hayaldesin,İsterse bu dünya hep senin olsun,Şan ve şöhret şerafetinle dolsun,Halk-ı zaman hep emrinde bulunsun,Ahiri ölümdür! Ne hayaldesin!elvan nakış eyvanlar: rengarenk saraylar.dürr-i nab: saf inciAhiri ölümdür: her şeyin sonunda ölüm varhalk-ı zaman: tüm insanlarbiraz eski bi şiir ama idare ediverin:))) ölüm gerçeğini güzel anlatmış.

• hem ölümü çok düşünürsen ölüme karşı duyarlılığın azalır. onun da hayatın doğal bir parçası olduğu fikri zihnine yerleşir ki gerçek budur. o zaman fazla korkmazsın. meydan okuma gibi algılanmasın ama ben korkmuyorum işte.

• İnsan beyni herseyi hatırlasaydı , deli olurduk. yaratan unutmayı bile unutmamıs. Bunu söylemek istemem ama anne baban, hatta esin bile ölücek. İnsan bunuda kaldırabiliyor.

• aslında kabullenmeye çalışıorum alıştırmaya çalışıyorum kendimi ama yaapmıyorumgerçi kimin önce ölüceği belli olmaz ama senin ölücekelr demen bile içimi bi tuhaf ediyor geceelri felan kontrol ediyorum bişey oldumu diye bazende birden ses duyduğumda bakamıyorum bile :( off dahada daraldım

• Öncekileri Göster
    • babam 50 yasında , korkularını yenmek icin birseylerle sürekli mesgul olmalısın , bir ara bendede vardı ama düsündükce kötüye gidersin. Bosver o kadarda önemseme herseyi

• allah uzun ömür versin babana ama bravo yani bu duyguyu atlatabilmekte güzel yani bu kadar aklına gelmemesi ii toplamışsın kendini

Kızlar Ne Diyor 9

• Anna baba asla unutulmaz bu durumada alışılmaz ALLAHIM bana o acıyı yaşatmasın diyorum hep içimden ve dua ediyorum.Ben bu konuda güçlü değilim.

• Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermez canım..Evet Allah ölüm acısını bile unutturuyor..

• bunu düşünmekten kafayı yemesem iyi :(((

• Bende çok korkuyorum, bana söylemesi kolay tabi.. Düşünmemeye çalış.. Ben bol bol dua ediyorum.. Allah bütün sevdiklerimizi başımızdan eksik etmesin..

• aminnnn

• lisede bir kız vardı bikaç yıl önce babasını kaybetmiş lisede okurkende annesini kaybetmişti.üniversitede bi kız vardı on yaşında annesini kanserden kaybetmiş.üniversitenin 2.yılında da babası kalp krizinden öldü.o ana şahit olmuş hemde anlatmıştı çok kötü bir şey.Allah kimseye vermesin.Ama her ikiside hayatlarına devam etti.üniversitede o yıl mezuniyet gecesine katılmıştı.gayet mutlu gözüküyordu.eğleniyordu çünkü hayat devam ediyor.ama içinde nasıl bir acı boşluk duygusu vardır Allah bilir dayanılması zor

• Hiç sanmıyorum ölüm acısının unutuldugunu.. Dayım öldü cok gencti anneannem hala aglar...

• :S

• Neden :S yaptın anlayamdım..

• en büyük acının evlat acısı,ikincinin ise kardeş acısı olduğunu söylerler.biz iki kardeştik 10 sene önce 17 yaşında iken erkek kardeşimi kaybettim.tarif edilmez bir acı.bilemiyorum ama anne baba acısından daha büyük diye düşünüyorum.annen baban olmadığı zaman insan ilk önce kardeşini arıyor...

• aaayyyy canım inan içim acıdı başın sağolsun allah sizlere uzun ömür versin üzme lütfen kendini acını deşmiş gibi hissettim kendini kusura bakam lütfen

• daha fazla yorumlamıcam ama anne babanın vefatını bastıracak tek sey evlat acısıdır... allahım dusmanıma yasatmasın ne unutması her allahın gunu mutlaka bıseyde aklına gelıyor sen dusunmek aglamak ıstemesende olaylar yasanmıslıklar vb senı bu yola sokuyor neyse..

• ben de başkalarının ölümünden ziyade insan kendisinin ölecek olmasına nasıl dayanıyor onu anlamam hiç.insanı oyalayacak bir sürü şey var. zaman geliyor ölümlü olduğunu bile unutabiliyorsun.

• acı da gelir geçer. bazen yine gelir ve gene geçer. ama nihayetinde geçer.

• sevdikelrini ölücei düşünmekten insan kendisini bazen es geçio bide şimdi genciz ya sanki önümüzde uzun uzun ömür varmış gibi halbuki hiç belli değil

• unutuluyor hersey gibi yani aslinda duruma alisiyosun sadece.eger ölüm acisi unutulmasaydi herkesden önce evladini kaybetmis anneler o aciya dayanamayip ölürdü..

• sevdiklerinin ölümüne zaman geçtikten sonra alışabiliyor insan ama asla unutamıyor.

Yükleniyor...