Üvey babam beni taciz ediyor

üvey babam beni galiba taciz ediyor ben 11 yaşındayken annemle evlendiler ilk başlarda bir sıkıntı yoktu sonra ben üniversiteyi kazandığım için onlardan 4 yıl ayrı kaldım bu yıl okulum bitti ve eve döndüm bana geçen gün görmeyeli çok güzelleşmişsin tam bir kadın olmuşsun dedi daha sonrada annemin evde olmadığı bir gün üvey babam nöbetten gelmişti ve ikimiz yalnız kaldık ben salonda tv izliyordum geldi dizime yattı bende ne yapıyorsun diye bağırdım bana sırıtarak kızımın dizine yatamaz mıyım? dedi akşam annem eve gelincede benim yanımda anneme biz üvey babayız nede olsa bu evde istenmiyoruz gibisinden bir şeyler söyledi annemde kimsenin öyle bir lüksü yok isteyen ister istemeyen çeker gider dedi çok çaresizim bir iş bulana kadar onlarla yaşamak zorundayım bana yardım edin lütfen her aklıma geldik sıra ağlıyorum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Yahu abartmışsın. nerede tacizlik? sadece dizine yatmış adam. yani 1-2 lafta taciz diyorsun. tamams evmiyor olabilirsin. Ama bunu yapma. taciz olarak görmesene bunu.

1 cümle ve sadece dizeyatmakla taciz diye birşey kullanıyorsun cok garip.

Ne mezunusun? iş bulmak icin sitelere basvuru yaptın mı_

• Ben şimdi geldim, peki öyleyse :)

• Şimdi sadece 1-2 cümleye odaklanmamak lazım. bunu tatlı dille söylemiş de olabilir. farklı dille de. bunu bilemeyiz hayal. ama ben bu konuyu kapamıstım ya :(

• Bazı konularda haklı olabilirsin, ama bak kıza üvey babası; çok güzelleşmişsin tam bir kadın olmuşsun demiş. Bir baba kızına böyle birşey diyebilir mi? Üvey baba dediğin söylediklerine ve yaptıklarına az dikkat eder. Yanlış mıyım?

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 34

• iş bulup evden ayrılsan ne olacak. sonuçta annenden sonsuza dek bağını koparamayacağına göre. en iyisi böyle bir niyeti varsa annene bunu göstermektir. söyleyenler olmuş ufak kameralardan veya cep telefonundan faydalanarak hareketlerini kayıt altına al.

• katli vacip

• Bence günlük tut günlük her zaman en iyi kanıttır ! daha ileri giderse şikayet ederisin polise birşey yapmazlarsa orda lise arkadaşlarına felan dövdür derim akşam çıkarsa felan :D

• Emin olmadan annene olayları anlatma. rahat ol zorla hiçbirşey yapamaz. seni taciz ettiğine dair somut bir kanıtın olsun ki anlattığında ispatı olsun sonucta sen onu suclayınca oda kendini savunacak. iş konusunda nasıl yardımcı olabilirim diye dusunuyorum. cv ni bana gonderirsen uygun iş bakarım . hangi bolumden mezundun ve hangi işleri yapmayı daha cok istersin?

• valla katil olmamak elde değil işte insanlar boşa katil olmuyor böyle o.çocuklarını şeyini kesip ağzına verecen it oğlu it sen bildiğin yoldan şaşma arkadaş umarım herşey istediğin gibi olur ama ona fırsat verme allah inşallah yakın zamanda sana güzel bir iş verirde kendi evini kurarsın

• Tedirgin olduğunu annene bahset üstü kapalı ama ;) Kendine dikkat et tedbirli ol. Belki de adam gerçekten kızı gibi yaklaşmak istiyordur? Art niyetli olma hemen. Ama tamamen de kendini inandırma buna. Her han herşey olabilir. Tedbirini al.

• öyle annenin ben ta*aq*hiç kusura bakma ya allah belasını versindiyesim geliyo içimden bir anne hiçbir zaman evladını hiçbir sevgiliye kocaya hiçbirşeye değişmez canından çok sever annen beş para etmez insan kızım ama sende bi hata yapıpta mutluluğu bi erkekte arama acele davranıp kendini piçin birinin kollarında bulursun hayatın kararır okuduysan okumana devam et güzel bir iş bul herşey inanki güzel olur benimde annemle babam ayrı ben doğduğumdan beri ama annem bana kötü davranır diye evlenmedi bile kimseyle hemde annem dünya güzeliydi isteyenleri bitmiyordu üzgünüm ama senin annende anne olcak vasıflar yok

• bu arada kusura bakma bu kadar sert yazdım cünkü annende bitiyor olay sana istemeyen çeker gider demesi çok kötü bir durum bi anne ne olursa olsun diyemez onu ya allah korusun öyle bi durumda kalmak çok kötü bir şey :(

• Hangi ildesin?

• Kadınların 6. hisleri çok kuvvetlidir. Taciz diyorsa tacizdir. Bence durumu anne anlat. Ayrıca deki daha ileri giderse savcılığa gideceğim de. Kendine çeki düzen versin. Surat murat yapalar hava basarlar iğneleyici konuşurlar hiç ipleme aldırış etme. en yakın zamanda bir iş bul ve evden ayrıl. eğer evden ayrılma veya iş bulma imkanın yoksa 1.derece akraba babaenneler veya amca veya dayılara göç et. başka bir yol daha var ama burda yazılmaz açık açık.

• Yazık

• Hemen filmlere bağlama bnce.Dokunrsa emn ol

• ben bu hikayede bi tacizcilik göremedim

• Annene söyle bak ilerde pişman olursun.

• güvendiğin bi kız arkadaşn yok mu yaa git onda kal mümkün olduğunca :S

• akraban dayın amcan yok mu? onlara söyle, zehirle gitsin ya da çaktırmadan kalp krizi geçirdi dersiniz. mal varlığı da varsa size kalır işte.

• Alerjisi olan bir şey varsa daha kolay olur.

• çaktırmadan kalp krizi vaaay :D

• nasıl yardım edelim?

• ev konusunda taviz verme sakın ve acele de etme iş konusunda oluruna bırak avaş yavaş olur..

• Böyle ahlaksızlardan iğreniyorum, midem bulanıyor. İşleri güçleri zevk zevk zevk. Sanki bu dünyaya zevk almaya geldik. Şerefsizler. Evli olanlar bunu yapmıyor mu daha fena sinir oluyorum. Sen Allah'a sığın arkadaşım, Kuran al evde oku, görsün o şerefsiz de belki Allah korkusu dolar içine. Sen de biraz daha sabret, inan bana Allah sana iyi bir iş nasip edecek. Arada derteşmek isterse lütfen mesaj at, derdini paylaşırım seve seve...

• off çok kötü bir durum allah yardım etsin kardeş

• annene durumu açık açık anlat.. kimin öyle bir lüksü varmış kimin yokmuş görsün bakalım..

• kardeş görmüyomusun annesi resmen evden kovmuş ne demek beğenmeyen çeksin gitsin ne olursa olsun bi anne cocuğunu üvey babaya tercih edermi ya

• hayat zor biran önce kendi başına kendi ayakların üzerinde durmasını öğrenmelisin

umarım mücadeleci ruhunu kaybetmessin.Unutma bu dünyada yalnızsın.annen restini çekmiş ömrünün sonuna kadar seninle olacak birtek sen varsın.kendini koru yatarken vs odanın kapısını kilitli tut elinden geldiğince o kalleş herifle evde yalnız kalma.kendini koru hayat cidden zor.maximum 2-3 sene bunları yaşarsın.geriye dönüp baktığında vay be neler yaşamışım dersin.dediğimi yap ayakların üstünde durmayı öğren kendini koru.inşallah 2-3 sene kadar bu beladan kurtulursun ve kaya gibi sağlam bir kişiliğe sahip olursun.

• bence dikkat et. aranızda kan bağı yok ve o bir erkek. emin olamazsın.

• . sıkma canını . boşver unut gitsin .ya kızım sende amma fasatmısın bi dizime yattı die taciz mi etmiş oluyo yani ..

• benim kendi öz babam bile o hareketi hicbir zaman yapmamistir bana...elin herifine ne oluyor?

• baban nerede . ? eğer sağ ise onun yanına geç bir süre

• dayın amcan halan bir süre sığınabileceğin kimse yok mu. ? iş bulup evtutana kadar sahip çıkacak kimse yokmu?

• babam öldü

• anneye anlat durumu..ve birde biran önce iş bul ve çık git evden..

• Annene anlat durumu.

• İş buluncada ayrılamazsın.annene suphelendiğin bu durumdan bahset

• polise gitmeyi dene arkadaşım allah yardımcın olsun boyle adamları şeyinden tavana asmak gerekiyor..

• Arkadaşım biraz daha dayan iş bulur bulmaz geçer gidersin.

• bence öyle bişey yok ama yine de tedbirli ol sen.

• :((( Allah yardımcın olsun ne diyelim. Nasıl bir çözüm üretilebilir ki böyle bir insana karşı?

• annen malmış. şeyinin zevki için bu cümleyi kullanıyorsa kusura bakma ama cidden mal diyorum annene. taciz boyutunu aşınca git şikayet et. kadın sığınma evlerine yerleş. oradan da işe falan. hayatta tek başına ayakta durmak zor evet, ama bazen daha zor şeyleri görünce bu bile kolay gelebiliyor.

• anneninde maşallahı warmıs anında rest yapmıs

• sabret biran önce işini bul sonra git herseyi açık açık konus yüzlerine karsı

• hep öyle zaten hep onu tercih etti

• Git polise şikayet et

Kızlar Ne Diyor 29

• bunu ıcınde saklarsan hıc bı sonuca varamassın. annene söyle. ınanmassa eger babanla bas basa kaldıgın bı gun odaya gızlı kamera ya da ses kayıt cıhazı falan koy. kanıtla annene

• arkadaslar kız YARDIM istemiş. akıl değil. hangı bölümü bitirdin , ne tür bı ıs arıyorsun ve tam olarak nerde oturyorsun. bana özelden yazarsan iş konusunda yardımcı olabılırım belkı.

• valla ben taciz göremiyorum bunda. benim abim kendinden 3-4 yaş büyük biriyle evlendi bir çocuğuda var.evlendiklerinde 11 yaşındaydı o da.şimdi 13 falan.ama böyle baba kız gibiler kavga ediyorlar gülüyorlar birbirlerini öpüyorlar sarılıyorlar şimdi bende abimden şüphelenmelimiyim? gelecekte böyle bişey çıkar diye.. tamam herkes birbirine bnzemez ama sen 4 yıl yokmuşsun kendini o kişiye yabancı hisetiğiniçin böyle bişey olmuş olabilir... Bilemem belkide gerçekten taciz ediyordur.

• Olay daha da ilerlemeden annenle konusmani tavsiye ederim. Her ihtimale karsi aile disindan guvendigin birine de haber ver, 7/24 kontagin olabilsin bu kisiye. Polise haber ver diyecegim ama ne bileyim, pek guven olmuyor..=/

• okulunun bulunduğu şehirde iş bulsan hocaların falan yardımcı olmaz mı

• sulndigindan eminmisn baska birsey yaptimi?

• Dahada ilerisi gelecektir yavaş yavas annenide doldurucak ve olan sana olucak ..

• yazık böle annen var..

• Allah ıslah etsin ya

• Bu konuyu annenle paylaşmalısın derim ben.Yoksa hem senin için hem de annen için daha kötü bir hal alabilir bu durum.

• şuan kötü bi durum yok bnce eğer bi durum olursa ses kaydı filan tut annene göster

• Annen adamın tarafını tutuyor belli. Söylesen de inanmaz bence. Söyleme annene, aranız bozulmasın. Git bi akrabanda kal..

• Allah sabırlar versin canım.Umarım ileriye gitmez.Ne insanlar var ya.

• Evden ayrıl ,iş bul ,kiraya çık.

• Tamam iş ayarlasın önce.

• iş bulmadan nasıl çıksın . para lazım . sığınacak bir yer bulsun önce sonra iş ve ev gelir

• annenın yanında ıyı davran köpruyu gecene kadar ayıya dayı dıcen . allah sabır versın canım inşallah düzelir :(

• annen de hemen senden vazgecmiş ondan vazgececeğine. neyse belki de üvey baban anneni doldurusa getiriyordur böylece ondan böyle bişey beklemiyordur. bence sen derhal durumu anlat annene. ve baglarını güçlü tut.

• Allah yardım etsin..cok zor bidurum...annenle süphelerini paylasmalısın

• bi an önce iş bulmaya bak ve evde yalnız kalma o şerefsizle.

• hayir annene anlatip sadece böyle bi davranisi neden gösteremezsin. tabikide yanlis davranis ama belki adamin niyeti kötü degildi. sormadan konuyu acmadan bilemezsin. belki sefkatli davranayim diye sacma davranmis olabilir. bunu sen anlamalisin. baska zamanlardada dikizliyormu seni? ama sakin susmada yani. annende yanindayken (ne diye hitap ediyorsun bilmiyorum) "bana sefkatli davranmak icin caba gösterdigini biliyorum, bana üveyde olsa baba olmaya calisiyorsun sagol. ama bunun icin bana yakinlasmaya calismana gerek yok iyi böyle zaten" gibi biseyler söyle yemekte mesela. sonra davranislarina bak. ama sakin o yaptikca susma ozaman "aha zaten sesini cikarmaz bu" diye iyice niyetini belli eder Allah korusun

• En büyük yanlışı annen yapıyor ;)

• evde yine yalnız kalırsanız bi gizli kamera olayını dene

annene kanıt göster. o seni şu an okulu yeni bitmiş o yüzden herkese trip atıyo gibi düşünebilir

sen iş bulup kendini kurtarabilirsin ama anneni o karaktersizle baş başa bırakma

• +1, Gizli kamera olayı iyi olur, her ihtimale karşı elde kanıt olur en azından.

• Aferin kız gizli :)

• Annenle konuşmalısın inanmıyorsa şaayet teyzenle dayınla falan , hç olmadı doğru polise

• bence hemen düzgün bir iş bul ve kendi evine çık .

• Ohoo yani kız iş bulacakta, ayrı bir eve çıkacakta... o zamana dek tecavüze uğramazsa iyi. Sen, şu an ne yapabilir onu söyle.

• Öncelikle gecmis olsun ne kadar tedirgin oldugunu düsünebiliyorum, allah yardimcin olsun.

Bundan sonra dikkat etmen gereken bazi seyler var, mesela onunla evde yanliz kalmamaya calis, baktin olmuyor kapini kilitle hep geceleri.

Belli ki bu adam sana gercekten saldirsa bir gün annen sana "kocami bastan cikardin or^spu!" bile diyecek.

Bu adam da anlamistir bu durumu, kullanmak isteyebilir, seni iyice sahipsiz belliyebilir. Bence mutlaka seni kollayacak birileri olmasi lazim.

Mesela sevgilin var ise durumu ona anlat ama simdilik birsey yapmamasini iste. Üvey babana da lafla karisik sevgilinden falan bahset (yoksa bile varmis gibi), o da bilsin ki bu kiza birsey yaparsam agzimi burnumu kiracak birisi var.

Simdilik yapabileceklerin bu kadar gibi, ama eger gercekten sana acikca tacizde bulunursa mutlaka ama mutlaka (annenle kötü olma pahasina) polise gidip sikayet et. Üvey kizina sarkan baska kisilere, örnegin komsu kizlarina falan niye sarkmasin?

Adam tehlikeli olabilir yani, hem bakarsin sabika kaydi falan cikar sizin simdiye kadar bilmediginiz.

Bol sans, kendine dikkat et ;)

• Güzel ;)

• demek ki isin daha zor. Bir süre bekle, bakalim yine yaklasma cabalari olacak mi diye. Dedigim gibi kapini kilitle, evde acik sacik giyinmemeye bak sonra birde suclu sen olursun tahrik edici giyinmissin diye! böyle serefsizlerden hersey beklenir, önce kendini kolla sonra sana yardim edebilecegini düsündügün birini bul, teyze amca dayi kuzen vs. veya en iyisi sevgili;)

• ya bu adam emniyet mensubu zaten

• Senin dizine yatmış olması pek taciz etmiş gibi olmaz ama. Tavırlarına dikkat et yine de daha aşırı bir hareketini görürsen evden ayrılırsın bir şekilde.

• Annen durumukavrayamamis bence..acikca konusmalisin

• Hemen karar vermemek lazım, belki şüphelerinden dolayı sana öyle gelmiştir. Biraz daha ileri giderse o zaman düşünürüz.

• biraz sonrası çok geçte olabilir

• bu samimiyetin ve sevginin de bir isareti olabilir. pesin hukumlu olmak icin erken bence... ama tabiki resmen taciz ederse o zaman agirligini koymalisin. ki ona cesaret edebilecegini sanmiyorum. olsa olsa avucunu yalar.

Yükleniyor...