Çok yalnızım, hiç arkadaşım yok. Sizce ne yapmalıyım ?

Bakın saçma sapan yorumlar yapacaksanız şimdiden söyleyeyim geri düğmesine basın.Bu konu benim için çok önemli.7 yaşımdan beri koleje gidiyorum ve yedi yaşımdan doğru düzgün hiç arkadaşım yok arkadaşım yok resmen.Günlük hayattada yakın sayabileceğim kimsem yok.11. sınıfa geçtim okuldakilerin hiçbiri düzgün değil zaten dayanışma yok bizim okulda.Bende artık bazı şeyler yaşamak istiyorum arkadaşlarımla gülmek,eğlenmek,hatıralarım olsun istiyorum geçmişe bakınca pişman olmak istemiyorum.Okuldaki bazı kişiler beni sevmiyor yani seven yok doğru düzgün.herkes birbirine böyle ne yapmalıyım sizce çok yalnızım ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• bu gece aç ellerini allaha kalbinden öyle bir dua etki allahtan iste herşeyini ona anlat duan kabul olur inşallah

Erkekler Ne Diyor 38

• yanlızlık en iyisidir derler ya yalan...! bazen insan yanlız kalmak ister ayrı konu fakat fazla yanılızlık insanı bunalıma sokar. Bende yeni bir şehre geldim ve benimde arkadaşım yok tek başımayım. uzunzamandır yanlızlık beni bunalıma soktu sokucak. insan arada farklılık istiyor. gezip bir şeyler yapmak sohbet etmek istiyor. ama bakıyorsun elde olan bir şey var mı yok. sosyallik diyorlar, peki sosyal olmak nasıl bir şeydir. tek başına olan bir insan nasıl sosyal olur.? yani kısacası yanlız geldik yanlız gidicez mantıgını düşünmek bile istemiyorum. hayat paylaşıca güzel kavramına bakıyorum. ama paylaşılcak biri bile yok.. yani anlayacagınız yanlızlık=sıkıntı :(

• Selam kardeşim bende seninle aynı duyguları paylaşıyorum bende yalnızım benimde cidden en iyi arkadaşım diyecek arkadaşlarla bir hatıram olsun diyecek kimsem yok bende bunu her akşamları telefonla duygusal müzik dinleyerek ağlayarak birazda olsa rahatlamaya çalışıyorum...

• ben15 yaşındayım senin gibi yalnızım arkadaşım yok tüm yaz tatilini ailemle geçirdim.ailemle geçirdiğim yerlerde arkadaş aradım bulamadım. bugün tatili bitirdim.evdeyim.hala arkadaşsız olmam beni sinir ediyo. cok sıkılıyorum boş boş oturuyorum.arkadaşsız olmanın çözümünü aşk ta bulacağıma inanıyorum.aşk insanı mutlu eden herşeyi unutturan bir şey.bence sende çözümü aşk ta aramalısın

• ben bişeyi anlamadım 11. sınıfa geçen birisi şimdi nasıl 19 yaşında oluyor?

• bende 12.ye geçtim bende yanlızım ve madem yanlızım ders çalışayımda bari iyi bir yerlere geleyim paramla istediğimi yaparım diye düşünmeye başladım tavsiye ederim :)

4 günde 9. sınıf biyolojinin tüm ünitelerini bitirip test çözdüm gayette iyiydi :))

• Bence arkadaşın olsun anıların olsun diye zorlamaman lazım, bu devirde arkadaş bulmak '' iyi bir arkadaş '' neredeyse çok zor, anıların olsun diye saçma sapan arkadaşlar yapıp kalbini kıra bilir kendini üzebilirsin, ve evet anıların olur ama '' kötü anıların '' çok arkadaşı olupta kendini yalnız hisseden o kadar çok tanıdığım var'ki başta bende buna bir örneğim. Zamanında çok çevrem çok arkadaşım ve hergün farklı yerlerde bıraktığım anılarım vardı ve hepsini zorlayarak yapmıştım, sonunda sıkıldım sahte yüzlerden kötü durumlara düşmekten kıskançlıktan çekememezlikten ve yaşadığım şehiri bırakıp bir tane bile arkadaşımın olmadığı başka bir şehire taşındım. Geriye dönüp baktığımda iyilerinden daha çok kötü keşkelerimin olduğunu fark ettim. Şuan yalnızım hemde yalnızlığın en dibindeyim insanlardan uzağım ama MUTLU ve HUZURLUYUM, kader ve alın yazı diye bir durum var bizler belki yalnız kalmak için geldik dünya'ya zorladığımızda acı çekeceğimizi zorladıktan sonra pişmanlık olarak ödeyebiliriz. Sen sana sunulan hayattan başka bir bakış açısı ile zevk almaya ve yaşamaya bakmalısın, aldığın nefese şükretmeli ve içinde bulunduğun durumdan şikayet etmemelisin, ALLAH senide düşünmüştür ve 19 yaşında'sın ekonomik özgürlüğünü eline aldığında gireceğin ortamlar tanışacağın kişiler sosyal çevren hepsi değişecektir ve illaki '' iyi dost '' tabirini kullandığımız kişi seni bulacaktır.

• okuldakilerin hicbiri duzgun insan degil

soylemine vakif bir zihniyet ile arkadas kazanman cok zor

onerim yaz kampina kursuna katilman olacakti ama bu dusunce yapinla daha cok yalnjz kalirsin

• aman sosyal medyaya bulaşma facebooktur twıtterdır onlar senın psıkolojını ıyıce bozar asosyal bir yaratık olur cıkarsın, etrafında ıllakı arkadasın vardır dısarı cıkmayı denemelısın cık kahve ıc bi sahile falan ın gez yanı ve o arkadaslık ortamın devamında gelecektır zaten

• hmm anlıyorum (add me)

• Arkadaşa gerek yok...Arada bir görüştüğün bir kaç kişi olsun çokta samimi olma zaten...Nerede çokluk orada b.kluk...

• Net başından kalk, halka karış.. Sosyal kuluplere üye ol.

• yaşım 30 benim de arkadaşım yok. eskiden kimse benimle arkadaş olmazdı, şimdi ben kimseyi hayatıma sokmuyorum. inan ki kimse kimseye menfaatsiz yaklaşmıyor. kimse seni senin onu önemsediğin kadar önemsemiyor. bu nedenle hiç üzme kendini, ağzınla söylemişsin hiçbiri düzgün değil diye. üç kuruşluk insanların seninle arkadaş olmasını isteyeceğine, hayatına o yamuk insanları sokmadığın için kendinle gurur duy.

• Boşwer zorla sevdirecek değilsin kendini arkadasının olmaması kötü bişey tabiki herkez güler eğlenirken fotoğraf çekinip hatıra bırakırken sen neden bırakmayasın değil mi ? ama olmasa da olur zamanı gelir öyle günler yaşarsın kii gerçekten hepsini unutursun nasıl diyeceksin.Nerde o günler.Bana böyle şeyler anlatan kişiler geldimi onlar adına seviniyorum yani senın gibi dertleri olan kişiler oldugunu söylediklerinde seviniyorum sizin gibiler adına.Çünkü hayat bazençok güzel karşına öyle bir kişi çıkarır ki aynı senle şeyleri yaşamış kişidir.Zaten ozaman ister istemez bir elektiriklenme olur ve emin ol o kişiyle şu anki yasananlardan cok cok güzel şeyler yaşabilrsin.Şu da var eğer ki bunu takıntı dert haline getitrsen senın başının etini yer bunun iiçinde sana bir tavsiyede bulunayım.Eğer ki böyle bu dert beni yer bitirir diyorsan şunu yap git bir hastanenin onkolog bölümüne birisinin yanına selam vererek anlat ve o anlattıklarından sonra emin ol diyeceğin şey şu ' herşeye rağmen şükürler olsun dersin' bunu yaparak hem hastaları ziyaret etmiş onları mutlu etmiş olurdun hemde kendini iyi hissetmene sebeb olur bunlar saygılar =)

• "Bakın saçma sapan yorumlar yapacaksanız şimdiden söyleyeyim geri düğmesine basın."

Bu kafayla daha çok soğutursun insanları kendinden. Daha kimse bir şey dememişken böyle sert bi' giriş yapman... 2-0 yenik başlıyorsun zaten.

• Çok acımasızsın mayk :D

• Belki sizde sorun vardır ?

Öncelikle sorunların nelerden kaynaklandığını gözlemleyip, çözüme öyle ulaşmayı denemeniz lazım.

Hoşgörülü olmak lazım birazda, yardımına gitmediğiniz insanların yardımınıza geleceğini sanmayın.

• Tedbirini terk eyle takdir hüdanındır. Sen yoksun o benlikler hep vehmi gümanındır.

• Boşver ne olacak yalnuzsan

• Öncelikle seni neden sevmediklerini söyleyerek çözüm aramaya başlayabiliriz?

• bilmiyorum dedimya

• seni tanımak isterim.

• valla arkadaşın olmasını istiyorsan netten illaki tanıştıgın insanlar olur onlar vakit geçir belki çok daha iyi dostluklar edinebilirsin ama herkese güvenme ve kanma istediğin arkadaşları dostlarıda bulursun

• bütün insanlar birbirinden farklııdır onları arkadaş yapan ortak noktalarıdır.senin arkadaşın yoksa kafa dengi birilerini bulamıyorsun demektir.gidip sırf arkadaşım olsun diye birilerinin peşine takılırsan daha da mutsuz olursun.benim de 1 2 tane arkadaşım vardı.kendi kafana göre birileri karşına mutlaka çıkar lisede olmazsa üniversitede orda olmassa iş hayatında

• en baştan rahat olabilmen lazım. burda bile "Bakın saçma sapan yorumlar yapacaksanız şimdiden söyleyeyim geri düğmesine basın" diyerek acaip gergin bi giriş yapmışsın

o gerginlikte sonra açıkcası inasanın bişi yazasıda kalmıor

• Belki sende bir problem vardır ,kendine özeleştiri yaptığında sonuç ne oluyor acaba ?

• oha sen bu yalnızlığın acısını çok fena çıkarırsın ama dikkatli ol üniversite arkadaşlıkları sahtedir çoğu zaman..

• Asla kendini bırakmadan sosyal ortamlara dahil ol enstrüman kursu v.s olabilir insan ilişkilerinin önemini ilerleyen zamanlarda yaşamın her alanında görüceksin,ihtiyaç doğrultusunda profesyonel destek yararlı olabilir ancak bence işe şu noktadan başlamalısın oda özeleştiri.

• adam hastaneye gitmiş hertarafım ağrıyo demiş doktor göster neresi ağrıyo deyince adam parmağını değdirdiği her yer ağrıyo doktor parmağın kırık demiş adamın parmağı kırıkmış bide olayın bu tarafından bak herkes te kötü olmazya

• Bu konuyu bence sen aılene ac, 17 - 18 yasındasın ve okuldakılerın, hıc bırının duzgun olmadıgından bahsedıyorsun... Profosyonel yarım al bence...

• kaç yaşındasın sen? dogruyu soyle hadi bak ona gore yardımcı olalım.

• ekim 1996

• ne yalan söyleyeyim, ben de bu aralar takılacak pek kimse bulamıyorum. çevrem iyice boşaldı. yaz geldi herkes memleketine gitti. senin yapabileceğin tek şey şu: insan içine karışman gerekiyor. bir hobi bul ve kursuna git. kendini sınırlama; ama aşırı şeyler yapmaktan da kesinlikle kaçın.

• burdan birilerini ekle :)

• Valla benim de bir ton arkadaşım vardı, ama iş hayatına atılınca, ilişkiye başlayınca falan kimse kalmıyor çevrende, yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen arkadaşlarımla bile randevulaşsak bir türlü denk gelemiyoruz o derece... Çevre olayı biraz sosyallikle olan birşey, zamanında kendini kapatmışsın bu yüzden bulamaman anormal değil, ama arkadaş seçerken de dikkatli olman gerekiyor. Bence çık ve güzel ortamlar ara, insanlarla uzun muhabbetler kurmaya çalış...

• Nie sevmiolar seni minik :)

• :) Boşveeerr

• bilmiyorum :((

• bosver ya hic olmasin 26 yasindayim eskiden tonla arkadasim vardi biraz uzak kaldim bi tane bile yok hepsi yalanmis salla yalniz takil kafa rahat

• Benimde tam arkadaşım olmadı. Lisede hiç olmdı. Bu yıl lise bitti. Dershaneye başladım arkadaş edindim. Kendine uygun bu tür ortamlar bulmalısın. Spor salonundan tut dershaneye kadar her türlü ortam olabilir. Sana uygun olan insanlar o alanlardadır..

• Rica ederim her zaman :))

• teşekkürler gerçekten :))

• Önemli değil, sadece dershane değil, yaz kursu olur, spor veya dans kursları olur bu tür alanlar arkadaş edinmede çok faydalıdır..

• Öncekileri Göster
  • Ne dememi bekliyorsun ki kızım ? Sosyal ol diyecem ama nasıl anlatıyım sana herşeyi tek ek zaman yetmez.Hangi kolejdesin bu arada ben M.E.V. Koleji (milli eğitim vakfı kol.) mezunuyum bizim okulda acaip bir dayanışma vardı valla.

• hayır burslu değilim.aslında çirkinde değilim ben anlamıyorum bir kaç kişi yanıma geliyor iltifat ediyor sonra uzaklaşıyorlar.güzelsin diyorlar ama yaklaşmıyorlar :(

• Yeni ortamlara girmeye çalış yanlış anlama ama anladığım kadarıyla çok güzel bir kız değilsin maalesef lisede güzel kız grupları olur herkes onlarla ilgilenir.Derslerine çalış üni.de arkadaşlık kurarsın sınavınada hazırlanırsın.Bu arada bem mev Ankarada okudum ted Ankaradan arkadaşlarım vardı baya bağlılardı birbirlerinide bildiğim kadarıyla burslu değilsin demi ?

• ted

• kücükken yalnızlık güzel boşver. ders dostun kitaplar arkadaşın olsun

• Yalnız sayılırsın. Başka çevrelere katıl, spora başla, dil kursuna git, resim kursuna git, müzik kursuna git. Orada başka insanlar tanıyıp çevre edinebilirsin.

Kızlar Ne Diyor 11

• bir söz var hani bekarlık sultanlıktır diye.işte ben o sözü değiştiririm hep yalnızlık sultanlıktır diye.gerçektende öyle.insan başlarda sıkılır niye ben yalnızım niye beni kimse sevmiyor diye.ama zamanla alışırsın yalnızlığa.kendinle konuşursun kendinle gezersin kısacası kendinle arkadaş olursun.insan arıyor arada dertleşeceği arayacağı bir arkadaş.bakıyorsun insanlar ellerinde telefon konuşuyor ha konuşuyor.mesajlaşıyor.bir resim paylaşıyor face de vs falan beğenen beğenene.ya diyorsun nereden buluyor bu kadar arkadaşı.ya da nasıl beğendiriyor kendini.bunun bizden neyi fazla.düşünürsün düşünürsün ama bulamazsın.galiba şansla alakalı bir şey.yani insanlara bir şey yaptığımızdan değil.kaşımız gözümüz yerinde de olsa,saygı ve sevgiyi eksikte etmesen sevilmiyorsan sevilmiyorsun işte.yani ağzınla kuşta tutsan sonuç değişmiyor.küçükken de yalnızdım gençliğimde de yalnızdım hala yalnızım.ne gerçek hayatta ne de sanal ortamda ben hep yalnızım.evlendim ama hala yalnızım.ha ileride arkadaşım olur mu dersen boşuna bekleme.bu insanın üstüne yapışmış bir şey.ne kadar zaman geçerse geçsin nereye gidersen git bu da senle gelecektir.tecrübe ile sabittir.unutma yalnızlık gibisi yok.

• Benimde yok boşver.

• beni ekler misin aynı kafadayız kanka olalım :D ciddiyim :D

• Çekingen biriysen biraz sosyalleş hobi edin kendine ,kursla falan yazıl. ordan bir sürü arkadaşın olacaktır zaten :)

• çekingensin galiba , içine kapanıksan böyle olmuştur.seni sevmiyeni sende sevme

• bosver bence hayatina yasa daha cok gencsin ilerde belki olur

• öyle bir dost olki dostun olmayan utansın

• İnsan iilaki bir arkadaşa ihtiyaç duyuyor. Olmasını istiyor ama eğer girdiğin ortamlarda karakterine uygun biri yoksa olmaz. Çünü sohbet alanları olsun, başka alanlar olsun kataılamıyorsun. Bu nedenle olmayabiliyor. Ama tabiki yanlız yaşanmaz arkadaşların olacaktır. Onun için uygun kişiler olması lazım. Eğer hiç arkadaşım yok deyip gidip düzgün olmayan kişilerle takılırsan daha çok üzülürsün. Onun için bekle...

• ınsanları kusurlu bulkuyorsun ama sen ne kadar ıyısın.? basta önyargılısın bence. ıcıne gırmeden o ınsanlarla dost olmadan nasıl arkadaslıkları oldugunu bılemezsın. ben unıdeyım ev arkadasım da senın gıbı bırıydı, kendını cok mukemmel sanıyor herkes cıkarcı herkes kotu herkes hatalı ona gore. o secılmıs ınsan sankı. ama cok yalnız ve pskılojık sorunlukları var yalnızlık depresyon ve takıntıları beraberınde getırır. belkı de aıle yetıstırmesınden dolayı boylesın yavas yavas sosyallesmeye bbak canım.

• benimde br tek lisede olmustu gülüm tek bir dostum o da evlndi gtti ama hala görsyz nyse şu an ünideyim ve bir tek arkadasım yok az olsn öz olsun yalnz basıma takılp geziyrm alıstm artk

• tam yerinde söyledin bunu :))

• takma kafana bu yaşta normaldir umursaman yalnızlığı ama boşver sen hayatını yaşa gül eğlen en yakınındakilerle yap akraban olsun nebiliyim kardeş felan

• evet

• hıııım ozaman kurslara kayıt ol dicem bu sıcaktada kim çeker dimi

• kardeşim yok :(

Yükleniyor...