• Sor
  • Bence

Banka çalışanları ne kadar maaş kazanırlar?

Merak ediyorum. Benim için önemli bir konu. Mesela bireyselde çalışanlar ne kadar kazanırlar?

En İyi Görüş

• bireysel derken ne pozisyonuna bağlı. gişe yetkilisi falansa alınan maaş 2000'ni geçmez, o da ziraat de falan olur.bankacılıkta para, ya A sınıfı şubede şube müdürlüğünde ya da organizasyon şemasında genel müdürlük organizasyonu altında bulunmayan yönetim kuruluna bağlı birimlerdedir. (Teftiş, iç denetim, risk).mesela işbank karaköy şube müdürü, bir çok küçük bankanın genel müdüründen daha fazla kazanır, iş hacmi olarak onları bile geçer. teftişçiler de standart kazanan (5000-8000 tl) adamlardır . genelde belli bir zaman sonra şube müdürü ve plazada (genel merkezde) bir yerlere alınır. iç denetimciler de benzer insanlardır, hatta şu sıralar her şubeye birer tane koymak farz oldu. teftişçiler olmuşu, iç denetimcilerde olanı inceler. ancak bu iki grupta sevilmez.bir de risk yönetimi, risk izleyicileri vardır. bunlar iki gruba ayrılır. standart iş yapanlar ve standartları belirleyenler. standart iş yapanlar 4000-6000 kazanır. bir de bunların üst düzey denilebilecekleri vardır, sürekli kaybetme ihtimali üzerine konuşup, baselle bddkca belirlenen standartlara göre modeller kurarlar, limitler belirlerler. şubede kredi verilir, bu kredinin batma ihtimali ileri derece ekonometrik, sayısal yöntemlerle batma ihtimalini hesaplar. kriz çıksa, herkes mevduatını hemen çekmeye kalsa, banka portföyünün eline verseler kaç günde iflas ederizi (stres testi-riske maruz değer) hesaplar. normal dönemlerde kimse bunları iplemezken, krizde most value eleman olurlar. risk için yazılmış programlar vardır ama riskteki most value elemanlar aynı zamanda bir ITci ile kafa kafaya vererek bankaya milyon dolara kaktırılmaya çalışan programı 50bin dolara halleder. dolayısıyla bunlara 15-20 bin verilir.bir IT kısmının veri güvenliği vardır. bunları da kimse önemsemez ama bir müşteri bilgisi çalınsa, smsle şifre gönderilemezse, "lan siz ne bok yiyorsunuz" diye sorulur. bunlardan da işini gerçekte bilenler iyi kazanır.

Erkekler Ne Diyor 6

• Günümüzün modern tefeci kurumları.. 10 milyar maaş verseler yine de çalışmam bu faiz kurumlarında. Banka çalışanlarının yüksek maaş almadıklarını biliyorum yalnız. En düşük Akbank çalıştırıyor. Asgari ücret veriyorlar. Zamanla biraz artıyordur tabi. Geçenlerde birisi bankanın operasyonel bölümünde çalışıyorum, yıllık 120.000 kazanıyorum falan diyordu. Ona da sormak gerek.

• Banka=Modern&Yasal hırsızlık. Hiçbirine de güvenim yoktur.

• Mevkisine göre değişiyor.. İlk girişlerde genelde 1500 den az kazanırsın.. İlerlersen iyi paralar var bankacılıkta..

• akbank para vermez. ziraat, iş iyi para verir. bankalara küfür etmeyin. kimse sizi zorla kucağına oturtmaz. siz o kucağa gönül rızasıyla oturursunuz. afedersiniz ama yiyemeceğiniz şeyin altına yatıp, aaa bu çok büyükmüş demeyin lütfen. belki bankalar kandırıyor bizi diyebilirsiniz ama biraz araştırıp, her elimde hıyar var diyene tuzlukla koşmazsanız, birşey olmaz. sevabına para verecek yardım kuruluşu değildir bankalar ve sizi, güzel gözleriniz ve poponuzun güzelliği için sevmez. yani mutlaka sizden bir kar edecektir.

• bı cok bankacı bı ay tek bı ay cıft maas alıyor dıye bılıyorum

Kızlar Ne Diyor 5

• Bankacılıkta artık öyle çok maaş verılmıyor.Asgarı ucretten başlarsın operasyon elemanı olarak ..Eskıdenmış o çok paralar.Bıraz yuksek parayı ancak pazarlama elemanı olursan alırsın..ve artık bankacıların çogu sık sık işten çıkartılıyor. bancalık da eskıden caızıpmış..

• Canım eğer tecrübeliysen ki bireyselde çalışmak için en az 2 yıl tecrübe gerektirir.. bildiğim kadarıyla 1.300 civari maaş alırlar 6 ayda bir prim olur.Tanıdığım bir arkadaşım tecrübesiz işe alındı ve 1 aya kalmadan çıkartıldı.eğer kendine güveniyosan yaparsın.Acak bana kalırsa önce öğrenerek başla kendini sevdir.yani gişe asistanı ol sonra gişe yetkilisi..sonra departman atla hem bilgin artar hem de kendini bilgisiz hissetmezsin:) benden tavsiye ben 4 yıllık kobi departmanındayım.o yollardan geçtim ve iyiki birden olmamışım çünkü geçmiş bilgilerle çok alakalı :) şimdi tam bir bankacıyım A dan Z ye :)

• Bankaya,şehrine ve çalıştığın departmana göre değişiyor canım.

• mrh. canım... ben şu an bi bankada çalışıyorum... gişede başladığında 1600 la başlıyosn (tabi özellikle söylüyorm girdiğin banka önemli.) kdemnlede yükselir bu maaş. + primler yemek ücreti sigorta derken iyi bi maaşla çalışabilrsn bu sektörde... hele parlak bi referansn, cv n, diksiyonun, dil gibi alternatiflern yanında kendini geliştirmiş ve ikna kabiliyetn de yüksekse vazgeçme derim... severek yapıcağn bi meslekte yükselme olasılğında daha yüksektir untma... ;) umarm kaygılarını geçirebilmek adına yardmcı olabilmişmdir...

• bankayı hortumlarsan epey alırsın

• +1 Banka açmak, banka soymaktan daha büyük bir ahlaksızlıktır...

• :)) hakkaten ya banka mantığı nedir anlamıyorum
      hele borsa o neden var
      para ile para almak ne kadar enteresan

Yükleniyor...